Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Samion και λοιποι ιταλοφιλοι και ιταλοαναθρεμενοι απαντηστε στα κοριτσια γιατι αλλιως θα απαντησω εγω.
Κοριτσια αμα θελετε πληροφοριες για ψαροσουπα ρωτηστε εμενα...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
παιδια εχουν οντως καποια ευρω παραπανω ως ενα ειδος fee ,εξοδα που κλεινεις μεσω διαδικτυου..αρες μαρες κουκουναρες κατι τετοιο τελοσπαντων ...
Επειδη το εχω ψαξει κ σε αλλα σαιτ ..τα αλλα χρεωναν κ παραπανω ...24-25 ευρω για παραδειγμα...
Στον Αγιο Πετρο ..δεν πρεπει να ειχα πληρωσει ...δεν το καλοθυμαμαι αυτο..αλλα μαλλον οχι...αν ηταν κατι εξεζητημενο ..θα με ειχε τσουξει κ θα το θυμομουν.

Τριπυ=μαθε εσυ αγορι μου πως να τη φτιαχνεις καλα κ πανε δειχτη τους !!!!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ποσο νωριτερα να κλεισω για Βατικανο και Borghese? Εχετε ιδεα; Δεν ασχολουμαι καθολου και νομιζω πρεπει να τα σκεφτω κι αυτα :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σε ενα μηνα πας ?Μεσα στις γιορτες ?Ξερω γω ...γιορτες ειναι...τουριστες θα χει...εγω ειμαι γενικα κ του στυλ ..Των φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν ..δεν πεινουσαν ...ξερω γω ...δεν κλεινεις ..που λεμε ....τωρα:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δε χανεις κ κατι παντως.
Εκτος αν δεν εχει ακομα ανοιξει ημερομηνιες για τοτε ..λεω εγω τωρα...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Για Άγιο Πέτρο δεν πληρώνεις πάντως, μόνο για μουσεία Βατικανού.
 
Μηνύματα
52
Likes
9
Τις ίδιες απορίες έχω κι εγώ αλλά σκεφτόμουν να ρωτήσω ή θα με πουνε χαζή?:haha:
Τη βοήθεια του κοινου πρακαλώ!
Για αγιο Πετρο δεν πληρωνεις, για τα μουσεια στο βατικανο 15 ευρω το ατομο ειχαν τον Σεπτεμβριο.Η ουρα μεγαλη αλλα προχωρουσε γρηγορα
 

nikol86

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Προκειται να ταξιδέψω για΄5 μέρες στη Ρώμη τα Χριστούγεννα (24-28) και θα ήθελα την βοήθεια σας !! Ξέρω οτι στις 25 και στις 26 Δεκεμβριου ειναι αργία κι εκει και ειναι ολα κλειστα!Η πρωτη ερωτηση που θελω να κανω εινια για το Βατικανο πιστευετε πως πρεπει να κλεισω εισιτηρια απο το ιντερνετ?το εχει κανει κανεις αυτο?κ αν κλεισω πως τα παιρνω τα εισιτηρια?αυτο σημαινει πως δεν περιμενω στην ουρα?Πιστευετε οτι θα εχει πολυ κοσμο στις 24 η στις 27 Δεκεμβριου που λεω να παω?Επισης θελω να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να παω απο το αεροδρομιο στην περιοχη τερμινι οπου βρισκεται κ το ξενοδοχειο που εκλεισα..κ μολις φτασω στον σταθμο τερμινι θα παρω ταξι για το ξενοδοχειο?πως θα το βρω?και μια ακομη ερωτηση σκεφτομια να παω στις 26 στη Φλωρεντια μονοημερη συμφερει η ειναι ταλαιπωρια?Το ξερω οτι κανω πολλες ερωτησεις αλλα οι μερες πλησιαζουν κ εγω δυστυχως δεν εχω πολυ χρονο για να το οργανωσω κ εχω λιγο αγχωθει κ σκεφτομαι μηπως μου τα χαλασει και ο καιρος...Ζητω συγνωμη αν σας κουρασα με την πολυλογια μου!Αλλα οποιος θα μπορουσε να μου απαντησει εστω κ σε κατι θα το εκτιμουσα πολυ!
Από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο θα πας με τις οδηγίες που θα πάρειςαπό το ξενοδοχείο.Για τα εισητήρια δεν ξέρω.Η ουρά είναι πολύ μεγάλη ειδικά αυτές τις μέρες.Επίσης ουρά θα συναντησεις δίπλα απ το Β ατικανό στη Cappella Sistina που αξιζει περισσότερο να πας. Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν πας με γκρουπ να τα δεις ολα χωρίς αγχος?Εγω πήγα σ ολα τα αξιοθέατα με το ταξιδιωτικό γραφείο grefis Φλωρεντία ,Βενετία ,Σιέννα ,Ρ ώμη . Το νερό είναι ακριβό.4 Ε το μπουκαλάκι.Σου εύχομαι πάντως καλό ταξίδι και καλές γιορτές!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom