Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Εγώ όταν πάω Ρώμη μένω σε ένα πολύ καλό B&B
http://www.booking.com/hotel/it/bed-roma1.el.html
Είναι εγγύηση....και ο mario απο τους καλύτερους οικοδεσπότες που έχω γνωρίσει!
Τελευταία φορα το είχα κλείσει με 55ε/την βραδία....
 

jimar

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Εγώ όταν πάω Ρώμη μένω σε ένα πολύ καλό B&B
http://www.booking.com/hotel/it/bed-roma1.el.html
Είναι εγγύηση....και ο mario απο τους καλύτερους οικοδεσπότες που έχω γνωρίσει!
Τελευταία φορα το είχα κλείσει με 55ε/την βραδία....
ευχαριστω πολυ homer..για να καταλαβω καλυτερα υπαρχουν b&b που ειναι απλα στον οροφο η σε καποιο τμημα καποιου κτηριου κ αλλα που ειναι κανονικα ξενοδοχεια?υπαρχουν καποιες παραχωρησεις που κανεις σε καποιο τετοιο hotel η οχι?
 

jimar

Member
Μηνύματα
28
Likes
0
Η περιοχη δεν μου αρεσει. Προσωπικη αποψη παντα. Πολυ κινηση προς κεντρο κ πολυ ησυχια.
Κοιτα προς Testaccio, San Giovanni. πχ Holiday inn. Η δυτικα, νοτια, EUR. πχ Melia,Sheraton, NH,Mercure κλπ. Στα ιδια οικονομικα επιπεδα με αυτο που ειπες. Κ πιο βολικα για καμμια εξορμηση η αεροδρομιο..
ευχαριστω πολυ samion οταν λες πολυ κινηση αλλα πολυ ησυχια εννοεις κινηση το πρωι κ ησυχια το βραδυ δεν εχει μαγαζια κτλπ ?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ευχαριστω πολυ homer..για να καταλαβω καλυτερα υπαρχουν b&b που ειναι απλα στον οροφο η σε καποιο τμημα καποιου κτηριου κ αλλα που ειναι κανονικα ξενοδοχεια?υπαρχουν καποιες παραχωρησεις που κανεις σε καποιο τετοιο hotel η οχι?
Είναι πολύ συνηθισμένο αυτό στη Ρώμη (κέντρο μάλλον). Τι παραχωρήσεις εννοείς;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευχαριστω πολυ samion οταν λες πολυ κινηση αλλα πολυ ησυχια εννοεις κινηση το πρωι κ ησυχια το βραδυ δεν εχει μαγαζια κτλπ ?
ναι αυτο ακριβως. εννοουσα δεν θα ειναι τοσο ευκολη η προσβαση προς κεντρο, αεροδρομιο κλπ. παντα σχετικα με τις αλλες περιοχες που σου ειπα.
 

sofakiss

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
εγω που ταξιδευω με alitalia τι πρεπει να κανω με το λεωφορειο;; ειναι πιο φθηνο το τρενο απο το λεωφορειο απο FCO για κεντρο ρωμης?
 

homer

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Τα β&β ειναι συνηθως διαμορφωμενοι χωροι ενος οροφου σε δωματια με το δικο τους μπανιο και χωρο πρωινου.
Το συγκεκριμενο ειναι πολυ καθαρο σε καλη περιοχη και ο υπευθυνος ειναι προθυμος να βοηθησει σε οτι του ζητησεις!
Μπες στο βοοκινγκ να δεις φωτο για το πως ειναι οι χωροι....πιστευω οτι στην σχεση τιμης -ποιοτητας παιρνει αριστα!
 

oldhag

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ψάχνω για δικλινο δωματιο ξενοδοχειου στην ρωμη για 5 ημερες(τελος σεπτεμβριου)
ξερετε καποιο value for money(max 120)?θα εχουμε αυτοκινητο και κυριως μας ενδιαφερει να ειναι ησυχα το βραδυ.
επισης αν γνωριζει καποιος καλα σημεια με γλυκα.
ευχαριστω
 

oldhag

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
επισης ξεχασα να ρωτησω
1=το ελληνικο διπλωμα οδηγησης ισχυει για ιταλια?
2=χρειαζομαι έξτρα ασφαλεια αυτοκινητου ή με καλυπτει αυτη που εχω(interamerican)?
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
επισης ξεχασα να ρωτησω
1=το ελληνικο διπλωμα οδηγησης ισχυει για ιταλια?
2=χρειαζομαι έξτρα ασφαλεια αυτοκινητου ή με καλυπτει αυτη που εχω(interamerican)?
επισης ξεχασα να ρωτησω
1=το ελληνικο διπλωμα οδηγησης ισχυει για ιταλια?
2=χρειαζομαι έξτρα ασφαλεια αυτοκινητου ή με καλυπτει αυτη που εχω(interamerican)?
1)Το ελληνικο διπλωμα ειναι ενταξυ εαν οδηγεις δικο σου αυτοκινητο. Εαν νοικιάσεις χρειαζεται να βγαλει το νεο ευρωπαικο δίπλωμα που ειναι σαν πιστωτικη καρτα
2)Εαν το αυτοκινητο ειναι δικο σου χρειαζεται απλα να βγαλεις πρασινη καρτα για να ισχυει η ασφαλεια στο εξωτερικο. Βγαινει αμεσως με ενα τηλεφωνο στον ασφαλιστη σου την ιδια μερα.
 

Akaliptos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας, είδα ότι είστε ειδικοί και ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας.
Θα βρίσκομαι Ρώμη 23/10 με 27/10 και έκλεισα δωμάτιο (δικλινο) κοντά στη στάση ottaviano με 80 ευρώ το βραδυ.
Οι ερωτήσεις λοιπόν είναι οι εξής:
1) η περιοχή είναι καλή για διαμονή;
2) θα χρειαστεί να νοικιάσω μηχανάκι για να δώ καλύτερα τη Ρώμη; και
3) με αυτά τα λεφτά (η και λιγότερα δε θα με χάλαγε) θα βρω να μείνω πιο κεντρικά;
Ολες οι απόψεις καλοδεχουμενες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας, είδα ότι είστε ειδικοί και ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας.
Θα βρίσκομαι Ρώμη 23/10 με 27/10 και έκλεισα δωμάτιο (δικλινο) κοντά στη στάση ottaviano με 80 ευρώ το βραδυ.
Οι ερωτήσεις λοιπόν είναι οι εξής:
1) η περιοχή είναι καλή για διαμονή;
2) θα χρειαστεί να νοικιάσω μηχανάκι για να δώ καλύτερα τη Ρώμη; και
3) με αυτά τα λεφτά (η και λιγότερα δε θα με χάλαγε) θα βρω να μείνω πιο κεντρικά;
Ολες οι απόψεις καλοδεχουμενες...
1.ναι.
2.οχι.
3.ναι. Τερμινι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom