Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
ελπίζω να μην ήσουν κι εσύ εκεί για πολλοστή φορά που σου χάνει η αστροσυμμαχία τη βαλίτσα..αλλά στα γερμανοκρατούμενα σπάτα μάλλον αυτό δεν γίνεται..
έχω ακούσει πολλά τέτοια αλλα καθυστερησεις μόνο με Swiss-Lufthansa ζω. θα έτυχε μαλλον. πρωταθλητές στις καθυστερήσεις κ φέτος πάλι αυτές οι 2 εταιρείες. πάλι θα έτυχε. το γνωστό ηφαίστειο μάλλον.
ένα έχω να σας πω, να προσεύχεστε του χρόνου να μείνει η ΑΖ ανεξάρτητη γιατί αλλιώς η επιλογή για Ιταλία θα είναι εύκολη ή συμμαχίες με τις γνωστές τιμές. σήμερα 75, αύριο 275. η πειρατεία που τόσες φορές έχω πει. κατά τα λοιπά δοκιμάστε να κλείσετε από τώρα για το Πάσχα, για του Αγ. Πνεύματος, για οποιοδήποτε άλλο 3ημερο να δουμε πού θα βρειτε καλύτερη τιμή. τον taver φυσικά ποσώς τον ενδιαφέρει αφού δεν πάει Ιταλία, αλλα όλους εμάς που πάμε κάποιες φορές το χρόνο μας καίει.
Samion με την βαλιτσα μου τι θα γινει?? :roll:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion με την βαλιτσα μου τι θα γινει?? :roll:
μα καλά ακούς τι λέει ο taver?!! μία και μόνη φορά έχει μπεί σε αεροσκάφος της εταιρείας τότε που μας άφησε αμανατι η Lufthansa στο Κίεβο λόγω καθυστέρησης...και φυσικά εφτασε νωρίτερα στη Ρώμη, και φυσικά έλαβε ένα εξαιρετικό γεύμα στο Fiumicino, διαφορετικό από τα λουκάνικα του Μονάχου, και φυσικά έφτασε στην ώρα του στην Αθήνα. αλλά έτσι είναι ο κόσμος, αχάριστος..
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
μα καλά ακούς τι λέει ο taver?!! μία και μόνη φορά έχει μπεί σε αεροσκάφος της εταιρείας τότε που μας άφησε αμανατι η Lufthansa στο Κίεβο λόγω καθυστέρησης...και φυσικά εφτασε νωρίτερα στη Ρώμη, και φυσικά έλαβε ένα εξαιρετικό γεύμα στο Fiumicino, διαφορετικό από τα λουκάνικα του Μονάχου, και φυσικά έφτασε στην ώρα του στην Αθήνα. αλλά έτσι είναι ο κόσμος, αχάριστος..
Χαχα! Εξαιρετικα λοιπον! (εγω παντως μια προκαταληψη την απεκτησα!)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μια χαρα ειναι η Alitalia. Σε οσες πτησεις εκανα μαζι της ποτε μου δεν χρειαστηκα το σωσιβιο.
 

kwstas

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδια ?
οσον αφορα τη ryan,
χρεωνει χειραποσκευες ?
το ηλεκτρονικο check-in ειναι υποχρεωτικο?
το ανηλικο χωρις ταυτοτητα πως ταξιδευει?
ευχαριστω προκαταβολικα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδια ?
οσον αφορα τη ryan,
χρεωνει χειραποσκευες ?
το ηλεκτρονικο check-in ειναι υποχρεωτικο?
το ανηλικο χωρις ταυτοτητα πως ταξιδευει?
ευχαριστω προκαταβολικα.
Όχι να μην ρωτήσεις... εδώ είναι θέμα για την Ρώμη...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Όχι να μην ρωτήσεις... εδώ είναι θέμα για την Ρώμη...
Μην τον αρπάζεις, ρε! Στη Ρώμη θέλει να πάει ο άνθρωπος, μάλλον από Θεσ/νίκη ή Βόλο που πετάει η Ryan. Άσχετο αν η απάντηση στα ερωτήματά του βρίσκεται στο ίδιο το σάιτ της Ράιαν.
 

μαχη

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
καλησπερα παιδια!θα παω ρωμη 1/8 για 3 βραδια!μου εχουν πει διαφορα ατομα που την εχουν επισκεφτει τι πρεπει να δω και που ειναι καλα να μεινω!απλα θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη :) αποτι μου ειπαν ειναι καλα να μεινω βια βενετο.εγω κοιταζω ξενοδοχεια και στην ναβονα.ειναι κοντα αυτα μεταξυ τους?εσεις που θα μου προτεινατε να μεινω?και κατι αλλο για το βατικανο μου ειπαν οτι εχει απιστευτη ουρα να κοψεις εισιτηριο και οτι μπορω να το κλεισω μεσο ιντερνετ!δεν το εψαξα καθολου,γνωριζετε μηπως κατι σχετικο?σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Καλώς ήρθες στο forum.

Ξεκίνα διαβάζοντας αυτόν τον ταξιδιωτικό οδηγό για τη Ρώμη: Ρώμη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Μετά, πήγαινε στην "Αναζήτηση". Οι πληροφορίες που ψάχνεις περιλαμβάνονται ήδη σε πολλά θέματα. Με μια μικρή έρευνα στο forum, θα σου λυθούν όλες οι απορίες. :D
 

hatzi1984

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Γεία σας παιδιά...
Αρχές αυγούστου θα πάω Ρώμη για 6 μερες.
Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με μαγαζιά για φαγητό...(το μόνο που μου έχουν πει είναι να μην πάω να φάω γύρω από τουριστικά μέρη)
Επίσης θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με διασκέδαση (μπαρακια.παμπς ή οπως αλλιώς τα λένε εκεί πέρα)
Σας ευχαριστώ πολύ....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.157
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λοιπον εχει περασει μιση ωρα και δεν εχει απαντησει κανενας στο παιδι...
Αν συνεχισετε ετσι θα φταιω εγω αν παρει απαντησεις απο μενα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.728
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom