Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

agg19

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπερα , εχω προγραμματησει ενα ταξιδι στην ρωμη στις 15/2/2016 με 2 φιλες μου και θα μεινουμε στην περιοχη τερμινι, δυστυχως ακουσα τα χειροτερα για αυτη την περιοχη , οτι ειναι επικινδυνη και θα προτειμουσα να γυρναμε τις βραδινες ωρες μς ταξι , θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι περιπου η χρεωση των ταξι , αν τα ταξι ειναι ασφαλη , αν μπορω να καλεσω απο καπου ταξι και αν υπαρχουν καποια σημεια που εχει πιατσα ταξι!
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Καλησπερα , εχω προγραμματησει ενα ταξιδι στην ρωμη στις 15/2/2016 με 2 φιλες μου και θα μεινουμε στην περιοχη τερμινι, δυστυχως ακουσα τα χειροτερα για αυτη την περιοχη , οτι ειναι επικινδυνη και θα προτειμουσα να γυρναμε τις βραδινες ωρες μς ταξι , θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι περιπου η χρεωση των ταξι , αν τα ταξι ειναι ασφαλη , αν μπορω να καλεσω απο καπου ταξι και αν υπαρχουν καποια σημεια που εχει πιατσα ταξι!
Πραγματικα υπερβολες! Αν ειναι ετσι, αποφυγετε ολα τα κεντρικα κ πολυκοσμικα σημεια λογω των επιθεσεων που υποτιθεται σχεδιαζουν οι τρομοκρατες του Isis. Μην το σκεφτεστε καν, αν ομως σας κανει να αισθανεστε πιο ασφαλης ταξι κυκλοφορουν πολλα, για πιατσες ταξι δεν θυμαμαι... Οσον αφορα την τιμη, ισχυει οτι και στην Ελλαδα. Ειναι ασφαλη, αλλα ισως προσπαθησουν να βγαλουν κατι παραπανω απο τους τουριστες....ποσο μαλλον απο τρεις κοπελες που δυσκολα θα φερουν αντιρρηση για το κοστος της μεταφορας. Μια λυση θα ηταν, να ακυρωσετε το ξενοδοχειο αν σας το επιτρεπουν οι οροι της κρατησης. (Χρεωσεις).
Τονιζω ομως οτι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας! Να περασετε τελεια! Η Ρωμη ειναι κουκλιστικη!
 
Last edited by a moderator:

Maria Mavr

Member
Μηνύματα
87
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Καλησπερα , εχω προγραμματησει ενα ταξιδι στην ρωμη στις 15/2/2016 με 2 φιλες μου και θα μεινουμε στην περιοχη τερμινι, δυστυχως ακουσα τα χειροτερα για αυτη την περιοχη , οτι ειναι επικινδυνη και θα προτειμουσα να γυρναμε τις βραδινες ωρες μς ταξι , θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι περιπου η χρεωση των ταξι , αν τα ταξι ειναι ασφαλη , αν μπορω να καλεσω απο καπου ταξι και αν υπαρχουν καποια σημεια που εχει πιατσα ταξι!
Πιάτσα ταξί έχει στο Termini, η περιοχή όντως δεν είναι και πολύ καλή αλλα εμείς που κυκλοφορήσαμε αρκετά εκεί γύρω δεν συναντήσαμε κανένα πρόβλημα, ούτε και κανένας από τα παιδιά εδώ ανέφερε ποτέ το οτιδήποτε. Άσε που, από το πολύ περπάτημα όλη μέρα θα γυρνάτε έγκαιρα πίσω, ώστε να προλαβαίνετε και το μετρό. Να περάσετε τέλεια!! Και μη φοβάστε, έχει παντού αστυνομία και στρατό.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Και εγώ στην περιοχή κάτω από το Τερμινι έχω κλείσει και είναι φθηνά και κοντά σε όλα τα βασικά αξιοθέατα. 15 λεπτά δρόμος μαξ. Δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με τόση αστυνομία κλπ
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και εγώ στην περιοχή κάτω από το Τερμινι έχω κλείσει και είναι φθηνά και κοντά σε όλα τα βασικά αξιοθέατα. 15 λεπτά δρόμος μαξ. Δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με τόση αστυνομία κλπ
εγω πηρα ρωμη 13-17 δεκεμβρη και εμεινα τερμινι.οντως η περιοχη σε κανει να αναρωτιεσαι που εχεω ερθει,αλλα σε 15 λεπτα με τα ποδια εισαι στην μαγευτικη ρωμη(κεντρο).δεν αντιμετωπισαμε κανενα προβλημα και δεν φοβηθηκαμε λεπτο.κυκλοφορησαμε αρκετα και το βραδυ αλλα τις περισσοτερες φορες επειδη ειχαμε περπατησει αρκετα γυρνουσαμε με μετρο.
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Μια χαρά είναι το Termini. Έχω μείνει 4 βράδια και δεν ένιωσα στιγμή κίνδυνο.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Συμφωνω με τους παραπανω, εμεινα στην περιοχη του Τερμινι, 10 λεπτα με τα ποδια, εαν θυμαμαι καλα στην via Cavaro. Δεν φοβηθηκα καθολου. Καμια σχεση με την Ομονοια (το αναφερω γιατι αυτη την εντυπωση ειχα για την περιοχη πριν παω).
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη
Άλλο αυτό. Έτσι έχουν γίνει οι ευρωπαϊκές πρωτεύουσες πλέον. Σκέψου στα Primark στο Λονδίνο δουλεύουν πάρα πολλές με μαντήλες και μπούργκες. Αναλόγως και στο Termini οι μη ευρωπαϊκής καταγωγής κατέχουν τα μαγαζιά της περιοχής, συνεπώς είναι προσαρμοσμένοι και καθώς πρέπει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom