Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Φίλοι μου σκέφτομαι τον Ιανουάριο να πεταχτώ με την σύζηγο στη Ρώμη για ένα 3ήμερο με την προσφορά της Malev 91 euro το άτομο και θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό και κεντρικό ξενοδοχείο και όχι πολύ ακριβό.Νομίζω ένα 4άστερο θα είναι καλά.
Σας περιμένω για να κλείσω μέσα στην εβδομάδα.
 

giorgos @ helen

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Είμαι σε δίλλημα ;):Ξενοδοχείο Cicerone ή Vitorio Veneto να επιλέξω για την Πρωτοχρονιά που θα βρισκόμαστε στην Ρώμη; Έχει κάποιος μείνει σε κάποιο από τα δύο; Ποιο έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση και παροχές, καθώς και ποιο είναι σε καλύτερη τοποθεσία με τα περισσότερα αξιοθέατα; Ο πράκτοράς μου, προτείνει Cicerone, στο internet όμως, φαίνεται ότι το vitorio veneto είναι καλύτερο.;)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Στο Τσιτσερόνε έχω μείνει πρίν καναδυό χρόνια που είχα ξαναπάει Ρώμη.Τετράστερο,καλούτσικο,καθαρά τα δωμάτια,ευρύχωρο και περιποιημένο λόμπυ απ΄όσο θυμάμαι,το εστιατόριο όπου παίρναμε το πρωινό δεν μου πολυάρεσε,μικρός χώρος και πολύ περιορισμένος μπουφές.Σαν θέση μπορώ να πώ ότι είναι βολική,είναι πολύ κεντρικό σημείο πίσω ακριβώς από την πιάτσα Καβούρ,ουσιαστικά τη διασχίζεις και με έναν ρομαντικό περίπατο διασχίζοντας και την γέφυρα του ποταμού πόντε Ουμπέρτο είσαι πολύ κοντά στην πιάτσα Ναβόνα!και το ιστορικό κέντρο!,
όσο για το Βατικανό τόχεις ήδη αρκετά κοντά αφού είναι στην ίδια πλευρά ...
Για το άλλο ξενοδοχείο πώς λέγεται;Βιτόριο Βένετο είναι ο δρόμος,εκεί έμεινα φέτος που πήγα...σε πεντάστερο,επί της Βιτόριο Βένετο,και σαφώς μου άρεσε περισσότερο...
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Το θεμα εχει συζητηθει, δες λιγο
Ρώμη - ξενοδοχεία???
Η εποχη ειναι low season, μπορειτε να βρειτε πολυ καλα και κεντρικα ξενοδοχεια σε εξαιρετικα χαμηλες τιμες

θα σου προτεινα το Ξενοδοχείο στη Ρώμη | Ξενοδοχείο del Corso Roma | Επίσημη Ιστοσελίδα | Κομψό ξενοδοχείο 3 αστέρων στην Ρώμη κοντά στην Πλατεία της Ισπανίας (Piazza di Spagna) και Βίλα Μποργέζε (Villa Borghese), πανω στη via del corso,πολυ κοντα με τα ποδια σε ολα σχεδον τα αξιοθεατα (ισπανικα σκαλια, πανθεον,φοντανα, καπιτωλιο, ναβονα, ποπολο κλπ) ειδα λιγο τις τιμες για Ιανουαριο 70-80 ευρω
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Τσέκαρε επίσης το www.hotelaccademia.com , πολύ κοντά στη fontana di trevi. Είναι 3*, μικρά αλλά συμπαθητικά δωμάτια αλλά εδώ ισχύει κυρίως το location,location,location.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δες και αυτο Ferrari HOME - Home μεσω του Accommodations Italy, Hotels, B&B, Farm Holiday, Apartments Italy - BBPlanet.com
. Εκανα μια κρατηση για τον Φλεβαρη για 7 μερες με 55 ευρω/μερα, οι κριτικες που διαβασα ηταν καλες και χωρις να εχω ξαναπαει Ρωμη, νομιζω οτι ειναι σχετικα κεντρικα.
Κεντρικά δεν είναι,είναι λίγο ....ψηλά πάνω,αλλά για τα δεδομένα της Ρώμης που δέν είναι τεράστια πόλη είναι εντάξει,απλά δεν είναι σε σημείο που να πείς ότι με τα πόδια βρίσκεσαι στο ιστορικό κέντρο,στα αξιοθέατα,αλλά είναι κοντά σε στάση μετρό και σε δυό στάσεις είσαι στην πιάτσα Ντι Σπάνια...,από το Βατικανό όμως είσαι σχετικά κοντά.
Αν είναι καλό το ξενοδοχείο για την τιμή αυτή μόνο 55 ευρώ νομίζω είναι μια χαρά!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φίλοι μου σκέφτομαι τον Ιανουάριο να πεταχτώ με την σύζηγο στη Ρώμη για ένα 3ήμερο με την προσφορά της Malev 91 euro το άτομο και θα ήθελα να μου προτείνετε ένα καλό και κεντρικό ξενοδοχείο και όχι πολύ ακριβό.Νομίζω ένα 4άστερο θα είναι καλά.
Σας περιμένω για να κλείσω μέσα στην εβδομάδα.
σε καλή τιμή (<100Ε) με άριστο value/money, location το Metropol της Starhotels.
Italy Luxury Hotels:4 Star Business Hotel Accommodation in Italy - Starhotels
για πιο boutique κατάσταση (115E περίπου)
Alberghi Roma Hotel Condotti - Sito Ufficiale - albergo 3 stelle Roma - hotel Roma - hotel a Roma
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.585
σε καλή τιμή (<100Ε) με άριστο value/money, location το Metropol της Starhotels.
Italy Luxury Hotels:4 Star Business Hotel Accommodation in Italy - Starhotels
για πιο boutique κατάσταση (115E περίπου)
Alberghi Roma Hotel Condotti - Sito Ufficiale - albergo 3 stelle Roma - hotel Roma - hotel a Roma
Το πρώτο για Μάρτη έχει 180 ευρώ....δεν είναι και φτηνό!

http://www.hotelapollorome.com/

Αυτό πώς σας φαίνεται για budget κατάσταση? Ένα κατοσταρικάκι...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το πρώτο για Μάρτη έχει 180 ευρώ....δεν είναι και φτηνό!

The Hotel Apollo Rome - Accommodation in Rome

Αυτό πώς σας φαίνεται για budget κατάσταση? Ένα κατοσταρικάκι...
καλο είναι φίλε GTS.
μάλλον δεν είδες ότι ο φιλος ψάχνει για Ιανουάριο και γι αυτό το μήνα απάντησα. γενικά για ξενοδοχεία στη Ρώμη μπορεί να δει και τα σχετικά θεματα.
και επιμένω στην πρώτη επιλογή που έδωσα για Ιανουαριο, με άριστο value/money και δεν είναι μπάτζετ καθόλου, αντίθετα όλα της Starhotels που τίμησα είναι αρκετά υψηλής ποιότητας.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.585
καλο είναι φίλε GTS.
μάλλον δεν είδες ότι ο φιλος ψάχνει για Ιανουάριο και γι αυτό το μήνα απάντησα. γενικά για ξενοδοχεία στη Ρώμη μπορεί να δει και τα σχετικά θεματα.
και επιμένω στην πρώτη επιλογή που έδωσα για Ιανουαριο, με άριστο value/money και δεν είναι μπάτζετ καθόλου, αντίθετα όλα της Starhotels που τίμησα είναι αρκετά υψηλής ποιότητας.
Το είδα, το είδα, είχε 110 Ευρώ το Γενάρη...τελικά δεν απέφυγα τη Ρώμη το Μάρτιο, αλλά όταν λείπει ο γάτος Σαμίωνα....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το είδα, το είδα, είχε 110 Ευρώ το Γενάρη...τελικά δεν απέφυγα τη Ρώμη το Μάρτιο, αλλά όταν λείπει ο γάτος Σαμίωνα....
α μπραβο..ετσι ετσι..αντε στη Ρώμη για το καθιερωμένο προσκύνημα..
από 93Ε ξεκινάει στο σαιτ τους και στις μηχανές το βρίσκεις και πιο κάτω από ότι δινουν αυτοί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom