Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εχεις δικιο αλλα να σε ρωτησω με το roma pass εχεις πρωτερεοτητα στην ουρα ? στο Κολοσσαιο
ναι. διαβασε κ λιγο τα σαιτ που σου παραθετουν..
το επισημο site που θα το βρω και εχουν προτερεοτητα στην ουρα σε βατικανο κολοσσαιο και αγιο πετρο?
ανοιξε κανα google..
http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en.html
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ.ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΑΝ ΤΑ ΚΛΕΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΕΤΣΙ ? ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ SITE http://www.museivaticani.va/content...usei/scegli-la-visita/musei-e-collezioni.html ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ ?
Παρακαλώ μην γράφεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ και διόρθωσε το μήνυμά σου.

Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παρε το απλο εισητηριο. 16Ε + 4Ε η κρατηση 20Ε συνολο, οπως έγραψα πριν.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
για σας παιδια . εγω θα παω 26/11 με την κοπελα μου και λεμε να παρουμε το roma pass με αυτο ακομα και ουρα να εχει δεν μπορουμε να την προσπερασουμε ?Αν γνωριζει καποιος να μου απαντησει θα με βοηθησει πολυ.
Γιατί δεν αγοράζετε απλά τα εισιτήρια του Βατικανού από το ίντερνετ να γλιτώσετε την ουρά; Θα έχετε μόνο 4 ευρώ επιβάρυνση.
 

proudhellenic

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Γιατί δεν αγοράζετε απλά τα εισιτήρια του Βατικανού από το ίντερνετ να γλιτώσετε την ουρά; Θα έχετε μόνο 4 ευρώ επιβάρυνση.
απο το site του βατικανου παλι δεν περιμενεις στην ουρα? γιατι εγω για να ειμαι σιγουρος οτι δεν περιμενεις στην ουρα ελεγα να κλεισω αυτο ->https://www.getyourguide.com/rome-l33/skip-the-line-vatican-museums-sistine-chapel-ticket-t62214/
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
απο το site του βατικανου παλι δεν περιμενεις στην ουρα? γιατι εγω για να ειμαι σιγουρος οτι δεν περιμενεις στην ουρα ελεγα να κλεισω αυτο ->https://www.getyourguide.com/rome-l33/skip-the-line-vatican-museums-sistine-chapel-ticket-t62214/
Σίγουρα πράγματα. Κλείστε απευθείας από την επίσημη σελίδα χωρίς να πληρώσετε τον ενδιάμεσο.
 

proudhellenic

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Σίγουρα πράγματα. Κλείστε απευθείας από την επίσημη σελίδα χωρίς να πληρώσετε τον ενδιάμεσο.
σε ευχαριστω πολυ πολυ χρησιμη η βοηθεια σου και μου εξοικονομησες χρηματα.να εισαι καλα.Θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι αλλο οσο αναφορα το κωλοσαιο την μερα που ειναι δωρεαν μπορω με το roma pass να προσπερασω την ουρα ? και επισης αν ξερεις αν εχει πολυ ουρα τον τελος νοεμβριου που θα παμε εμεις στον αγιο πετρο και αν ναι μηπως ξερεις κανενα εισητηρειο να το προσπερασουμε?(ξερω οτι ειναι δωρεαν) Σε ευχαριστω και συγνωμη για την ταλαιπωρια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
σε ευχαριστω πολυ πολυ χρησιμη η βοηθεια σου και μου εξοικονομησες χρηματα.να εισαι καλα.Θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι αλλο οσο αναφορα το κωλοσαιο την μερα που ειναι δωρεαν μπορω με το roma pass να προσπερασω την ουρα ?και επισης αν ξερεις αν εχει πολυ ουρα τον τελος νοεμβριου που θα παμε εμεις στον αγιο πετρο και αν ναι μηπως ξερεις κανενα εισητηρειο να το προσπερασουμε?.
Μη γράφεις τα ιδια σε διαφορετικα θεματα, ετσι μπερδευονται οι αναγνώστες κ δεν παιρνουν κ ολοκληρωμενες απαντησεις.
Η μονη καρτα για τον Αγιο Πετρο με εισοδο ανευ ουράς ειναι η καρτα του Βατικανου, η Omnia. Η 72 ωρων περιλαμβανει κ τη Roma pass. Δες τι περιλαμβανει η καθεμια, αποφασισε αν ειναι στα ενδιαφέροντα σου κ παρτη.
https://www.omniakit.org/en
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Δεν θυμάμαι μεγάλη ουρά στον Άγιο Πέτρο. Το μεγάλο πρόβλημα είναι το Βατικανό. Έχει και στο Κολοσαίο ουρά, αλλά μπορείτε να την προσπελάσετε μπαίνοντας από το λόφο παλατίνο. Τώρα για την ημερα ελεύθερης εισόδου, φαντάζομαι θα δίνονται μηδενικά εισιτήρια και συνεπώς να μπορέσει να λειτουργήσει η διαδικασία της προηγούμενης πρότασης. Για Rome Pass δεν ξέρω. Είχα κρίνει τότε ότι δεν με συνέφερε.
 

proudhellenic

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Δεν θυμάμαι μεγάλη ουρά στον Άγιο Πέτρο. Το μεγάλο πρόβλημα είναι το Βατικανό. Έχει και στο Κολοσαίο ουρά, αλλά μπορείτε να την προσπελάσετε μπαίνοντας από το λόφο παλατίνο. Τώρα για την ημερα ελεύθερης εισόδου, φαντάζομαι θα δίνονται μηδενικά εισιτήρια και συνεπώς να μπορέσει να λειτουργήσει η διαδικασία της προηγούμενης πρότασης. Για Rome Pass δεν ξέρω. Είχα κρίνει τότε ότι δεν με συνέφερε.
Εσύ αν σου είναι εύκολο και σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου τι είχες πάρει για τις μετακινήσεις στην πόλη και για εισιτήρια στα αξιοθέατα?
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Για μετακινήσεις είχα βγάλει την εβδομαδιαία κάρτα. Κόστιζε περίπου 20€. Και για τα αξιοθέατα το εκάστοτε εισιτήριο. Μπήκα σε Βατικανό, κολοσσαιο, αγορά, κατακομβες και Castel San Angelo.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom