Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
...Σήμερα έκλεισα ξενοδοχείο από booking.com και συγκεκριμένα το Yes Rome B&B. Θεωρώ ότι ήταν μία καλή επιλογή από άποψη τοποθεσίας και τιμής. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με το ξενοδοχείο, έχει μείνει σε αυτό; Η τοποθεσία είναι όντως καλή για να δούμε την πόλη;
Καταρχην,δεν ειναι ξενοδοχειο...εχει μονο 3 δωματια.(τουλαχιστον αυτο λεει στο booking).Κατι που συνηθιζεται στη Ρωμη...να νοικιαζονται δωματια σε εναν οροφο ενος κτηριου.Η βαθμολογια του,6,4 δεν δειχνει,παντως να τρελλαθηκε οποιος εμεινε εκει.Η περιοχη,παντως,βολευει για να γυρισεις το κεντρο της πολης....
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Μπορεί να είναι σε εύκολη και προσβάσιμη περιοχή αλλα πιστεύω πως θα μπορούσες να βρεις πολυ καλά και οικονομικά ξενοδοχεία κοντα στο κέντρο....και μονο απο τις κριτικές στο booking εγω δεν θα το επέλεγα.....Όσο για την υποδοχή του νέου χρόνου θυμαμαι πως είχα δει στην τηλεόραση πολύ κοσμο μπροστά απο το Κολοσσαίο με βεγγαλικά κλπ.
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Παιδιά βρήκα κι αυτό http://www.booking.com/hotel/it/fil...d=9929bf8f508d8ed6c0acc78a0ba8f1538842c966X11

Φαίνεται καλύτερο και είναι λίιιγο πιο ακριβό. Τι πιστέυετε; Να ακυρώσω το άλλο;
Εάν εσύ δεν έχεις πρόβλημα με το budget σου εγώ θα έλεγα να το ακυρώσεις.... Αλλά πάλι δικιά σου είναι η απόφαση. Τώρα ξενοδοχείο με 3 δωμάτια τι σόι θα είναι????
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

sofakiss

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Για σας,
οπως θα καταλάβατε θα παω ταξιδάκι στη Ρώμη και μετά από πολύ ψαξιμο θα ήθελα να κάνω 3 ερωτήσεις
1) από όσα έχω διαβάσει όλοι προτείνουν την romapass
εγω αυτο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι : Αφου για το βατικανο και το κολοσσαιο εχω κλείσει από το ίντερνετ τα εισητήρια , ποιοι είναι οι αλλοι αρχαιολογικοι χώροι για τους οποίουσ με συμφέρει η romapass;; Μεσα στους ναούσ μπαίνω χωρις εισητήριο;;

2) η τιμή του εισητηρίου για το λεωφορείο της terravision απο και προς το αεροδρομιο είναι η ίδια είτε το αγορασεις από το ιντερνετ είτε κατευθειάν στο γκισε;;

3) αυτο το shuttle bus για να με παει κατευθείαν στο ξενοδοχειο από το αεροδρόμια που το βρίσκω;;

επισης πρεπει να έχω κλείσει εξ αρχης τραπέζι για τα διάφορα εστιατόρια που θέλω να παω;; γιατί ετσι έχω καταλαβει από όσα έχω διαβάσει στις ταξιδιωτικές ιστοριες!
 
Last edited by a moderator:

magdleon

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη, Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Λατινική Αμερική
Καλημερα σε ολους! Ετοιμαζομαι για ενα ταξιδακι στη Ρωμη τελος του μηνα και θα ηθρελα τη βοηθεια σας. Δεν εχω καταληξει ακομα σε ξενοδοχειο. Μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας οσο αναφορα την περιοχη η αν εχει επισκευτει καποιος, καποια απο τα παρακατω;

http://www.booking.com/hotel/it/vat...g;sid=5c75ece3de79ec0dd271d9f6425a1b82;dcid=2
http://www.booking.com/hotel/it/vat...g;sid=5c75ece3de79ec0dd271d9f6425a1b82;dcid=2

http://www.booking.com/hotel/it/vat...g;sid=5c75ece3de79ec0dd271d9f6425a1b82;dcid=2
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

magdleon

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη, Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Λατινική Αμερική

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αν ειχα αυτες τις 3 επιλογες,εγω θα διαλεγα το Grifo...θεωρω οτι ειναι πιο κοντα στα περισσοτερα αξιοθεατα και οι γνωμες των πελατων δεν αναφερουν κατι περιεργο.
Ας βοηθησουν και οι υπολοιποι συμφορουμιτες....:)
 

magdleon

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη, Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Λατινική Αμερική
Δεν εχεις αδικο! Ευχαριστω για την απαντηση.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Συμφωνώ με τη karfitsa, και γω αυτό θα διάλεγα είναι στη πιο βολική τοποθεσία.. Στο δεύτερο δε θα έμενα, είναι μακριά από το κέντρο.. Το Vatican suites θα ήταν η δευτερη επιλογή αλλά γενικά προτιμώ ξενοδοχείο που έχει 24ωρη ρεσεψιόν και δε χρειάζεται ραντεβού για να σου ανοίξουν..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom