Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Στη Ρώμη όχι απλά δοκιμάζεις φαγητό, αλλά γουρουνιάζεις:haha:
Ξέχνα την κουζίνα για λίγο και αφιέρωσε όλο το χρόνο σου
σ αυτή την υπέροχη πόλη:clap:

Πριν 20 μέρες ήμουν εκεί και μάλιστα με τρία παιδιά
και πέρασα καταπληκτικά
 
Μηνύματα
39
Likes
1
πρωτα απ όλα χαλάρωσε γιατί μονο που σε διαβάζω αγχώνομαι!
εαν θέλεις διαμέρισμα δες
Appartamenti a Roma su Venere.com - Appartamenti economici a Roma

αλλα ψάξε και στο booking και βαλε επιλογή διαμερίσματα, θα βρεις αρκετά

APARTMENTS - RESIDENCE - ROMA - ROME - LUNGOTEVERE - SUITE

αλλα το βρίσκω "κάπως" το να πας στην Ιταλία και να μην δοκιμάσεις φαγητό.Αλλα το ποιο βασικό είναι οτι θα σου τρωει χρόνο απο τις βόλτες ,ασε που θα είσαι ψόφια με τοσο περπάτημα.
Σίγουρα θα βρεις κάτι που θα ικανοποιει τα γούστα σου, εδω δεν τρως ποτέ έξω;

Επίσης να πας στην αρχαία αγορά, έχει κατι βάθρα κενα, να ζητήσεις να στήσουν ενα άγαλμα στον άντρα σου, ήρωας!!!:lol::lol:

Αμα ειναι να μου αγχωνεσαι,μην διαβαζεις και μην απαντας!Δεν σε πιεζει κανεις!!:D

Ευχαριστω για τα λινκς,εχω ηδη βρει αρκετα μερη που μου αρεσουν και εχω ερθει σε επικοινωνια μαζι τους!

Δεν ειπα οτι δεν θα δοκιμασω το φαγητο τους,απλα δεν ειμαι και πολυ φαν της Κουζινας τους-τι το κακο βρησκεις σε αυτο?Πρεπει αναγκαστικα να μου αρεσουν τα μακαρονια και η πιτσα επειδη παω Ιταλια?Δεν καταλαβαινω το σκεπτικο αυτο!

Επιπλεον,θελω να ξερω τι θα φαω και θελω να μειωσω το κοστος!Το να δινω καθε μερα για 7 μερες 70ε για φαγητο,παει πολυ η βαλιτσα!Δεν ειπα θα κατσω να φτιαξω παστιτσιο...ή στιφαδο!

Ο καθενας αλλωστε κανει τις διακοπες που γουσταρει!Εσυ γουσταρεις να εισαι φρι μαιντ και να κοιμασαι στο παγκακι και εγω να ειμαι κλοζ μαιντ και να θελω μαξιλαρι,παπλωμα και φεγγαρι να κοιμηθω!Γιατι να πρεπει να δικαιολογουμε για τις επιλογες μου και τα θελω μου???

Και οχι....δεν νομιζω να βρω κατι που να ικανοποιει τα γουστα μου στο φαγητο,δεν τρωω ποτε οτι και οτι και σιχαινομαι πολυ ευκολα!

Ο αντρας μου ειναι ηρωας!Αλλα για τους διαφορετικους λογους απο οτι νομιζεις εσυ!Δεν μπορεις να κρινεις και να λες διαφορα σε ενα ατομο που δεν γνωριζεις το ποιος ειναι και το τι εχει περασει!Μερικες φορες και ο σεβασμος ακομα και πισω απο μια οθονη υπολογιστη ειναι ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ!


 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και το χιούμορ θέμα παιδίας είναι
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ο αντρας μου ειναι ηρωας!Αλλα για τους διαφορετικους λογους απο οτι νομιζεις εσυ!Δεν μπορεις να κρινεις και να λες διαφορα σε ενα ατομο που δεν γνωριζεις το ποιος ειναι και το τι εχει περασει! blahblahblahblah
aimages4.fanpop.com_image_answers_1103000_1103510_1290478786373.31res_250_285.jpg
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Χαιρομαι που σε βοηθησαν τα παιδια με τα λινκς.Μπορεις να φας η να μη φας εκει. Μπορεις να κοιμηθεις οπου νομιζεις καλυτερα.Μπορεις να κανεις οτι θες. Νομιζεις οτι θα μας χαλασει κατι? Καλο σας ταξιδι!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πρεπει αναγκαστικα να μου αρεσουν τα μακαρονια και η πιτσα επειδη παω Ιταλια?
να μην πας πάντως έχοντας στο νου αυτά τα λανθασμένα κλισέ.
δεν είναι αυτή η ιταλική κουζίνα. αυτή έχουν οι πιτσερίες της γειτονιάς μας, όχι τα ιταλικά εστιατόρια όπως θα έπρεπε να είναι. ούτε η ελληνική είναι μόνο η γκρικ σαλαντ.
και ενημερωτικά για τη Ρώμη, τα πιο δημοφιλη πιάτα της κουζίνας της είναι αρνί, μοσχάρι και μπακαλάος. όταν και αν φτάσει η αναζήτησή σου στο θέμα φαγητού σε βοηθάμε όσο θες για να δεις πόσο λάθος είναι τα κλισέ.
 
Last edited by a moderator:

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
457
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
δεν το είπα με σκοπο να σε κρίνω , να βοηθήσω θέλω απλα πρέπει να καταλάβω το σκεπτικό σου, σορυ αν παρεξηγήθηκες
οπως και να εχει μην χάνεις το χιουμορ σου..
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΝΑ ΤΡΩΩ ΕΞΩ με τον καθε απλυτο να μου σερβιρει οτι να'ναι και να ειμαι υποχρεωμενη και να πληρωσω και απο πανω?!
Μετά από αυτό έχουν ειπωθεί όλα στο φόρουμ.Δεν είχα σκοπό να γράψω αλλά αυτό αξίζει καινούρια κατηγορία βραβείου.:clap::clap::clap:
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ευχαριστούμε για το χρόνο σας.
Ήθελα να ξερα αν σας αρέσει όπως κατάντησε το θέμα;
Topic locked.
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
λοιπόν οι μέρες περνούν και εγώ αν πάνε πρώτα όλα καλά, φεύγω την τρίτη για ρώμη. ο καιρός εδώ σε μας χαλκιδική είναι μάπα. μήπως πήγε κανένας αυτές τις μ'ερες ρώμη να μου πει τη ρούχα να πάρω? στο νετ ο καιρός ρώμη από δευτέρα χαλάει λίγο με βροχές και πτώση θερμοκρασιάς, από εκεί που είχε σήμερα 29 βαθμόύς την τρίτη πέφτει στους 19. για πείτε μου τη γνώμη σας?
περιμένω...
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
η ρωμη ειναι παντως καιρου! οπως και να ειναι ο καιρος ,θα σε θαμπωσει τοσο η πολη που δε θα τον σκεφτεσαι!
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Εχω την εντύπωση οτι το πιο φτηνο και με διαφορά ειναι αν κλεισεις απευθείας απο τη σελίδα του Βατικανού γιατί δεν μεσολαβεί γραφείο και δεν έχεις on-line fees 8,5e έχεις μόνο 4e επιβάρυνση ενω απο τα γραφεια πληρώνεις παραπάνω και τα 4 και τα 8,5!!
Biglietteria Online dei Musei Vaticani / Ticket Office Online of the Vatican Museums
:pθα σου πρότεινα να τα κλείσεις απο site που σου δίνω γιατί εχεις μόνο 4e επιβάρυνση οποτε γλυτώνεις τις πολύ μεγάλες ουρές !
φεύγω Τρίτη για ρώμη. κλείνω τώρα για βατικανό. ευχαριστούμε για τις πληροφορείες σας. εγώ θα κλείσω από Biglietteria Online dei Musei Vaticani / Ticket Office Online of the Vatican Museums
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom