Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
δλδ εκεί που δεν γράφει κάτι..θα παρέχεται δωρεάν? αλλά όχι καθημερινά? καλύτερα να κοιτάζω δλδ ξενοδοχεία?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
δλδ εκεί που δεν γράφει κάτι..θα παρέχεται δωρεάν? αλλά όχι καθημερινά? καλύτερα να κοιτάζω δλδ ξενοδοχεία?
Η ανευρεση ξενοδοχειου δεν ειναι ευκολη υποθεση,ειδικα οταν ειναι περιορισμενο το budget για την πολη και την περιοδο που ψαχνουμε....Καλυτερα να κλεισεις απο το booking και οτι βρεις να εχει πολλα σχολια για να τσεκαρεις αν κατι δεν σου αρεσει η κατι που λενε οτι το παρεχουν,τελικα δεν το κανουν....
Δεν μου εχει τυχει δωματιο η ξενοδ,που βρισκεται στο booking,να χρεωνουν την καθαριοτητα ξεχωριστα...
Και το πρωτο που εβαλες,το Aberdeen και το δευτρο στην Βια Βενετο,φαινονται καλα.
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
ευχαριστώ πάρα πολύ να σαι καλά!!
θα περιμένω μήπως πετύχω καμία καλή προσφορά κοντά στις μέρες αναχώρησης..
έκλεισα όμως με ακύρωση το aberdeen και θα το ψάχω...
το μπατζετ είναι χαμηλό ναι..αν δεν έκανα την βλακεία μου, τώρα θα μπορούσα να κλείσω πιο καλό ξενοδοχείο δεν πειράζει..το πάθημα σίγουρα μου έγινε μάθημα..γιατί το λάθος μου θα το πληρώσω..
έχω κάνει και σε word ΟΛΑ τα θέματα από εδώ..σιγά σιγά να τα διαβάσω για να κάνω και το πρόγραμμα μου!
ευχαριστώ!!
 

alexandra28

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπερα! Προκειται να ταξιδεψω στη Ρωμη τελη του μηνα. Διαβασα ολα τα μηνυματα κ εχω καταλαβει το πως θα παμε απο αεροδρομιο(τσιαμπινο) στη Ρωμη. Εχω ομως ενα θεματακι με την αναχωρηση! Πεταμε 7:25 το πρωι,οποτε φανταζομαι γυρω στις 6,6κ κατι θα πρεπει να ειμαστε στο αεροδρομιο. Ειδα πως εχει λεωφορεια στις 5:30 απο Τερμινι κ νομιζω πως ειναι η καλυτερη λυση. Το θεμα μου ειναι πως θα φτασουμε στο Τερμινι εκεινη την ωρα καθως θα μενουμε κοντα στο σταθμο μετρο Barberini κ απ οσο ειδα δεν εχει μετρο εκεινη την ωρα! Ξερει κανεις καποιον αλλο τροπο; Υπαρχει αλλο μεσο,ή εστω ποσο κοστιζει το ταξι Barberini-Termini? θα θελα να αποφυγω το ταξι Ρωμη-Αεροδρομιο αν γινεται!
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Barberini -Termini ειναι μικρη διαδρομη. Εκανα την διαδρομη αυτη χωρις αποσκευες σε λιγοτερο απο 10 λεπτα. Ολη η διαδρομη ειναι σαν την πλατεια Ομονια-Συνταγμα, εαν εισαι απο Αθηνα καταλαβαινεις ποσο κοντα ειναι.
Δεν ξερω για ταξι, τα αποφευγω οσο μπορω, προσωπικη επιλογη αλλα και ελλειψη χρηματων. Θα εκανα την διαδρομη με τα ποδια, μια τελευταια βολτα πριν την αναχωρηση.
 

alexandra28

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Οχι με Αθηνα δεν το χω! Αλλα αφου λες χωρις αποσκευες 10 λεπτα οκ! Για την ωρα; Μηπως ειναι λιγο επικινδυνο προς τα εκει τετοια ωρα; Κ τα εισητηρια θα πρεπει να τα χω απο πριν;;
 

vikara

Member
Μηνύματα
477
Likes
4.096
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Το μουσειο του Βατικανου ειναι ανοιχτο τις Παρασκευες τα βραδια οποτε κ εχει λιγοτερο κοσμο. Ο τυπος με τα 50 ευρω δεν ηταν τυχαιος ουτε η φιλη σου τυχερη επαγγελματιες ξεναγοι ειναι κ κυκλοφορουν σε ολα τα μνημεια με ουρες στη Ρωμη. Στην τιμη περιλμβανεται κ ξεναγηση.
Μεχρι τι ωρα ειναι δηλαδη ανοιχτα τις Παρασκευες; Στο επισημο site του Βατικανου οι ωρες προσέλευσης είναι οι ιδιες για την Παρασκευη οπως και τις υπολοιπες μέρες(τελευταία η ωρα 15:00)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μεχρι τι ωρα ειναι δηλαδη ανοιχτα τις Παρασκευες; Στο επισημο site του Βατικανου οι ωρες προσέλευσης είναι οι ιδιες για την Παρασκευη οπως και τις υπολοιπες μέρες(τελευταία η ωρα 15:00)
Ηταν παλιο ποστ. Ισχυσε 19.00-23.00 ως 30/10.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εμενα μπορει να μου πει καποιος αν ισχυει η φοιτητικη ταυτοτητα και που?ευχαριστω
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
191
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
η περιοχή? είναι πιο καλή από το aberdeen?
στο booking δεν το έχει..το έχει όμως στο hotel.com.
δεν έχω ξανακλείσει από εκεί . είναι αξιόπιστη σελίδα?
Η περιοχη ειναι καλυτερη,αλλα δεν εχει και τα καλυτερα σχολια...
Δες σχολια και εδω..https://www.tripadvisor.com.gr/Hotel_Review-g187791-d498121-Reviews-Hotel_2000_Roma-Rome_Lazio.html

δεν εχω κλεισει απο αυτην την σελιδα...ισως αλλοι μπορουν να σου πουν....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.706
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom