Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

gieremia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Αυτά είναι! Θα κάνω κριτική εγώ πρώτη! Δεν βαριέσαι δεν πάμε να κοιμηθούμε στην Ρώμη! Για 2 μέρες θα πάμε, τουλάχιστον έχει μέτρο δίπλα και στα 500 μέτρα φτάσαμε στον Άγιο Πέτρο (βοήθεια μας)
Το ότι μπήκε πρόσφατα στο booking μπορεί να μας βγει σε καλό!
 

Christinazr

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδιά.... έχω κανονίσει να πάω Ρώμη με το αγόρι μου στα γενέθλια μου 1-4 Νοεμβρίου !! Θέλω να πάω στο Βατικανό αλλά από ότι διάβασα χωρίς ξεναγό δεν λέει. Έψαξα και βρήκα μία Ελληνίδα ξεναγό της έστειλα μήνυμα και μου είπε 120ε και οι 2 . Συν τα εισιτήρια που μου είπε να τα κλείσω online 12ε σύνολο 72ε στον καθένα... μου φαίνονται πάρα πολλά... τόσα δώσαμε γ τ ξενοδοχείο.. καμιά ιδέα-παρόμοια εμπειρία;;;
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
Nαι ... τόσο πάει ... το καλό θα ήταν μήπως έβρισκες άλλους απο εδω που ταξιδεύουν τι ς ίδιες ημερομηνίες , να "μοιραστείτε" την ξενάγηση..... κι εγω το σκεφτόμουν αλλα στο τελος αποφάσισα να πάμε χωρις ξεναγό ....τα έκανα "επένδυση' αργότερα σε μια ιταλική δερματινη τσάντα :p
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
Να σου πω την αλήθεια μια χαρά ...τα είδαμε ολα με την ηρεμία μας , λύσεις υπάρχουν ...πχ παίρνεις στο κατόπι κάποιο γκρούπ με ξενάγηση (ξέρεις ακολουθούμε σε μια διακριτική αποσταση με αυτιά Νταμπο το ελεφαντάκι ...) , εμεις πάντως μια χαρα τα είδαμε και μόνοι μας ... αλλωστε στα περισσότερα υπάρχουν ταμπέλες στο τι βλέπεις , τώρα αν θες λεπτομέρειες αναλυτικότατες πχ ημερομηνίες κτλ τότε θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεις την λύση της ξεναγού ...εμας πάντως μόνο στα μουσεία του Βατικανού το φάγαμε το 4ωρο
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
εμεις είχαμε κάνει κρατήσεις μέσω ίντερνετ οπότε γλυτώσαμε την ταλαιπωρία .... αν και αν πας αρκετά νωρίς δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα... Υπάρχουν πολλές ιστορίες στο φορουμ που θα σε κατατοπίσουν ώστε να αποφύγεις κακοτοπιές ....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Μπορείς να μπείς σε γκρουπ με αγγλική ξενάγηση,που σίγουρα θα είναι καλύτερη τιμή(εκεί θα τα βρείς)αλλά και με ένα καλό βιβλίο την ίδια δουλειά θα κάνεις.
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
επιλέγεις τον τύπο του εισιτηρίου που επιθυμείς απο εδω : https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?action=booking&codiceLivelloVisita=9&step=1 ......έπειτα επιλέγεις ημερομηνία και αριθμό συμμετεχόντων όπως εδω¨: https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?action=booking&codiceTipoVisita=26&step=2
στην συνέχεια επιλέγεις ακριβώς την ημερομηνία όπως εδω : https://biglietteriamusei.vatican.v...11&numeroPartecipanti=2&step=3&action=booking
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Πάντως εμείς που τελικά δεν μπόρεσε ο ξεναγός μας,το ευχαριστηθηκαμε περισσοτερο τελικά. Ήμασταν βέβαια κανα 6ωρο μέσα αλλά είδαμε όλες τις αίθουσες με την ησυχία μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.392
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom