Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Tα δύο παρακάτω ξενοδοχεία τα έκλεισα εγώ για τον Δεκέμβρη που θα πάω Ρώμη.Δεν είναι τόσο οικονομικά όσο το παραπάνω αλλά σε σχέση με την ποιότητα των καταλυμμάτων και την τοποθεσία τους μου φάνηκε καλή τιμή.Βασικό μου κριτίριο είναι οι κριτικές των ταξιδιωτών γιατί δε μ'αρέσει να έχω άσχημες εμπειρίες με βρώμικα ξενοδοχεία ή ''κακές''τοποθεσίες κι αν έχεις ψάξει καθόλου θα είδες ότι στη Ρώμη τα πολύ φθηνά ξενοδοχεία εχουν κάκιστες κριτικές!Καλό ψάξιμο!

Booking.com: ξενοδοχείο Bed & Breakfast Agli Horti Sallustiani, Ρώμη, Ιταλία. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Booking.com: ξενοδοχείο 1 Via Dei Valeri, Ρώμη, Ιταλία - 401 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
ΓΙΑΛΑΝΤΖΗ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΣ

Ναι, εννοείται Stazione Ciampino και όχι Αgnanina. Λάθος μου! Αλλά επιμένω πως αυτή η λύση και η λύση του λεωφορείου+metro είναι η γρηγορότερη λύση από το Cotral των 4 ευρώ. Έχω κάνει σχεδόν δύο φορές και τις τρεις επιλογές και δεν ξέρω πως το λεωφορείο της Cotral ενώ το πέτυχα έξω από το αεροδρόμιο μας καθυστέρησε κάνοντας κύκλους γύρω από το Τέρμινι. Anyway γεια χαρά και καλοτάξιδοι όλοι!:clap::
 

pen

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ΚΑλησπερα..
ετοιμαζομαι για ταξιδι στη ρωμη σε ενα μηνα.Θα ειναι για λιγο ενα διημερο..:roll:
Δεν παμε για να σαρωσουμε τη ρωμη,παμε ταξιδακι να ηρεμησουμε,να γεμισουμε μπαταριες χωρις πολυ τρεξιμο.
Ψαχνω ξενοδοχειο και σκεφτομουν να βρω κατι στην περιοχη τραστεβερε.Το τραστεβερε μου αρεσε σαν ιδεα απο αυτα που διαβασα.Εχουμε σκοπο να νοικιασουμε μηχανακι.Ηθελα να μαθω απο κανεναν που εχει ιδεα απο ρωμη αν ειναι καλη ιδεα η περιοχη,αν βολευει με το μηχανακι(η θα μας φανε οι δρομοι),ν ακουσω καμια ιδεα για διαμονη βολικη εκτος κεντρου..Ευχαριστω!!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ουφ!
Σε μια στιγμη αδυναμιας...δεν είχα σώας τας φρένας...:haha: κ έκλεισα πάλι ταξιδάκι..Ρώμη..δεν την έχω την Ιταλία σε εκτιμηση αλλά για να λυσσάνε όλοι με τη Ρώμη ε κάτι θα ξέρουν :D

Λοιπόν, είδα τιμές στο booking κ έπαθα σοκ...
Τι μου προτείνεται για μονόκλινο κ οικονομικό?Η απόσταση δεν με πολυαπασχολεί αρκεί να είναι υποφερτη η μετακίνηση!Δεν αποκλείω κ χόστελ αρκεί να είναι καλό για τα ιταλικά δεδομένα...

cheers
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Παιδιά καλησπέρα!
Εξετάζω το ενδεχόμενο ημερήσιας απο Ρώμη-ακόμη κ για μια διαμονή..
Τι μου προτείνετε?κ αν γνωρίζετε απο τιμές λεωφορείων (έχω δώσει όρκο..ποτέ ξανά σε τρένο στην Ιταλία):D

:p
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Νάπολι !!!!!!!!!
 

nikos78

Member
Μηνύματα
41
Likes
71
Επόμενο Ταξίδι
Λυών, Σπλιτ, Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ.
ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΤΡΑΣΤΕΒΕΡΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΒΟΛΙΚΑ ΑΚΟΜΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΒΑΤΙΚΑΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΜΠΟ ΝΤΙ ΦΙΟΡΙ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙ ΟΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ
Booking.com: ξενοδοχείο Locanda San Cosimato, Ρώμη, Ιταλία - 370 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
ΜΙΚΡΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΣΤΟ ΡΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΑ.
Η ΓΕΙΤΟΝΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙ ΙΣΙΧΗ ΣΕ ΑΝΤΙΤΗΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΕΡΜΙΝΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΙΔΙΑ ΑΠΟΨΗ
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΩ ΑΠΛΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
;) κομματάκι μακρυά δεν πέφτει?

ευχαριστώ που μου έδωσες σημασία FENIA γιατί μάλλον οι ιταλόφιλοι είναι σε διακοπές!:bleh:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.430
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
190 km, πας με αμάξι, τραίνο, λεωφορείο, μοίρασε τις μέρες, αξίζει.
 

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
453
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
για μονοήμερη θα έλεγα οτι ειναι κουραστικο για Νάπολη ,ασε που είναι κρίμα να διαθέσεις μονο μια μερα για Νάπολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom