Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Η ΞΑΝΘΙΑ εχει και αλλη ερωτηση, κατεβαινω αεροδρομιο και παμε και αγοραζουμε τη καρτα. μετα πως ξεκιναει να μετρα, την ακυρωνω στο μηχανημα του μετρο? και αν την αγορασω εκεινη την ημερα θα βρω για την επομενη θεση για τη μποργκεσε η μπορω και τωρα να παρω να κλεισω χωρις να εχω τη καρτα στα χερια μου?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ορίστε? :eek:
On line κανονικά απο το σαιτ .
αν θυμάμαι καλά, αν πάρεις την roma pass μονο τηλεφωνικά μπορείς να κρατησεις, αλλιώς μεσω σαιτ πληρωνει το αντιτιμο την ωρα της κράτησης

& στο site της roma pas λεει
For the Borghese Gallery and Palazzo Valentini (Domus Romane), booking is required also for Roma Pass and/or Roma&Più Pass holders. Reservations are not required for any other museums, though it is highly recommended that school or tourist groups make reservations, in order to facilitate entry to museums.

For reservations to the Borghese Gallery and/or Domus Romane/Palazzo Valentini, please call +39 06 32810 (open Monday to Friday, 9:00 am to 6:00 pm – Saturdays, 9:00 am to 1:00 pm). Bookings can be made directly from the visitor’s home country, even if s/he has not yet purchased the Card. Please note: online, it is not possible to make only the reservation without prepaying the ticket. To reserve your time slot you need to call +39 0632810
 
Last edited:

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
οποτε Samion κλεινω απο τωρα θεση και απλα οταν παω επιδεικνυω τη καρτα? υπαρχει στο online συστημα καπου διευκρινηση ωστε να πατησω οτι εχω roma pass?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αν θυμάμαι καλά, αν πάρεις την roma pass μονο τηλεφωνικά μπορείς να κρατησεις, αλλιώς μεσω σαιτ πληρωνει το αντιτιμο την ωρα της κράτησης
Ναι, το ίδιο λέμε. Απλα δεν κατάλαβα στην αρχή τι εννοουσες. Με τη roma pass μονο τηλεφωνικα.
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
οποτε πρεπει πρωτα να τη παρω και μετα να τηλεφωνησω η μπορω και απο τωρα . φοβαμαι μηπως δε βρω για την επομενη μερα
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ναι, το ίδιο λέμε. Απλα δεν κατάλαβα στην αρχή τι εννοουσες. Με τη roma pass μονο τηλεφωνικα.
ειχα κάνει παράθεση στην ερωτηση της πως γίνεται η κρατηση με roma pass :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οποτε πρεπει πρωτα να τη παρω και μετα να τηλεφωνησω η μπορω και απο τωρα . φοβαμαι μηπως δε βρω για την επομενη μερα
Πάρε απο τώρα. Η κάρτα ισχυει απο το πρωτο ταξίδι που κανείς στα ΜΜΜ. Με την πρωτη επικύρωση δηλ. Κ για 3 μερες. Κ μπορείς να την πάρεις ον λαιν.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Παγωτά στην Fontana di trevi και στην πλατεία Popolo.
Φτηνό φαί και καλό στην Via di s. claudio λίγο πριν την Via DEL Corso. (δεν θυμάμαι το όνομα του εστιατορίου :( ) με 10 euro το άτομο σκάς..
Με 10 ευρω δε σκας ουτε στα Mc Donalds ρε φιλαρακι .... Μη λες τετοια ...
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Κάνω bump το θέμα γιατί ψάχνω κι εγώ πληροφορίες σχετικά με την ενοικίαση scooter στη Ρώμη.

Έχω δίπλωμα για 50cc. Μπορώ να βρω κάτι; Πόσο θα κοστίσει;
Το έχει κάνει κανείς για να μας πει τις εμπειρίες του;

Ευχαριστώ!
 

kostasrs

Member
Μηνύματα
47
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Εχει καταφερει κανεις να νοικιασει αυτοκινητο στην Ρωμη χωρις πιστωτικη?Δεν εχω και οσο και αν εψαξα μεσω internet δεν καταφερα μονο με την χρεωστικη που εχω.Αν τα εχει καταφερει καποιος ας μου δωσει τις απαραιτητες πληροφοριες.
Ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom