Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ευχαριστώ samion έτσι θα κάνω. .
Τώρα ήρεμα θα αρχίσω το πρόγραμμα μου, έτσι και αλλιώς χαλαρά θέλω να μάστε κ για καφέ γλυκά και μακαρονάδες έξω
 

supergeorge

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Αν φοβάσαι μπορείς να πάρεις νυχτερινό λεωφορείο. Πχ το Ν1.

Για τα εισιτήρια των shuttle bus η προσωπική μου γνώμη είναι να μη βγάλεις από πριν, καθώς δεν έχει σημασία αν έχεις ήδη εισιτήριο για το αν θα μπεις μέσα στο λεωφορείο. Μπαίνει μέσα όποιος φτάσει πρώτος. Συνεπώς πηγαίνεις νωρίτερα στη στάση και όχι λίγο πριν αναχωρήσει.

Το ίδιο ισχύει και για τη διαδρομή Chiampino - Termini. Μη βγάζετε από το internet. Δείτε ποιο φεύγει νωρίτερα και δεν έχει ουρά και μπείτε.

Στο λέω από πρόσφατη προσωπική πείρα. Βασικά χθες γύρισα από Ρώμη με την πτήση που θα γυρίσεις και εσύ.
 

Thodoris One Two

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αν φοβάσαι μπορείς να πάρεις νυχτερινό λεωφορείο. Πχ το Ν1.

Για τα εισιτήρια των shuttle bus η προσωπική μου γνώμη είναι να μη βγάλεις από πριν, καθώς δεν έχει σημασία αν έχεις ήδη εισιτήριο για το αν θα μπεις μέσα στο λεωφορείο. Μπαίνει μέσα όποιος φτάσει πρώτος. Συνεπώς πηγαίνεις νωρίτερα στη στάση και όχι λίγο πριν αναχωρήσει.

Το ίδιο ισχύει και για τη διαδρομή Chiampino - Termini. Μη βγάζετε από το internet. Δείτε ποιο φεύγει νωρίτερα και δεν έχει ουρά και μπείτε.

Στο λέω από πρόσφατη προσωπική πείρα. Βασικά χθες γύρισα από Ρώμη με την πτήση που θα γυρίσεις και εσύ.
Καλησπέρα βγάζεις μεςα στο λεωφορείο εισιτηριο ;

Καλησπέρα βγάζεις μεςα στο λεωφορείο εισιτηριο ;
Που μπορω να βρω το προγράμμα των νυχτερινών λεωφορείων ;
 
Last edited by a moderator:

alexandra28

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Αν φοβάσαι μπορείς να πάρεις νυχτερινό λεωφορείο. Πχ το Ν1.

Για τα εισιτήρια των shuttle bus η προσωπική μου γνώμη είναι να μη βγάλεις από πριν, καθώς δεν έχει σημασία αν έχεις ήδη εισιτήριο για το αν θα μπεις μέσα στο λεωφορείο. Μπαίνει μέσα όποιος φτάσει πρώτος. Συνεπώς πηγαίνεις νωρίτερα στη στάση και όχι λίγο πριν αναχωρήσει.

Το ίδιο ισχύει και για τη διαδρομή Chiampino - Termini. Μη βγάζετε από το internet. Δείτε ποιο φεύγει νωρίτερα και δεν έχει ουρά και μπείτε.

Στο λέω από πρόσφατη προσωπική πείρα. Βασικά χθες γύρισα από Ρώμη με την πτήση που θα γυρίσεις και εσύ.
Ααα σ ευχαριστω πολυ,δεν ηξερα για τα νυχτερινα λεωφορεια! Το Ν1 ειδα οτι ακολουθει την ιδια διαδρομη με το μετρο γραμμη Α. Εσυ το χρησιμοποιησες;; Μηπως ξερεις περιπου καθε ποτε περναει;
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπέρα! Θα ήθελα να διατυπώσω κάποιες απορίες σχετικά με την ισχύ των εισιτηρίων.

1. Το εισιτήριο για το μετρό από Anagnina προς Termini μπορεί να χρησιμοποιηθεί εντός του χρονικού ορίου και για χρήση λεωφορείου από το Termini για στάσεις στο κέντρο, σωστά;

2. Συμβαίνει το ίδιο και με το εισιτήριο του τρένου Ciampino Città-Termini? Μπορώ δηλαδή, αφού φτάσω από το σταθμό Ciampino città στο Termini, να επιβιβαστώ με το ίδιο εισιτήριο σε κάποιο λεωφορείο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα! Θα ήθελα να διατυπώσω κάποιες απορίες σχετικά με την ισχύ των εισιτηρίων.

1. Το εισιτήριο για το μετρό από Anagnina προς Termini μπορεί να χρησιμοποιηθεί εντός του χρονικού ορίου και για χρήση λεωφορείου από το Termini για στάσεις στο κέντρο, σωστά;

2. Συμβαίνει το ίδιο και με το εισιτήριο του τρένου Ciampino Città-Termini? Μπορώ δηλαδή, αφού φτάσω από το σταθμό Ciampino città στο Termini, να επιβιβαστώ με το ίδιο εισιτήριο σε κάποιο λεωφορείο;
1.ναι
2.οχι
 

supergeorge

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπέρα βγάζεις μεςα στο λεωφορείο εισιτηριο ;


Που μπορω να βρω το προγράμμα των νυχτερινών λεωφορείων ;
Όχι ακριβώς μέσα, στην ουρά που έχει από έξω.



Ααα σ ευχαριστω πολυ,δεν ηξερα για τα νυχτερινα λεωφορεια! Το Ν1 ειδα οτι ακολουθει την ιδια διαδρομη με το μετρο γραμμη Α. Εσυ το χρησιμοποιησες;; Μηπως ξερεις περιπου καθε ποτε περναει;
Ναι, εγώ πήρα το Ν8 γιατί έμενα στη Via Arenula και με πήγε απευθείας στο termini από το ξενοδοχείο σε 10 λεπτά. Τραγική οδήγηση μέσα στους άδειους δρόμους της πόλης. Πέρασε ακόμη και με κόκκινο ο οδηγός.

Μπορείς να δεις live τα δρομολόγια μέσω αυτής της εφαρμογής https://play.google.com/store/apps/details?id=com.realtech.romamobilita&hl=en

(υπάρχει και για ios).
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
καλημέρα!
πως σας φαίνεται αυτό?
https://www.booking.com/hotel/it/ju...out=2015-12-14;s4sh=1;track_sr_cs_1_clicked=1
hotel Julia

στη repubblica έχει πιο καλή ξενοδοχεία και πιο φθηνά νομίζω ε?
αλλά αν θα αλλάξω το ξενοδοχείο πιο καλά να πάω πιο κοντά στη τρέβι???
θυμίζω ότι θα είμαι με τους γονείς μου...και θέλουμε να κάνουμε βόλτες μέχρι και τη ναβονα που θα έχει και χριστουγεννιάτικη αγορά
http://www.booking.com/hotel/it/qui...2d334c9f6f5d5X1;type=total;ucfs=1&#map_closed
Hotel Quirinale
 
Last edited by a moderator:

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
καλημέρα!
πως σας φαίνεται αυτό?
https://www.booking.com/hotel/it/juliahotel.html?aid=376363;label=booking-name-MAwwjickQVoQNs4vmbOhyQS36078172758:pl:ta:p1:p2831,000:ac:ap1t1:neg:fi:tiaud-146342135830:kwd-65526620:lp2196:li:dec:dm;sid=54d08a188d930e8e7c3a439928641789;dcid=1;checkin=2015-12-11;checkout=2015-12-14;s4sh=1;track_sr_cs_1_clicked=1
hotel Julia

στη repubblica έχει πιο καλή ξενοδοχεία και πιο φθηνά νομίζω ε?
αλλά αν θα αλλάξω το ξενοδοχείο πιο καλά να πάω πιο κοντά στη τρέβι???
θυμίζω ότι θα είμαι με τους γονείς μου...και θέλουμε να κάνουμε βόλτες μέχρι και τη ναβονα που θα έχει και χριστουγεννιάτικη αγορά
http://www.booking.com/hotel/it/quirinale.el.html?aid=339530;label=2111_property_hotelname_v2-;sid=54d08a188d930e8e7c3a439928641789;dcid=1;checkin=2015-12-19;checkout=2015-12-20;dist=0;group_adults=3;group_children=0;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0;room1=A,A,A;sb_price_type=total;srfid=1d75f209061ac82295cef3ff4df2d334c9f6f5d5X1;type=total;ucfs=1&#map_closed
Hotel Quirinale
Και τα δυο καλα φαίνονται ,αυτο στην Τρεβι οχι οσο το αλλο αλλα το δεύτερο ειναι πιο μακρια.Σου συνιστώ να κοιτάξεις στη via Veneto πολυ καλη περιοχη δίπλα στο κέντρο και το hotel Alexandra πολυ καλο!
 

tinkerbell24

Member
Μηνύματα
184
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
πολύ ωραίο είναι...αλλά 837 είναι υπερβολικά...
μέχρι 300 -350 το πολύ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom