Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Όχι δε είναι. Ο γκούκγλης, το travelstories, διάφορα site ταξιδιών και η όρεξη να ψάξεις με τις ώρες.
Θα επιμεινω..ο γκουγκλ δεν ειναι συμβουλος αλλα μηχανη αναζητησης. Ο καλυτερος συμβουλος ειναι πραγματικοι ανθρωποι ο ThanasisU2, ο Samion, yorgos κ τοσοι αλλοι που εχουν κανει καποια πραγματα κ μεταφέρουν εμπειριες κ συμβουλες οχι νουμερα απο μηχανες κ σαιτ με εμπορικες σκοπιμοτητες.
 

Βασίλης-11

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας από Σουηδία. Επισκεφθήκαμε με την οικογένειά μου δύο φορές την πόλη της Ρώμης και τις δυο φορές η ξεναγός μας ήταν η .... την οποία βρήκαμε στο ιντερνετ. Διαθεσιμότατη να μας εξηγήσει το κάθε τι με λεπτομέρεια και με τα παιδια έδειξε μια ανεξάντλητη υπομονή. Η διαμονή μας στην πόλη της Ρώμης χάρη στη παρουσία της έγινε ότι πιο ωραίο μπορούσαμε να αποκομίσουμε. Ήταν μαζί μας όχι μόνο στο Βατικανό αλλά και σε άλλα ιστορικά στρατηγικά σημεία της πόλης. Προσωπικά σας τη προτείνω. ....
 
Last edited by a moderator:

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Και αυτή η περιοχή που έκλεισες θεωρείται από τις καλύτερες. Οπότε μια χαρά.
Βλέπω ότι όσο πιο νωρίς κλείσεις τόσο καλύτερες τιμές βρίσκεις

Για το παρκιν που ρωτάς τώρα , δυστυχώς πρέπει να πληρώσεις, αλλά αν κάνεις κράτηση με κάρτα απο το σαιτ τους και ειδικά αν επιλέξεις τα παρκιν μακριάς διαρκείας, που βέβαια ειναι λίγο πιο μακριά, θεωρω ότι οι τιμές ειναι πολύ λογικές.
Ρίξε μια ματιά.
Samion αυτό εννοούσα, ίσως δεν έγινε κατανοητό
 

gieremia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια και απο μένα! 28 Οκτωβρίου έχουμε κανονίσει ενα όμορφο 3-μερο με τον αντρα μου! Το αποφασισαμε πρόσφατα και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε εισητήρια, με Ryan Air
'Εχω περάσει πολλές ώρες εδω διαβάζοντας, τσεκάροντας περιοχές & ξενοδοχεία/δωμάτια που προτείνετε! Το budget για 3 βράδυα είναι 250-300 ευρώ (με ολους τους φόρους μεσα) Δυστυχώς τα πολύ κεντρικά ξενοδοχεια/δωματια είναι πανάκριβα!!! Πίστευα οτι θα έβρισκα καλύτερες τιμές αλλα....μπα!
φτάνουμε Παρασκευή βράδυ και θα μείνουμε μόνο το Σ/Κ, Δευτέρα πρωι επιστρέφουμε.
θελω την πολύτιμη βοήθειά σας για αυτά που έχω βρεί:
1. περιοχη Βατικανου, φαίνεται πολύ καλό, σε πολύ καλή τιμή 214 ευρώ το δικλινο total τιμη για 3 βραδια. Μόνο που δεν βρίσκω πουθενά σχόλια για δαυτο... μα πουθενα! ουτε θετικά μα ουτε αρνητικά! ουτε στο tripadvisor το βρισκω! γιατι???
https://www.booking.com/hotel/it/re...ta-1_v2-;sid=88aa7fe343a36d25b96d418133f58911
Τι λέτε να τολμήσω? είναι πολύ δελεαρ η τιμή!
2. περιοχή Appio Latino, με πολύ καλες κριτικές, τιμή 274 total για 3 βραδια
https://www.booking.com/hotel/it/b-...ta-1_v2-;sid=88aa7fe343a36d25b96d418133f58911

Τι λέτε εσείς? μήπως έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?
έχω κάνει τις κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση
αναμένω!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Γεια και απο μένα! 28 Οκτωβρίου έχουμε κανονίσει ενα όμορφο 3-μερο με τον αντρα μου! Το αποφασισαμε πρόσφατα και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε εισητήρια, με Ryan Air
'Εχω περάσει πολλές ώρες εδω διαβάζοντας, τσεκάροντας περιοχές & ξενοδοχεία/δωμάτια που προτείνετε! Το budget για 3 βράδυα είναι 250-300 ευρώ (με ολους τους φόρους μεσα) Δυστυχώς τα πολύ κεντρικά ξενοδοχεια/δωματια είναι πανάκριβα!!! Πίστευα οτι θα έβρισκα καλύτερες τιμές αλλα....μπα!
φτάνουμε Παρασκευή βράδυ και θα μείνουμε μόνο το Σ/Κ, Δευτέρα πρωι επιστρέφουμε.
θελω την πολύτιμη βοήθειά σας για αυτά που έχω βρεί:
1. περιοχη Βατικανου, φαίνεται πολύ καλό, σε πολύ καλή τιμή 214 ευρώ το δικλινο total τιμη για 3 βραδια. Μόνο που δεν βρίσκω πουθενά σχόλια για δαυτο... μα πουθενα! ουτε θετικά μα ουτε αρνητικά! ουτε στο tripadvisor το βρισκω! γιατι???
https://www.booking.com/hotel/it/re...ta-1_v2-;sid=88aa7fe343a36d25b96d418133f58911
Τι λέτε να τολμήσω? είναι πολύ δελεαρ η τιμή!
2. περιοχή Appio Latino, με πολύ καλες κριτικές, τιμή 274 total για 3 βραδια
https://www.booking.com/hotel/it/b-...ta-1_v2-;sid=88aa7fe343a36d25b96d418133f58911

Τι λέτε εσείς? μήπως έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?
έχω κάνει τις κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση
αναμένω!
Δεν έχω είνει σην περιοχή αλλά φαίνεται ωραίο και είναι δίπλα σε μετρό.
Αν όχι κοιτα cia Veneto, ή περιοχή Ludovisi που είναι κεντρικά και πολύ καλα. Πάντως αυτό φαίνεται μια χαρά.
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
Γεια και απο μένα! 28 Οκτωβρίου έχουμε κανονίσει ενα όμορφο 3-μερο με τον αντρα μου! Το αποφασισαμε πρόσφατα και μόλις την προηγούμενη εβδομάδα κλείσαμε εισητήρια, με Ryan Air
'Εχω περάσει πολλές ώρες εδω διαβάζοντας, τσεκάροντας περιοχές & ξενοδοχεία/δωμάτια που προτείνετε! Το budget για 3 βράδυα είναι 250-300 ευρώ (με ολους τους φόρους μεσα) Δυστυχώς τα πολύ κεντρικά ξενοδοχεια/δωματια είναι πανάκριβα!!! Πίστευα οτι θα έβρισκα καλύτερες τιμές αλλα....μπα!
φτάνουμε Παρασκευή βράδυ και θα μείνουμε μόνο το Σ/Κ, Δευτέρα πρωι επιστρέφουμε.
θελω την πολύτιμη βοήθειά σας για αυτά που έχω βρεί:
1. περιοχη Βατικανου, φαίνεται πολύ καλό, σε πολύ καλή τιμή 214 ευρώ το δικλινο total τιμη για 3 βραδια. Μόνο που δεν βρίσκω πουθενά σχόλια για δαυτο... μα πουθενα! ουτε θετικά μα ουτε αρνητικά! ουτε στο tripadvisor το βρισκω! γιατι???
https://www.booking.com/hotel/it/re...ta-1_v2-;sid=88aa7fe343a36d25b96d418133f58911
Τι λέτε να τολμήσω? είναι πολύ δελεαρ η τιμή!
2. περιοχή Appio Latino, με πολύ καλες κριτικές, τιμή 274 total για 3 βραδια
https://www.booking.com/hotel/it/b-...ta-1_v2-;sid=88aa7fe343a36d25b96d418133f58911

Τι λέτε εσείς? μήπως έχετε κάτι άλλο να προτείνετε?
έχω κάνει τις κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση
αναμένω!
κοίτα , εγω στην θέση σου θα επέλεγα αυτό κοντά στο Βατικανό , φαίνεται κεντρικότερο , εγω είχα μείνει στο Eurostars International Palace 7 διανυκτερεύσεις με πρωινο το δίκλινο 370,00 ευρώ ... αλλά είχα κάνει κράτηση 7 μήνες πριν και πήγα "νεκρή" περίοδο Ιανουάριο.... τον Οκτώβριο είναι ακόμα "θερμή" σεζόν , οπότε οι επιλογές ποιότητας/τιμής ελαχιστοποιούνται!
 

gieremia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Κι εγώ σε αυτό στο Βατικανό τείνω απλώς με τρομάζει που δεν βρίσκω σχόλια να έχω μια άποψη. Πάντως θα έχω το νου μου μέχρι τα μέσα Οκτωβρίου γιατί βλέπω πολλά ξενοδοχεία κάνουν προσφορές, μπορεί να πετύχω καμία!
Via Veneto κοίταξα δεν βρήκα καμία καλή προσφορά αλλά τη έχω στα υπόψιν. Μπορεί να σας χρειαστώ και πάλι, σας ευχαριστώ για την ώρα!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
@gieremia δε βρίσκεις κριτικές γιατί είναι ολοκαίνουργο!! Στις 9 Σεπτεμβρίου μπήκε στο booking...
 

George Ef

Member
Μηνύματα
44
Likes
267
Επόμενο Ταξίδι
Στρασβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Κι εγώ σε αυτό στο Βατικανό τείνω απλώς με τρομάζει που δεν βρίσκω σχόλια να έχω μια άποψη. Πάντως θα έχω το νου μου μέχρι τα μέσα Οκτωβρίου γιατί βλέπω πολλά ξενοδοχεία κάνουν προσφορές, μπορεί να πετύχω καμία!
Via Veneto κοίταξα δεν βρήκα καμία καλή προσφορά αλλά τη έχω στα υπόψιν. Μπορεί να σας χρειαστώ και πάλι, σας ευχαριστώ για την ώρα!
Για το ξενοδοχειο στο Βατικανο δεν εχω αποψη αλλα στην περιοχη εχω μεινει 5 μερες και ειναι εξαιρετικη,καιμε το μετρο εχεις ολη την Ρωμη στα ποδια σου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.798
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom