Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

demetres

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Παιδιά μια ερώτηση να κάνω.Επειδή έχω ένα επικείμενο ταξίδι στη Ρώμη και θα επισκευτώ λόγο πίεσης χρόνου το βατικανό τη μέρα της πτήσης που επιστρέφω πόσο χρόνο χρειάζεται χοντρικά;δυο με τρεις ώρες για παράδειγμα;ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.458
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@karfitsa Για τον Άγιο Πέτρο 2 ώρες; Μήπως είναι πολύ; Σε μια ώρα το πολύ έχεις φύγει.
Πάντως και εγώ συμφωνώ ότι για τα μουσεία θες αρκετή ώρα, όση λέει η karfitsa από πάνω, εφόσον δεν κάτσεις στην ουρά.
 

Takis83psa

Member
Μηνύματα
53
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Αν εννοείς τα μουσεία και την εκκλησία θέλεις ένα ολόκληρο πρωινό. Για μόνο την εκκλησία 2 ώρες σίγουρα. Έχει μεγάλη ουρά αλλά τελειώνει γρήγορα. Αν θέλεις να πας και στον θόλο υπόλόγισε μία ακόμα ώρα.
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
παιδια να ρωτησω ξερει κανεις καποιο καλο μαγαζι (πιτσα στο χερι αντε σε σταντ ή μακαρονια που φτιαχνονται γρηγορα) που να ειναι κοντα στο πανθεον η στην πιατσα ναβονα γιατι θα τρεχουμε πανικοβλητοι να προλαβουμε να παμε στο βατικανο στην τελευταια ξεναγηση της μερας και δεν προλαβαινουμε να κατσουμε σε κανονικο μαγαζιιιιι να φαμε με την ησυχια μας!!
 

demetres

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Θα φτιάξω πρόγραμμα :)

Φίλοι μου άλλη μια ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει!Πόσο είναι η απόσταση και η χρόνος που απαιτείται για να πας από το κέντρο της Ρώμης μέχρι το αεροδρόμιο τσιαμπίνο?Με λεωφορείο προτυμώτερα η μετρό αλλά στην ανάγκη και με ταξί!
 
Last edited by a moderator:

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!Θα φτιάξω πρόγραμμα :)

Φίλοι μου άλλη μια ερώτηση για όποιον μπορεί να βοηθήσει!Πόσο είναι η απόσταση και η χρόνος που απαιτείται για να πας από το κέντρο της Ρώμης μέχρι το αεροδρόμιο τσιαμπίνο?Με λεωφορείο προτυμώτερα η μετρό αλλά στην ανάγκη και με ταξί!
Η απόσταση με το λεωφορείο είναι γύρω στα 40-50 λεπτά βαριά. Σε ώρα αιχμής (12:00) είχα φτάσει πέρσι τον Οκτώβριο σε 35 λεπτά. Σας λέω τα 50 γιατί όταν είχα ρωτήσει τον οδηγό μου είχε πει ότι κάνει τόση ώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.138
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom