Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα σε όλους . Πρώτο μου ποστ στο φόρουμ, αν και το παρακολουθώ εδώ και καιρό. Σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος θα ήθελα να μου απαντήσει στα εξής: Θα βρίσκομαι στο αεροδρόμιο Chiampino πρωινές ώρες, και σκοπεύω να πάρω το αστικό λεωφορείο 520 προς Anagnina ή Cinecita. Επίσης σκοπεύω να εκδώσω το εβδομαδιαίο εισιτήριο ΜΜΜ αξίας 24 ευρώ. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να βγάλω το εισιτήριο κατευθείαν στο αεροδρόμιο από κάποιο αυτόματο μηχάνημα, ή εάν τέτοιου είδους μηχανήματα υπάρχουν μόνο στους σταθμούς metro. Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.
Δεν λες ποσο "πρωινες" ωρες. Πριν τις 8 στον οδηγο μονο με κοστος 2€/τικετ 100'. Μετα τις 8 εδω:
biglietteria-atac.jpg
 

fanisbal3

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εύστοχο το σχόλιο σου @Samion . Μετά τις 08.00 θα έχουμε φτάσει άρα λογικά θα κινηθώ προς το βανάκι-εκδοτήριο που ποστάρησες. Από εκεί βγάζω και το εβδομαδιαίο εισιτήριο ?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γιατι στο βανάκι;Έχει και αυτόματα μηχανήματα μέσα στο αεροδρόμιο, δεξιά πριν βγεις έξω. Το 520 δεν πάει Anagnina αλλά Cineccita.
 

Mary09

Member
Μηνύματα
35
Likes
24
καλησπέρα παιδιά! δηλαδή εμείς που φτάνουμε Σάββατο βράδυ Ρώμη και θα χρειαστούμε το μετρό για να μας πάει από το termini στο flaminio θα έχουμε θέμα? Φτάνουμε στο fiumicino οπότε λέγαμε να πάρουμε μετρό από εκεί έως το termini και μετά έως flaminio...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γιατι στο βανάκι;Έχει και αυτόματα μηχανήματα μέσα στο αεροδρόμιο, δεξιά πριν βγεις έξω. Το 520 δεν πάει Anagnina αλλά Cineccita.
Για να μην περιμενεις ουρα κ για να σου λυσουν αποριες κλπ για το εβδομαδιαιο. Πολυ πιο γρηγορο το βρισκω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Για να μην περιμενεις ουρα κ για να σου λυσουν αποριες κλπ για το εβδομαδιαιο. Πολυ πιο γρηγορο το βρισκω.
Νομίζω πως και μέσα στο αεροδρόμιο έχει γραφεία ή το πουλάνε σε 2-3 σημεία, νομίζω στο Chef Express.
 

Pagi79

Member
Μηνύματα
63
Likes
45
Με το που βγεις από τις αφίξεις στο αεροδρόμιο υπάρχει γκισε που μπορείς να αγοράσεις roma pass και εισιτήρια αστικών συγκοινωνιών.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Νομίζω πως και μέσα στο αεροδρόμιο έχει γραφεία ή το πουλάνε σε 2-3 σημεία, νομίζω στο Chef Express.
Το εβδομαδιαιο? Εισαι σιγουρος? Δεν νομιζω, χωρις να το ξερω. Η Atac γραφειο δεν εχει. Γι αυτο εξαλλου εχουν το βανακι απο τον ιουλιο. Εκτος αν εβαλε πολυ προσφατα κ δεν το εχουν καν στο σαιτ τους.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Το εβδομαδιαιο? Εισαι σιγουρος? Δεν νομιζω, χωρις να το ξερω. Η Atac γραφειο δεν εχει. Γι αυτο εξαλλου εχουν το βανακι απο τον ιουλιο. Εκτος αν εβαλε πολυ προσφατα κ δεν το εχουν καν στο σαιτ τους.
όχι το εβδομαδιαίο, εγώ για απλό μιλάω. Στα μηχανήματα και στο Chef Express δεν θα πουλάνε και το εβδομαδιαίο αφού πουλάνε τα απλά;
 

Pagi79

Member
Μηνύματα
63
Likes
45
Παιδιά με το που βγαίνεις από τις αφίξεις έχει roma tourist infopoint. Εκεί πουλάει εισιτήρια συγκοινωνιών , Ρόμα παςς, εισιτήρια παραστασεων κτλ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.500
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom