Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει η φοιτητικη καρτα για τα μουσεια.το ειδα να αναφερεται καπου ποιο πανω αλλα δεν ειδα απαντηση
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
καλημέρα..
μετά από πολύ σκέψη σκέφτομαι να ακυρώσω το δωμάτιο που κράτησα στο hotel paris.
σκέφτομαι το πιο πάνω hotel
http://www.booking.com/hotel/it/abe...f398cbedd07bcX5;type=total;ucfs=1&#map_closed
πως σας φαίνεται? η περιοχή είναι καλή?
έχει κοντά εστιατόρια για δείπνο?
έχετε κάπου αλλού να μου προτείνετε?
ευχαριστώ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
πως σας φαίνεται? η περιοχή είναι καλή?
Σαν περιοχη,ειναι ενταξει...το,μονο προβλημα,ισως,στην περιπτωση σου,που εχεις και τους γονεις σου,ειναι η επιστροφη με τα ποδια,γιατι ειναι σχετικη ανηφορα....
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ανηφόρα ε?
θα κοιτάξω και αλλού να δούμε..
κνοντά στη piazza navona αλλά δεν έχει μετρό κοντά..
και το άλλο που είχα βρει στη Piazza di spagna τώρα είναι πολύ πιο ακριβό.
βασικά το πρόγραμμα μας έχει ως εξης:
πρώτη μέρα απόγευμα: άφιξη από αεροδρόμιο ciampino, όπως το έχω σκεφτεί επειδή είματε 3 άτομα μπορεί να πάμε με ταξί στο ξενοδοχείο.
μετά βόλτα fontana di spagna μέχρι τη piazza navona που θα εχει και χριστουγεννιάτικη αγορά.
δεύτερη μέρα βατικανό και το απόγευμα τα ίδια με τη Παρασκεύη περίπου, piazza vanezia , piazza di popolo αναλόγως της απόστασης και της αντοχής μας.
τρίτη και τελευταία μέρα hop on hop of να δούμε εξωτερικά το κολοσσαίο και τη ρώμη. και τέταρτη μέρα πρωί αναχώρηση με ταξί.
 

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Ενα πολύ καλό και σχετικά φθηνό ξενοδοχείο που μένω όταν πάω Ρώμη είναι το Hotel Eliseo . Είναι στην Via Veneto ψηλά δίπλα στην Villa Borghese. Εγώ δεν αντιμετώπισα ποτέ προβλημα να πάω παντού με τα πόδια, αλλά έχει και λεωφορίο που κάνει τέρμα ακριβώς απ έξω και μετρό στα 100 μέτρα. Να σημειώσω πως από το μπαλκόνι της αίθουσας του πρωινού βλέπεις όλη τη ρώμη στο πιάτο και κυρίως την Βασιλική του Αγ. Πέτρου φάτσα κάρτα.. Νομίζω είναι εξαιρετική επιλογή. Τσέκαρε το..
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλημερα.το τελευαταιο ξενοδοχειο που εβαλες δεν μου το εμφανιζει.μου εμφανιζει απλα την σελιδα του booking.αν μπορεις στειλτο παλι μια.

εσυ θελεις 3κλινο ή να εχει ενα ξεχωριστο δωματιο?
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Σαν περιοχη ειναι πολυ καλη...Ειναι καποια δωματια,σε οροφο καποιου κτιριου.
Δεν εχουν την λογικη του οργανωμενου ξενοδοχειου.Αλλα,γενικα,βλεπω πολυ καλα σχολια.
Ποτε θελεις;11-14/12;
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
δλδ δεν θα έχει σαμπουαν και τέτοια πχ? και το δωμάτιο δεν θα καθαρίζεται καθημερινά?
γιατί σε μερικά είδα ότι σε χρεώνουν έξτρα για το καθαρισμά δωματίου ενώ σε άλλα δεν αναγράφεται κάτι..απλά αν καταλάβω λίγο την φιλοσοφία του Β&Β μπορεί να κοιτάζω και κοντά στη barberini που μου φαίνεται πιο κοντα...γιατί ξενοδοχείο σε εκεινή την περιοχή είναι πιο ακριβά..

ήθελα να έχει και πρόγευμα..
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
δλδ δεν θα έχει σαμπουαν και τέτοια πχ? και το δωμάτιο δεν θα καθαρίζεται καθημερινά?
γιατί σε μερικά είδα ότι σε χρεώνουν έξτρα για το καθαρισμά δωματίου ενώ σε άλλα δεν αναγράφεται κάτι..απλά αν καταλάβω λίγο την φιλοσοφία του Β&Β μπορεί να κοιτάζω και κοντά στη barberini που μου φαίνεται πιο κοντα...γιατί ξενοδοχείο σε εκεινή την περιοχή είναι πιο ακριβά..

ήθελα να έχει και πρόγευμα..
αυτο με τον καθαρισμο που λες απλα καποιοι το χρεωνουν και καποιοι το παρεχουν δωρεαν.αλλα μην φανταστεις που και δωρεαν που το παρεχουν θα καθαριζουν καθε μερα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.705
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom