Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

xrysa_kon

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου υπάρχουν όνειρα..
Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας για την Πομπηία!!
Διάβασα (πιστεύω) τα περισσότερα που μιλάτε για εκεί.
η αλήθεια είναι ότι μπερδεύτηκα λίγο... μπήκα στο σιτε με τα τρένα..
έβαλα rome to napoli.. από ότι κατάλαβα.. σωστά μέχρι εδώ?
Advance Search
Από εκεί πώς θα πάω Πομπηία? Πρέπει να πάω με γκρουπ?
Είδα ότι λέτε καλύτερα να μην πάω ημερήσια εκεί, αλλά είναι σαν παιδικό όνειρο να δω τι Πομπηία!! Πιστεύω ότι θα είναι κάτι μοναδικό..!!
 

xrysa_kon

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου υπάρχουν όνειρα..
Σε ευχαριστώ πολύ!!
Τώρα φαίνεται ευκολάκι!!
Μόνη μου μπορώ να απολαύσω την Πομπηία ή χρειάζεται γκρουπάκι?
Θα ψάξω και θα βρω και έναν ελλημικό τουριστικό οδηγό για Πομπηία!!
 

athanasios-davala

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γιατί θα χορτάσει με Carbonara στη Ρώμη; Τόσες φορές που έφαγα στην Ιταλία νηστικός έφευγα... Μερίδες είναι αυτές; Ειδικά τα ζυμαρικά τα έχουν για μυρωδιά... Να ναι καλά οι Άραβες τριγύρω!!!
Όντως τα φαγητά που σερβίρουν δεν τρώγονται.Εύκολη η λύση της πίτσας στου Segattori δίπλα στη fontana di trevi αλλα και τα σαντουιτς ή το mix grill στο L' accademia πίσω απο την Fontana di Trevi.
 

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Μη λέμε ότι θέλουμε τώρα! Μια χαρά είναι οι μερίδες φτάνει να ξέρεις που και τι θα φας! Ότι ισχύει και στις υπόλοιπες χώρες! Όσο για την ιταλική κουζίνα δεν θα σχολιάσω τίποτα! Απλά respect.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.112
Το μόνο πρόβλημα με την ιταλική κουζίνα,είναι ότι μετά πρέπει να πηγαίνεις πιο συχνά γυμναστήριο.Κατά τ' άλλα σκίζει.:clap:
 

statusquo

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Καλησπέρα, θέλω την βοήθεια σας ,φεύγω για Ρώμη τέλος του μήνα έχω κλείσει ξενοδοχείο μέσω BOOKING HOTEL EMBASSY στην περιοχή VIA VENETO πιστέυω να είναι καλή περιοχή? θέλω να ρωτήσω για το Βατικανό δεν με ενδιαφέρει να δω τα μουσεία μέσα στο βατικανό αλλα μόνο την εκκλησία και τον τρούλο (δν ξέρω αν το λέω σωστά αυτό που ανεβαίνεις κάτι σκαλια και βλέπεις όλη την ρώμη) πρέπει να κάτσω στην ουρά ? και πόσο κοστίζει ? ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!:shock:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα, θέλω την βοήθεια σας ,φεύγω για Ρώμη τέλος του μήνα έχω κλείσει ξενοδοχείο μέσω BOOKING HOTEL EMBASSY στην περιοχή VIA VENETO πιστέυω να είναι καλή περιοχή? θέλω να ρωτήσω για το Βατικανό δεν με ενδιαφέρει να δω τα μουσεία μέσα στο βατικανό αλλα μόνο την εκκλησία και τον τρούλο (δν ξέρω αν το λέω σωστά αυτό που ανεβαίνεις κάτι σκαλια και βλέπεις όλη την ρώμη) πρέπει να κάτσω στην ουρά ? και πόσο κοστίζει ? ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!:shock:
Ενα χρόνο πριν η τιμή να ανέβεις στον τρούλο ήταν 7 ευρω και 320 σκαλια ή 5 ευρω και 500 σκαλια.

Είχε μεγάλη ουρά αλλά η αναμονή ήταν περίπου 10 λεπτά.

Κάνε πάνω δεξιά μια αναζήτηση και γράψε Ρώμη.Θα σου λυθούν ΟΛΕΣ οι απορίες.
 

giannisxaf

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά φεύγουμε σε μια εβδομάδα για Ρώμη. Χαμός. Σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες πληροφορίες.Έχουμε κάνει ένα πολύ ωραίο πρόγραμμα.Ανυπομονούμε να πάμε για να δούμε
όλα αυτά που περιγράφετε. Το μόνο που εκκρεμεί είναι για το αν θα πάρουμε ξεναγό για τα μουσεία του Βατικανού. Κάποια τελευταία άποψη σας,ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Οπως σου τα λεει ο giannismits είναι... Η εκκλησία δωρεάν ο τρούλος με εισιτήριο αλλα θα ήθελα να σε παρακινήσω να πας στα μουσεία. Δεν θα το μετανιώσεις παρ όλη την μικρή ταλαιπωρία.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.074
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom