Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ότι η επιλογή του ξενοδοχείου πρέπει να είναι πολύ προσεκτική γιατί αν και οι τιμές είναι σε όλα πάρα πολύ υψηλές 9 στα 10 είναι λίγο χειρότερα από τα δικά μας στην Ομόνοια. Όσοι φίλοι μου έχουν πάει πάνω κάτω με αυτή την εντύπωση έχουν γυρίσει
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ότι η επιλογή του ξενοδοχείου πρέπει να είναι πολύ προσεκτική γιατί αν και οι τιμές είναι σε όλα πάρα πολύ υψηλές 9 στα 10 είναι λίγο χειρότερα από τα δικά μας στην Ομόνοια. Όσοι φίλοι μου έχουν πάει πάνω κάτω με αυτή την εντύπωση έχουν γυρίσει
:shock: Αδυνατώ να πιστέψω πως αναφέρεται η Ρώμη ειδικώς για πόλη που δεν έχει καθαρά και καλά ξενοδοχεία. Αν τώρα οι φίλοι σου αναφέρονται σε κάποια που βρήκαν κατά τύχη, ή σε κάποια άλλα κοντά στο Termini - που ακόμα κι εκεί έχει μια χαρά καταλλύματα- λέμε τώρα- τι να σου πω.
Δεν έχει γραφεί στο forum τουλάχιστον για "προβληματικό" (βρώμικο και ειδικώς χειρότερο από την Ομόνοια) για τα ξενοδοχεία στη Ρώμη...
Κι από δική μου πείρα επίσης, έχω να σου πω πως μπορείς να βρεις υπέροχα ξενοδοχεία..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ότι η επιλογή του ξενοδοχείου πρέπει να είναι πολύ προσεκτική γιατί αν και οι τιμές είναι σε όλα πάρα πολύ υψηλές 9 στα 10 είναι λίγο χειρότερα από τα δικά μας στην Ομόνοια. Όσοι φίλοι μου έχουν πάει πάνω κάτω με αυτή την εντύπωση έχουν γυρίσει
αν και καλά τα είπε η Twinkie κ το σχόλιό μου σχεδόν περιττεύει, για άλλη μια φορά θα πω να μην ακούς τι λέει ο ένας κι ο άλλος και να διαβάζεις εδώ γνώμες από άτομα πραγματικά που έχουν πάει και πάνε πολλές φορές το χρόνο. δεν είμαι ο ειδήμονας να συγκρίνω τα ξενοδοχεία με τα αθηναικά αλλά όταν με 100-120 Ε βρίσκεις χοτελ 4στερα με πισίνα στο ιστορικό κέντρο ε τότε θα μιλήσω για ασχετοσύνη.
λάθος εντυπώσεις δημιουργούνται πολλές φορές και από την έλλειψη καινούριων ξενοδοχείων στο κέντρο. λογικό αφού όλα τα κτίρια έχουν αιώνες στην πλάτη τους. απο κει κ πέρα όμως υπάρχουν ένα σωρό χοτελ κ Β&Β αξιοπρεπέστατα. αν δεν ξέρεις ρωτάς, όπως έκανες εσύ και αποφεύγεις σχόλια και συγκρίσεις αν δεν έχεις τη σχετική πείρα.
μακρυγόρησα γιατι μου έκανε εντύπωση το σχόλιο των φίλων σου. τα ξενοδοχεία είναι κυριολεκτικά χιλιάδες. αν βέβαια θελουμε 4στερο, στο κέντρο και με 60Ε καλύτερα να κοιτάξουμε άλλη πόλη. η Ρώμη έχει το κόστος της.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Χαίρομαι που τα διαβάζω αυτά γιατί είχα απογοητετεί κάπως. Για τον λόγο αυτό και ζήτησα να μου προτείνει κάποιος κάποιο που έχει πάει και έμεινε ευχαριστημένος.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ευχαριστω ετοιμαζω και βαλιτσες ερχεται η ωρα.μονο ακομα δεν εκλεισα hotel
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
επειδή ξεκίνησες με επίδειξη αυτογνωσίας, τα ξαναλέω....
1. ταξί 30Ε ανεξαρτήτως ατόμων, αποσκευών.
2. λεωφορείο΅: 4Ε με Terravision, 3,45 Cotral.
3. λεωφορείο Cotral ως metro-Anagnina: 1,20Ε.
4. επιστροφή δωρεάν, αν βγάλεις τικετ με το 110 ή το Archeobus, Atral scrl Gruppo Cotral spa
Μελαχρινός εδώ.
_______________

Υπάρχει και 5η επιλογή αν θέλει κάποιος σε περίπτωση που χάσει ή αργήσει το λεωφορείο για μετρό Agnanina: Λεωφορείο μέχρι τον σταθμό τραίνων Agnanina (δηλαδή στο χωριό) με 1,30 και μετεπιβίβαση με το τραίνο για Τέρμινι (στον επάνω όροφο στα τραίνα, νομίζω 1,30). Επίσης μελαχροινός!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.432
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Στέλλα/Νίκο/Μπέμπα ( τι ωραίο νικ :) ) τώρα είδα το μήνυμά σου, να 'σαι καλά, πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά !
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
επειδή ξεκίνησες με επίδειξη αυτογνωσίας, τα ξαναλέω....
1. ταξί 30Ε ανεξαρτήτως ατόμων, αποσκευών.
2. λεωφορείο΅: 4Ε με Terravision, 3,45 Cotral.
3. λεωφορείο Cotral ως metro-Anagnina: 1,20Ε.
4. επιστροφή δωρεάν, αν βγάλεις τικετ με το 110 ή το Archeobus, Atral scrl Gruppo Cotral spa
Μελαχρινός εδώ.
_______________

Υπάρχει και 5η επιλογή αν θέλει κάποιος σε περίπτωση που χάσει ή αργήσει το λεωφορείο για μετρό Agnanina: Λεωφορείο μέχρι τον σταθμό τραίνων Agnanina (δηλαδή στο χωριό) με 1,30 και μετεπιβίβαση με το τραίνο για Τέρμινι (στον επάνω όροφο στα τραίνα, νομίζω 1,30). Επίσης μελαχροινός!
σίγουρα μελαχρινός? μήπως τα βάφεις λίγο?:haha:
σταθμός τραίνων Anagnina? είσαι σίγουρος? μήπως εννοείς το σταθμό τραίνων Ciampino? που σταματάει η γραμμή FR6?
Stazione di Ciampino - Wikipedia
υπάρχει και αυτή η λύση που συμφέρει όμως μόνο αν καποιος πάει μόνο Τέρμινι. δηλ λεωφορείο ως Ciampino stazione και μετά το τραίνο ως Τέρμινι. δεν τη βρίσκω όμως καλή λύση μια υπάρχει απευθειας λεωφορείο αεροδρόμιο-Τέρμινι με μονο 3.9 Ε (τελευταία τιμή) και γι αυτό δεν την είπα καν. φαινεται στο λινκ της Cotral παντως που εχω παραθεσει πολλές φορές.
αλλιώς συμφέρει η λύση ν.3 του ανωτέρω ποστ, δηλ μετρό από Anagnina.
Cotral S.p.A. - Collegamenti con Aeroporti
 

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Γνωρίζει κανείς οικονομικό ξενοδοχείο για τον Νοέμβριο για Ρώμη;;
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom