Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Kalhspera και παλι... Συγνωμη αν σας κουραζω αλλα κατι ακουσα οτι το βατικανο χρειαζεται διαβατηριο για να μπεις ? Ισχυει κατι τετοιο γιατι στην πρεσβεια του βατικανου στην μαβιλη 2 μου ειπαν οτι δεν ξερουν , και να παρω αυριο το πρωι αλλα εγω αγωνιω...
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Ναι... χρειάζεσαι ειδική visa... μπορείς να την βγάλεις όμως και στα σύνορα μόλις φτάσεις στην Πλατεία του Αγ.Πέτρου...


Δηλαδη χρειαζεται και διαβατηριο ? Γιατι η κοπελα μου δεν εχει ... Πρεπει να βγαλει διαβατηριο η με την ταυτοτητα και αυτην την ειδικη βιζα εισαι οκ ? Μηπως ξερεις ποσο κοστιζει αυτη η ειδικη βιζα ?
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
ελα ρε παιδια σας παρακαλω αποφασιστε... Εχω κλεισει εισητηρια ψαχνω ξενοδοχεια.... Μην με αγχωνετε... Α εχετε και καμια πρταση ξενοδοχειου που να ειναι κοντα σε μετρο και να ειναι και καπως κεντρικο το σημειο... Κατι σαν την μονμαρτη στο παρισι ? Γυρω στα 50 ευρω την μερα... Δηλαδη να ειναι κεντρικο το σημειο , οχι ντε και καλα μεσα στην καρδια της ρωμης αλλα να εχει το μερος και κανενα φαγαδικο , κανενα σουπερ μαρκετ κανενα φαρμακειο κτλκτλ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Το Βατικανο δεν θελει καμμια αδεια,διαβατ.κλπ τελος.
Ποτε πας ακριβως?
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Το Βατικανο δεν θελει καμμια αδεια,διαβατ.κλπ τελος.
Ποτε πας ακριβως?


6-16 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ εχω κλεισει... Να σε ρωτησω... Θα μπορω να μπω και μεσα στην πολη του βατικανου κανονικα ? Γιατι καπου διαβασα οτι μπορεις να μπεοςι στο ναο κτλ κτλ αλλα μεσα στην πολη δεν σε αφηνουν... Σορυ αν σας ακουγονται αηδειες αλλα αυτα διαβαζω...

Αυτο το ξενοδοχειο καλο πως σας φαινεται ?
http://www.booking.com/hotel/it/hot...d=4bdaf25da92200a1a59604390eb36c71d4a2d628X10
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
50 ευρώ τη μέρα ; Δε νομίζω Τάκη .



Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το Βατικανο δεν θελει καμμια αδεια,διαβατ.κλπ τελος.
μην εισαι τοσο σιγουρη. φυσικά και χρειαζεται ειδική αδεια, εξαρταται το που θα πας. το Βατικανό ξερεις δεν ειναι μονο μια πλατεια κ μια εκκλησια..εχει ηδη συζητηθει σε αλλο θεμα το πως θα παρεις την αδεια, αναζητηστε το.
awww.worldservice.org_visas_2_Vatican_City0001.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
6-16 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ εχω κλεισει... Να σε ρωτησω... Θα μπορω να μπω και μεσα στην πολη του βατικανου κανονικα ? Γιατι καπου διαβασα οτι μπορεις να μπεοςι στο ναο κτλ κτλ αλλα μεσα στην πολη δεν σε αφηνουν... Σορυ αν σας ακουγονται αηδειες αλλα αυτα διαβαζω...
καθολου αηδιες και σωστα απαντησε ο Traveller πριν. χρειαζεται ειδική αδεια.
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
οκ παιδια συμφωνοι στο οτι χρειαζεται ειδικη αδεια την οποια βγαζω εκει...

Η ερωτηση ειναι ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom