Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
37
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο Ελλάδας... το 1980!
Καλησπέρα,θέλω να πάω στην Ρώμη τον Σεπτέμβρη και έχω βρει πολύ καλά εισιτήρια αλλά ψάχνω απεγνωσμένα ένα σχετικά φτηνό ξενοδοχείο και κοντά σε στάση μετρό....Θα πάω για 4 μέρες θέλω να δώσω γύρω στα 200€....Έχει να προτείνει κάποιος κάτι από προσωπική εμπειρία?Βρήκα αυτό http://www.booking.com/hotel/it/alb...id=037bf5856b0679233011a2ff2a8df6f2163ce10eX9 είναι στην περιοχή του Termini....Είναι καλά εκεί ή επικίνδυνα?
Το Termini δεν είναι και το Μπρονξ αλλά σίγουρα δεν είναι και τελείως χαλαρό. Τώρα για δωμάτιο με 50 ευρώ τη μέρα εάν βολεύεσαι με κοινό μπάνιο, κάτι αξιόπιστο θα βρείς, αλλά δε ξέρω να σου προτείνω. Εαν θες δικό σου μπάνιο υπάρχει το Residence Medaglie d'oro, αλλά είναι σίγουρα πιό ακριβό από 50 ( νομίζω 60 είχα δώσει) και βέβαια μη περιμένεις πολυτέλειες πέρα από καθαριότητα, η οποία όντως υπήρχε τουλάχιστον πέρσι που ήμουν εγώ. Καλή επιτυχία στο ψάξιμο!
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπέρα,θέλω να πάω στην Ρώμη τον Σεπτέμβρη και έχω βρει πολύ καλά εισιτήρια αλλά ψάχνω απεγνωσμένα ένα σχετικά φτηνό ξενοδοχείο και κοντά σε στάση μετρό....Θα πάω για 4 μέρες θέλω να δώσω γύρω στα 200€....Έχει να προτείνει κάποιος κάτι από προσωπική εμπειρία?Βρήκα αυτό http://www.booking.com/hotel/it/alb...id=037bf5856b0679233011a2ff2a8df6f2163ce10eX9 είναι στην περιοχή του Termini....Είναι καλά εκεί ή επικίνδυνα?
Το λινκ που εδωσες λεει 320. δεν διαβαζω κατι καλα?
για το Τερμινι το λεω ακομα μια φορα. Η Ρωμη δεν ειναι ουτε Παρισι, ουτε Λονδινο, ουτε καν Αθηνα. Επικινδυνες περιοχες στο κεντρο δεν υπαρχουν.2 αστυνομικα τμηματα στο σταθμο, εκατομμυρια καμερες σε μια απο τις καλυτερα επιτηρουμενες περιοχες της πολης. Επικινδυνα δεν ειναι, ουτε κ ωραια ομως. Βολευει απο συγκοινωνιες κ τιμες φυσικα. Το ξενοδοχειο που ειδες ειναι σχεδον απεναντι απο το αστυνομικο τμημα, συνεχης κινηση. Ζητα εσωτερικο δωματιο.
 
Last edited by a moderator:

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Στη Θεσσαλονικη παλι ουτε ενα αρχαιο δεν βρηκαν μεχρι τωρα... Δικαιολογιες για αφελεις...
Προφανώς δεν εισαι απο την Θεσσαλονίκη και δεν διαβάζεις νέα που την αφορούν. Η Θεσσαλονίκη είναι γεμάτη απο αρχαία σε όλη την έκταση της...
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
είναι στην περιοχή του Termini....Είναι καλά εκεί ή επικίνδυνα?
Έχω μείνει στο termini και δεν έχω αισθανθεί κανένα κίνδυνο ούτε για μένα ούτε για το αυτοκίνητο μας που ήταν παρκαρισμένο 5 ημέρες κάτω απο το ξενοδοχείο. Ωραία περιοχή δεν είναι βέβαια, αλλα βολεύουν οι συγκοινωνίες. Το μετρο δεν είναι και τόσο βολικό στην Ρώμη, εγω χρησιμοποίησα περισσότερο υπεργεια μέσα μεταφοράς και φυσικα το καλύτερο μέσο για την Ρώμη....ποδαρακια μου.:confused:
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Αν και αυτό δεν είναι νέο. Μάλλον είναι αρχαίο...
Σωστό και αυτο....αλλα αφού δεν διαβάζει την αρχαία ιστορία ας διαβάσει τα νέα ευρήματα των ανασκαφών;)
 

DespinaDR

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπαι + Αμπου Νταμπι
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Καλημερα , italitsa και despina ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια !!!! :D

Θα κλεισω μαλλον κ εγω απο το σιτε μου τα βγαζει για Vatican Museums and Sistine Chapel

40ευρω. 2 ατομα.



Ναι τοσο εχουν,και οπως λεει και η italitsa σε γλιτωνουν απο μεγαλη αναμονη!Να περασεις τελεια.Για οτιδηποτε αλλο εδω ειμαστε! :)
 
Last edited by a moderator:

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα,θέλω να πάω στην Ρώμη τον Σεπτέμβρη και έχω βρει πολύ καλά εισιτήρια αλλά ψάχνω απεγνωσμένα ένα σχετικά φτηνό ξενοδοχείο και κοντά σε στάση μετρό....Θα πάω για 4 μέρες θέλω να δώσω γύρω στα 200€....Έχει να προτείνει κάποιος κάτι από προσωπική εμπειρία?Βρήκα αυτό http://www.booking.com/hotel/it/alb...id=037bf5856b0679233011a2ff2a8df6f2163ce10eX9 είναι στην περιοχή του Termini....Είναι καλά εκεί ή επικίνδυνα?

Γιατί δεν κοιτάζεις κανένα διαμέρισμα είναι πιο οικονομικά. Εγώ είχα μείνει στη περιοχή του Βατικανού.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γιατί δεν κοιτάζεις κανένα διαμέρισμα είναι πιο οικονομικά. Εγώ είχα μείνει στη περιοχή του Βατικανού.
Γιατί θέλω στάση μετρό κοντά και δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο προς το Βατικανό....Εννοώ 200 το άτομο για το δωμάτιο δηλ.γύρω στο 400 το δίκλινο....Θα ψάξω αυτά που μου είπατε ελπίζω να βρω κάτι....
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Γιατί θέλω στάση μετρό κοντά και δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο προς το Βατικανό....Εννοώ 200 το άτομο για το δωμάτιο δηλ.γύρω στο 400 το δίκλινο....Θα ψάξω αυτά που μου είπατε ελπίζω να βρω κάτι....
Γεια σου ραφαελα , σταση μετρο εχει κοντα στο βατικανο την ottaviano san pietro musei vatican
εχω εκλεισα εκει κοντα να μεινω σε ενα ξενοδοχειο (για 4νυχτες , με 86ευρω το βραδυ κ πρωινο, τελη αυγουστου .
Εαν βρεις κατι οικονομικοτερο εκει κοντα θα δεις στον χαρτη κ την σταση μετρο. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.770
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom