Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.410
Likes
9.340
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
coco_ said:
Συμμετείχα τότε σε αυτο το θέμα και εγω, απλα τωρα ψάχνω την επίσημη λίστα γιατι πχ το Κολοσαίο δεν είναι πια μέσα, όπως με πληροφορησε μια συνφορουμιτισσα
Η επισημη λιστα υπαρχει στο επισημο σαιτ του υπουργειου. Γκουγκλαρισε το,δεν μπορω να το ποσταρω τωρα. Συμμετεχουν παντως ολα τα κρατικα μουσεια πλην Κολοσσαιου, Ρωμαικης Αγορας κ Παλατινο. Το ΜΑΧΧΙ εχει μειωμενη εισοδο για 3 μερες.απο τα υπολοιπα συμμετεχουν κατα βουληση.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.339
Likes
1.830
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Η επισημη λιστα υπαρχει στο επισημο σαιτ του υπουργειου. Γκουγκλαρισε το,δεν μπορω να το ποσταρω τωρα. Συμμετεχουν παντως ολα τα κρατικα μουσεια πλην Κολοσσαιου, Ρωμαικης Αγορας κ Παλατινο. Το ΜΑΧΧΙ εχει μειωμενη εισοδο για 3 μερες.απο τα υπολοιπα συμμετεχουν κατα βουληση.
Εαν μπορέσεις κάποια στιγμη σε παρακαλώ πόσταρε την λίστα γιατι το σαιτ είναι στα ιταλικα και έχω χαθει!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?

coco_

Member
Μηνύματα
1.339
Likes
1.830
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?
Ναι αλλα δεν μπορώ να βάλω όλο το σαιτ για να καταλάβω ποια διαδρομη οδηγει στην πολυποθητη λίστα:D:D
ε τοτε βαλε αυτο το plugin στον browser που χρησιμοποιεις..ειναι πολυ καλο εργαλειο..μεταφραζει απ ευθειας σελιδες.
Free Online Translation
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.731
Επόμενο Ταξίδι
?
οχι σορρυ ειναι το Webpage translation
Plugin του mozilla....
σορρυ αν ειμαι οφ τοπικ απλα προσπαθω να βοηθησω εστω μαυτο τον τροπο!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.339
Likes
1.830
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ποιο είναι το επίσημο σαιτ που μπορω να κάνω κράτηση για κολοσσαίο. Εχω βρει διάφορα και διαφορετικές τιμές στο καθένα. Αν βγάλω εισητηριο από εκει πόσο κοστίζει?
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Δε μπορω να το βρω το επισημο σαιτ. Ουτε παλιοτερα μπορουσα!
Απ'οτι βλεπω εδω visit λεει οτι το εισητηριο κοστιζει 12 ευρω και το μειωμενο 7. Νομιζω τοσο το ειχα δει κι εγω στην εισοδο του Κολοσσαιου.
Δεν θα βγαλετε roma pass ε; Το λεω γιατι θα γλιτωνατε την ουρα!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.339
Likes
1.830
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Πάμε μέσα στην πολιτιστική εβδομάδα και η Borgese είναι δωρεάν. Νομιζα και το Κολοσσαίο, αλλά πό φέτος δεν είναι :( οπότε αρχισα τωρα να ψάχνομαι για εισητηρια.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εισιτήριο βγάλτε πρώτα στην Ρωμαίκη Αγόρα, μιας και δε υπάρχει κόσμος εκεί, και με το ίδιο εισιτήριο μπαίνετε στο Κολοσαίο
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
εισιτήριο βγάλτε πρώτα στην Ρωμαίκη Αγόρα, μιας και δε υπάρχει κόσμος εκεί, και με το ίδιο εισιτήριο μπαίνετε στο Κολοσαίο
Επίσης συμφέρει και από τουριστικής απόψης και άποψη κούρασης να ξεκινήσετε από τον Εσκυλίνο Λόφο (δεν έχει ουρές εκεί), και μετά την ανηφοριά να περάσετε στο forum και το Κολοσαίο, και εν συνεχεία αν θέλετε και στο Καπιτώλιο που κλείνει πιο αργά (με διαφορετικό εισιτήριο).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.613
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom