Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
ναιι πληρωσα το 30% της τιμης 160 ευρω με εμβασμα και τα υπολοιπα εκει.
να ξερεις οτι πρεπει να αφησεις και αλλα 150 ευρω για ασφαλεια τα οποια τα παιρνεις πισω οταν δινεις το κλειδι και δεν υπαρχει καμια ζημια.
καλο φαινεται για να δουμε.
ποτε πας?
τα υπολοιπα εκει γυρω ειναι πολυ ακριβα..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Eγω αργω ακομα, αλλα επειδη παω μεσα στις γιορτες ειπα να το ψαξω να βρω κατι οικονομικο γιατι εχω κι αλλους 3 στη παρεα :)
Καλα να περασεις στη Ρωμη!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Δεν υπαρχει καποια αλλη επιπλεον χρεωση περα απο το φορο και την εγγυηση ετσι;
 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
οχι εκτος καποιων ευρω που χρεωνει η τραπεζα για το εμβασμα.αλλα μπορεις και με πιστωτικη να κλεισεις.οχι χρεωστικη εγω δεν ειχα και εστειλα τα χρηματα στο λογαριασμο τους.θα σου πω οταν γυρισω τις εντυπωσεις μου απο το διαμερισμα.
απλα με ανυσηχει λιγο το οτι δεν μπορω απο χθες να εποικινωνησω μαζι τους ουτε να ανοιξω την σελιδα τους.αυτοι χθες εστειλαν ενα μειλ σε μενα για καποιες πληροφοριες που ελειπαν και ηθελαν απαντηση αλλα δεν μπορω να τους στειλω πισω.
τι μπορει να σημαινει ξερεις?

να ξερεις οτι η εθνικη μου ζητησε 17 ευρω προμηθεια και η πειρεως 8.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
οχι εκτος καποιων ευρω που χρεωνει η τραπεζα για το εμβασμα.αλλα μπορεις και με πιστωτικη να κλεισεις.οχι χρεωστικη εγω δεν ειχα και εστειλα τα χρηματα στο λογαριασμο τους.θα σου πω οταν γυρισω τις εντυπωσεις μου απο το διαμερισμα.
απλα με ανυσηχει λιγο το οτι δεν μπορω απο χθες να εποικινωνησω μαζι τους ουτε να ανοιξω την σελιδα τους.αυτοι χθες εστειλαν ενα μειλ σε μενα για καποιες πληροφοριες που ελειπαν και ηθελαν απαντηση αλλα δεν μπορω να τους στειλω πισω.
τι μπορει να σημαινει ξερεις?
Πατας απαντηση, μετα αποστολη και δε πηγαινει το μειλ;; Δεν εχω ιδεα τι μπορει να σημαινει. ισως εχει απλα καποιο προβλημα η σελιδα τους.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Η περιοχη γυρω απο τη Piazza Campo dei Fiori ενδεικνυται για διαμονη; Ψαχνω διαμερισμα και τα περισσοτερα (ομορφα και οικονομικα) ειναι σε Trastevere, Colosseo-Monti & Navona. Το Βατικανο το εχω αποκλεισει γιατι μου φαινεται μακρυα απ'ολα. Ποια περιοχη απ'τις τεσσερις σας φαινεται καλυτερη δεδομενου οτι ειμαστε νεοι, ωραιοι :) θελουμε να εχουμε ευκολη προσβαση το πρωι αλλα το βραδυ για να μπορουμε να βγαινουμε για ποτο ή και χορο κοντα στο ξενοδοχειο;
Προσωπικα απ'οσα εχω διαβασει με ελκυει η περιοχη του Trastevere αλλα βλεπω πως δεν υπαρχει μετρο, αραγε υπαρχουν λεωφορεια για το κεντρο της Ρωμης απο'κει;
μια χαρα περιοχη ειναι αυτή που λες!!
απλα να ξερεις οτι στη ρωμη, στο κεντρο της, οι αποστασεις δεν ειναι μεγαλες και περπατιονται σχετικά εύκολα!!

εμεις παντως, επισης νέοι και ωραιοι (;)), μια χαρα βολευτηκαμε σε χοτελ επί της via cavour!πηγαιναμε παντου με τα ποδια και το βραδυ το νυχτερινό λεωφορείο μας άφηνε στο colosseo..
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Μανελακι,αν βρεις κατι οικονομικο γυρω απο ναβονα,καμπο ντι φιορι ,πανθεον,κλεισε .....ειναι η καλυτερη περιοχη,ιδιαιτερα για καποιον που παει πρωτη φορα στη Ρωμη...σου δινει τη δυνατοτητα να πας παντου σχεδον με τα ποδια και να απολαυσεις την πολη....διαφορετικα κοιτα προς πιατσα βενετσια ή κολοσσαιο....
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
μια χαρα περιοχη ειναι αυτή που λες!!
απλα να ξερεις οτι στη ρωμη, στο κεντρο της, οι αποστασεις δεν ειναι μεγαλες και περπατιονται σχετικά εύκολα!!

εμεις παντως, επισης νέοι και ωραιοι (;)), μια χαρα βολευτηκαμε σε χοτελ επί της via cavour!πηγαιναμε παντου με τα ποδια και το βραδυ το νυχτερινό λεωφορείο μας άφηνε στο colosseo..
Termini ειναι αυτο; Ψαχνω διαμερισμα μιας και θα'μαστε 4 ατομα και νομιζω συμφερει, αν τελικα βρω διαθεσιμο τις ημερομηνιες εκεινες. Και στα διαμερισματα στο Termini ειναι τσιμπημενα! Δε ξερω γιατι. Για νυχτερινη διασκεδαση ποια περιοχη προτεινετε;

Μανελακι,αν βρεις κατι οικονομικο γυρω απο ναβονα,καμπο ντι φιορι ,πανθεον,κλεισε .....ειναι η καλυτερη περιοχη,ιδιαιτερα για καποιον που παει πρωτη φορα στη Ρωμη...σου δινει τη δυνατοτητα να πας παντου σχεδον με τα ποδια και να απολαυσεις την πολη....διαφορετικα κοιτα προς πιατσα βενετσια ή κολοσσαιο....
Ευχαριστω πολυ. Εχω καταλαβει οτι ειναι ομορφα και κεντρικα απλα προτιμω να κανω μια διαδρομη παραπανω το πρωι παρα το βραδυ που θα πηγαινουμε για ποτο και φαγητο. Προσπαθω να τα συνδυασω ολα.

βεβαια. μελέτησε το χάρτη ποιο σε συμφερει καλυτερα.
ATAC S.p.A. | Azienda per la mobilitΰ
Ευχαριστω! Πολυ καλο αλλα αν καταλαβα καλα πρεπει να ψαχνω μια μια διαδρομη. Δε μπορω να δω τα λεωφορεια μιας περιοχης συγκεντρωμενα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πολυ καλο αλλα αν καταλαβα καλα πρεπει να ψαχνω μια μια διαδρομη. Δε μπορω να δω τα λεωφορεια μιας περιοχης συγκεντρωμενα.
όχι.έχει σε pdf όλα τα ΜΜΜ και όλες τις διαδρομές τους. κατέβασε το χαρτη πχ Roma centro κ θα δεις όλα τα λεωφορεία κ τις διαδρομές που ακολουθούν. το ίδιο με τραμ, μετρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom