Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
...και χασατε μια μερα.
γιατι καλε?μια χαρα ψωνια καναμε....
παντως να πω τη γνωμη μου....εγω έχω παει αρκετες φορες στη ρωμη ,και τα ψωνια ιδιαιτερα σε περιοδο εκπτωσεων τα θεωρω διασκεδαση σε αυτη τη πολη...τωρα βεβαια αν παει καποιος για πρωτη φορα και για λιγες μερες ,ε καλυτερα να κατσει στη ρωμη να δει τα αξιοθεατα και αν θελει να κανει ψωνια ,έχει και το κέντρο μια χαρα μαγαζια...
επειδη ομως δεν έχουν ολοι τις ιδιες προτεραιοτητες,ειναι νομιζω δικαιωμα του καθενος να διαθετει το χρονο του οπως νομιζει....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@ Ναι μωρε, ετσι το 'πα, μη νομιζεις κι εγω που εχω παει μια φορα τις μισες μερες τις εφαγα στα ψωνια. Και δεν ειμαι και του shopping αλλα δεν βρηκα κατι καλυτερο να κανω...
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
@ Ναι μωρε, ετσι το 'πα, μη νομιζεις κι εγω που εχω παει μια φορα τις μισες μερες τις εφαγα στα ψωνια. Και δεν ειμαι και του shopping αλλα δεν βρηκα κατι καλυτερο να κανω...

μη τα λες έτσι αποτομα αυτα!!!δεν ειμαι πια παιδουλα,το βλεπω το εγκεφαλικο να μου ρχεται....
....τι να κανω που έχω και αυτη την "ανοχη" στην διαφορετικοτητα και δεν μπορω να σου πω τιποτα......:)
 

decryal

Member
Μηνύματα
28
Likes
17

mar1anta

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη..
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Κι εγώ που σκεφτόμουν να αγοράσω τη Roma Pass μια που θα πάω Ρώμη τον Νοέμβριο, μπήκα στη σελίδα, αλλά γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμη η κάρτα αυτόν το καιρό..
Roma Pass

Ξέρει κανείς γιατί; Μήπως είναι μόνο για το καλοκαίρι;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κι εγώ που σκεφτόμουν να αγοράσω τη Roma Pass μια που θα πάω Ρώμη τον Νοέμβριο, μπήκα στη σελίδα, αλλά γράφει ότι δεν είναι διαθέσιμη η κάρτα αυτόν το καιρό..
Roma Pass
Ξέρει κανείς γιατί; Μήπως είναι μόνο για το καλοκαίρι;
Roma Pass is currently available at Tourist Information Points ONLY
Roma Pass
 

mar1anta

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη..
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Γράφει αυτό:

"Please note:
  • Roma Pass is currently available at Tourist Information Points ONLY (Punti Informativi Turistici, PIT)
  • Roma & Più Pass is not available at the moment"
Δηλαδή δεν μπορώ να την αγοράσω από το ιντερνετ, αλλά μπορώ μόνο από εκεί; Αυτό θέλει να πεί; Μπερδευτηκα λιγάκι.. :)
 
Μηνύματα
47
Likes
5
μπορεις να την προμηθευτεις απο τα γραφεια τους στα αεροδρομια ή σε διαφορα σημεια στο κεντρο οπως λεει και το επισημο site τους...οσοι ξερω που πηγαν ρωμη απο το αεροδρομιο την προμηθευτηκαν...εγω παντως επειδη δεν καλυπτει τις μετακινησεις απο και προς αεροδρομιο θα παω πρωτα ξενοδοχειο και θα δω απο εκει αν χρειαζεται..
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
την πρωτοχρονια προκειται να παμε οικογενειακως μια βδομαδα στη ρωμη και εχουμε κλεισει διαμονη στο Crown Plaza Rome St.Peter's.Θα παρακαλουσα αν καποιος εχει μεινει εκει ή γνωριζει το ξενοδοχειο να μου πει τη γνωμη του οχι μονο για την ποιοτητα του (στις φωτο φαινεται αρκετα καλο) αλλα κυριως για την προσβαση του στο κεντρο της πολης και τα αξιοθετα δεδομενου οτι θα ειναι χειμωνας και θα κουβαλαμε και 3 παιδια, οχι μικρα βεβαια 14, 17 και 18 χρονων, αλλα οσο ναναι μια σχετικη γκρινια θα υπαρχει αν προκειται να ταλαιπωρηθουν στις μετακινησεις. Η κρατηση που εχουμε κανει ειναι με δωρεαν ακυρωση οποτε αν δεν μας εξυπηρετει στις μετακινησεις μπορουμε να κλεισουμε κατι αλλο. ευχαριστω εκ των προτερων και αναμενω γνωμες.
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Πιο μακρυα δεν εχει κατι;
μαλλον ειναι ειρωνικη η ερωτηση αλλα θα απαντησω... ξερω οτι δεν ειναι στο κεντρο της πολης. αυτο που ρωτω ειναι αν εχει τουλαχιστον καλη συνδεση με το κεντρο με τα ΜΜΜ. αν εχετε μεινει στο συγκεκριμενο και γνωριζετε απλα απαντηστε σαυτο που ρωτησα, θα με υποχρεωσετε
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πουλια στον αερα πιανεις... Ειστε 15-20 λεπτα περπατημα απο ενα μετρο που δεν παει σχεδον πουθενα. Σε βολευει να βασιζεσαι στα λεωφορεια που δεν ξερω κι εγω ποση ωρα κανουν και ποσο συχνα περνουν απο κει για το κεντρο; Δεν καταλαβαινω το λογο να μεινετε καπου πιο κεντρικα, αγοραφοβια εχετε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom