Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Η αληθεια είναι πως σπάνια και πάνθεον είναι ακριβές περιοχές για την τσέπη μου,απο την άλλη στη via veneto βρίσκω καλά ξενοδοχεία με 3 και 4 αστέρια με αρκετά καλά χρήματα και κλίνω προς τα κει,απλά σε μερικά λέει rione monti -via veneto ενω σε άλλα μόνο via veneto ποιά η διαφορά τους? :cool:

Μην κολλάς στο που λένε ότι βρίσκονται, κοίτα κατευθείαν στον χάρτη.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
195
Likes
222
και γω στη via veneto κλίνω γιατι όπως βλέπω και στο χάρτη είναι στη μέση και δίπλα στα περισσότερα,άν έχει μείνει κάποιος εκει ας μου προτείνει κάτι ,εγώ λέω ή το hotel caravaggio ή to hotel embassy και τα δύο στη via veneto
Εννοούσα στο πρώτο εκ τον ξενοδοχείων που παρέθεσες .. δεν είχα δει το άλλο post :)
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια,ακόμα δεν επέλεξα ξενοδοχείο αλλά θα διαλέξω κάποιο στη via veneto,αν έχω κάποια άλλη απορία θα σας ρωτήσω! :) :)
 

evaluna

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
γεια σας !!! εχω κλείσει εισητήρια για τη Ρώμη για 4 μερες 3 διανυκτερεύσεις και ψαχνω καποιο καλο φτηνο hostel κοντα στη περιοχη τερμινι που ξερω οτι εχει πολλα και ειναι και κοντα στο μετρο.. καμια ιδεα??? ειναι αναγκη...
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
γεια σας !!! εχω κλείσει εισητήρια για τη Ρώμη για 4 μερες 3 διανυκτερεύσεις και ψαχνω καποιο καλο φτηνο hostel κοντα στη περιοχη τερμινι που ξερω οτι εχει πολλα και ειναι και κοντα στο μετρο.. καμια ιδεα??? ειναι αναγκη...
Θέλεις οπωσδήποτε hostel?Γενικά και εγώ στο termini έμενα αλλα σε ξενοδοχείο κόστους 50 ευρώ το βράδυ με πρωινό.Να ξερεις ότι πολλά απο τα ξενοδοχεια στην περιοχή αυτή είναι σε όροφο κάποιου κτιριου.Μπορεί σε 1 παλιό κτιριο να έχει στους 2 πρωτους ορόφους 1 ξενοδοχειο και στους 2 επόμενους κάποιο άλλο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
ψαχνω καποιο καλο φτηνο hostel κοντα στη περιοχη τερμινι που ξερω οτι εχει πολλα και ειναι και κοντα στο μετρο.. καμια ιδεα??? ειναι αναγκη...
Να κοιταξεις στο booking.com...βαζοντας αναζητηση μονο για hostel...
 

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλημέρα , επειδή Ρώμη έχω πάει αρκετές φορές , δεν θα σου πρότεινα hostel. Είναι σε κατάσταση τα περισσότερα ( καμία σχέση με αυτά της Γερμανίας, Ολλανδίας κτλ ) ... Θα σου πρότεινα κάποιο ξενοδοχείο στην ευρύτερη περιοχή του termnini ...
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Καλησπερα φαιδρα232 , γυρισα προχθες απο Ρωμη εγω εμεινα κοντα στο βατικανο η περιοχη ηταν μια χαρα ...Πηγαμε και στο τραστεβερε κατω και παντου τριγυριζαμε σε ολα τα μερη ημασταν 2 στασεις με το μετρο απο την popolo ...Ειχαμε σταση μετρο διπλα.
Προσωπικα δεν θα εμενα ποτε termini .
Οσα εβρισκα στα υπολοιπα μερη τα κεντρικα ηταν παλια και πολυ ακριβα..
Εμεις μειναμε στο excel hotel με 80ευρω με πρωινο την βραδυα και ολα ηταν μια χαρα καθαρο ξενοδοχειο και μεσα στα στενα τρωγαμε εκπληκτικο φαγητο καμια σχεση με τα τουριστικα που τα αποφευγαμε παντου.
Επισης ειχαμε την ευκαιρια να βλεπουμε τον Αγιο πετρο καθημερινα ...τρομερος απλα !!!


Η ρωμη ειναι υπεροχη ελπιζω να περασεις καλα !!!

Για εμας ηταν σιγουρα ξεχωριστο ταξιδι αφου μου εκανε και προταση γαμου ο καλος μου :)
 

AlmaLibre

Member
Μηνύματα
65
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Budapest
Στο termini να μείνεις όντως μόνο στην ανάγκη! Στη via veneto είναι μια χαρά και δίπλα στο κέντρο. Δεν θα δυσκολευτείς καθόλου διότι στη Ρώμη επιβάλλεται έτσι κι αλλιώς το περπάτημα!Αν είναι μεγάλη η διαφορά της τιμής (δεν κοίταξα τιμές) μείνε και στο Βατικανό!Και με το μετρό και με τα λεωφορεία θα βολευτείς μια χαρά.. (αν και με λίγο περπάτημα βρίσκεσαι στο κέντρο και πάλι)

Για εμας ηταν σιγουρα ξεχωριστο ταξιδι αφου μου εκανε και προταση γαμου ο καλος μου :)
Η ζήλια μου δεν περιγράφεται που σου συνέβη αυτό το τόσο χαρούμενο γεγονός στην αιώνια πόλη, διότι απ'όσα μέρη έχω δει στη ζωή μου (εντάξει δεν είναι και παααρα πολλά) είναι το πιο όμορφο και το πιο αγαπημένο!! Συγχαρητήρια!!
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
AlmaLibre ευχαριστω πολυ να σαι καλα !!!

Η αληθεια ειναι πως και δεν το περιμενα καθολου , ημασταν σε ενα ωραιο roof garden για κρασι (ο καλος μου ηθελε σαμπανια moet ....και δεν τον αφησα βεβαια :confused:..χαχχαχα ) τεσπα το μερος ειχε εκπληκτικη θεα τον αγιο πετρο φωτισμενο την νυχτα !!! Ευχομαι και σε σενα τα καλυτερα almalibre:)



Οσο για την φαιδρα που θα παει ρωμη θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου, οπου και να μεινεις δεν υπαρχει περιπτωση το περπατημα δεν το γλιτωνει κανεις :p !!!!
Το καλο ειναι οτι καις οτι τρωως και ισοβαριζεις τις θερμιδες !!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. ο καλος μου ηθελε σαμπανια moet ....και δεν τον αφησα βεβαια :confused:..χαχχαχα )
2. το μερος ειχε εκπληκτικη θεα τον αγιο πετρο φωτισμενο την νυχτα !!!
1. θα μπορουσες να τον αφησεις. ταιριαζε. ως γνωστον ρωμαικης καταγωγης ειναι η σαμπανια. χωρις τη Ρωμη θα επιναν ακομα νερο βροχινο στη Γαλλια.
2. ε πες ποιο ειναι! να το εχουμε υποψη μας...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.213
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom