Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

thanasis67

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
καλησπέρα και απο εμένα παιδιά , έχω κλείσει εισητήρια 12-15/09 για Ρώμη και θα ήθελα μια βοήθεια για το ξενοδοχείο.Επειδή δεν έχουμε μεγάλο μπάτζετ ψάχνω κάτι στα 60 με 70€ μάχιμουμ το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μήν έχει κοινόχρηστο μπάνιο. Ξέρω οτι στο κέντρο είναι δύσκολο να βραθεί κάτι τέτοιο απλά αν ξέρετε κάτι πιο μακρυά να έχει καλή σύνδεση με το κέντρο είτε μετρό είτε λεοφωρείο (ειδικά αν έχει και βραδυνό ακόμα καλύτερα) ευπρόσδεκτο είναι , ακόμα και διαμέρισμα!! περιμένω τα φώτα σας...
http://www.booking.com/hotel/it/bb-...7046d36cfaf16329e54901f0fe9X1;highlight_room=

Έμεινα εκεί πριν 2 μήνες. Απλά τέλειο!!! Πεντακάθαρο με πολύ καλή συγκοινωνία για κέντρο και δίπλα στο χαμό του Trastevere. Τσέκαρε για τιμές...
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
http://www.booking.com/hotel/it/bb-roma-trastevere-rooms.el.html?aid=311101;label=bb-roma-trastevere-rooms-hysFeDo5Gz42bDfm1rJMlQS27000717617:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;sid=95ce1d984f55401d601b2db46f99f25f;dcid=4;ucfs=1;srfid=a045f777ff2707046d36cfaf16329e54901f0fe9X1;highlight_room=

Έμεινα εκεί πριν 2 μήνες. Απλά τέλειο!!! Πεντακάθαρο με πολύ καλή συγκοινωνία για κέντρο και δίπλα στο χαμό του Trastevere. Τσέκαρε για τιμές...
ευχαριστώ πολύ αλλά δεν έχει κάν διαθεσιμότητα για εκείνες τις μέρες.. :(
 

Takis83psa

Member
Μηνύματα
53
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Είχα μείνει στο Rim B&B. Eίναι λίγο πιο ακριβό, αλλά αν κλείσεις μέσω του site τους θα σου κάνουν καλύτερη τιμή από το booking. Είναι κοντά στη στάση Re di Roma (5 λεπτά).
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Είχα μείνει στο Rim B&B. Eίναι λίγο πιο ακριβό, αλλά αν κλείσεις μέσω του site τους θα σου κάνουν καλύτερη τιμή από το booking. Είναι κοντά στη στάση Re di Roma (5 λεπτά).
ευχαριστώ πολύ αν και αρκετά τσιμπιμένο στην τιμη!! θα το κοιτάξω
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Τσέκαρε το om2rome στο airbnb και μετά στειλτους email μέσω του site τους, θα κάνουν καλύτερη τιμή έτσι. Το συγκεκριμένο b&b ειναι εκπληκτικό και το pratti απλά φοβερό για φαγητά και ποτά, πριν και μετά τις εξορμήσεις σας.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
αυτό μου το δίνει στα 80€ την βραδιά .... θα το έχω στα υπόψιν αν δεν βρεθεί κάτι πιο οικονομικό!!
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
αυτό μου το δίνει στα 80€ την βραδιά .... θα το έχω στα υπόψιν αν δεν βρεθεί κάτι πιο οικονομικό!!
Αν στο δίνει 80 μέσω airbnb, απο το site τους θα το δώσουνε ακομα πιο φτηνά.
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
όχι απο το δικό τους μου το δίνει 80!!
Χμ τότε όντως ειναι εκτος budget. Πάντως η ποιότητα του ξεφεύγει απο ενα απλό b&b με καινούργια δωμάτια και μπάνια και πολυ εξυπηρετικό concierge.

Ελπίζω να βρεις κατι εντός budget!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
καλημερα, δυο ερωτησεις εχω και εγω, ρωτησα και χτες αν και το θεμα δεν αφορα διανομη αλλα να μην ανοιγω αλλο ειπα να τα γραψω εδω
1)ειπατε για το νερο οτι ειναι ακριβο και καλυτερα να το γεμιζουμε...απο που;; εχει στο δρομο βρυσες;; και το νερο στα ξενοδοχεια πεινετε;;
2)οι καλλιτεχνες με τα σπρει υπαρχουν η τα βιντεακια ειναι παλιοτερα; αν ναι που βρισκονται;; γενικως στις πλατειες η καπου συγκεκριμενα;
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
καλημερα, δυο ερωτησεις εχω και εγω, ρωτησα και χτες αν και το θεμα δεν αφορα διανομη αλλα να μην ανοιγω αλλο ειπα να τα γραψω εδω
1)ειπατε για το νερο οτι ειναι ακριβο και καλυτερα να το γεμιζουμε...απο που;; εχει στο δρομο βρυσες;; και το νερο στα ξενοδοχεια πεινετε;;
2)οι καλλιτεχνες με τα σπρει υπαρχουν η τα βιντεακια ειναι παλιοτερα; αν ναι που βρισκονται;; γενικως στις πλατειες η καπου συγκεκριμενα;
Το νερό σε καθε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα ειναι ακριβό. Το καλύτερο ειναι να παίρνεις οτι χρειάζεσαι απο supermarket που οι τιμες πλησιάζουν τις δικές μας.

Εγω είχα δει έναν καλλιτέχνη με spray σε μια στροφή καθώς πήγαινα στο πάνθεον απο Φοντάνα ντι τρεβι. Googlαρε το και ψάξε για το αν υπάρχει κάποια πλατεία - στέκι τους. Πάντως κεντρικά σίγουρα δσν υπάρχει τίποτα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.228
Μηνύματα
884.347
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom