Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Last edited by a moderator:

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Δεν εισαι και πολυ κοντά απο τερμινι Γιατι δεν κανεις μια διανυκτέρευση εκει ετσι ώστε να γλυτώσεις ολο αυτο;;;τα ταξί σίγουρα ειναι απάτη ποσό μάλλον τέτοιες ωρες
Το Google maps υπολογίζει την διαδρομή για τις ώρες που θέλω στα 18-20 λεπτά τι να σου πω :p Θα ξεκινήσουμε από το σπίτι κατά τις 3:30 για να είμαστε τερμινι 4-4+ για να προλάβουμε το λεωφορείο που έχουμε κλείσει είναι η 3η φορά που κάνω ταξίδι με την παρέα μου και στην επιστροφή τυχαίνει πάντα να πετάμε ξημερώματα οπότε έχω συνηθίσει στα σερί :D
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ας μην υπερβάλουμε με τις αποστασεις. Δεν ειναι διπλα αλλα δεν ειναι και για να αλλαξεις ξενοδοχειο. Εγω μπορεί και να το εκοβα με τα πόδια με παρεα και σιγουρα θα εξεταζα σοβαρα και ψυχραιμα την περιπτωση του ταξι ή uber.
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Ας μην υπερβάλουμε με τις αποστασεις. Δεν ειναι διπλα αλλα δεν ειναι και για να αλλαξεις ξενοδοχειο. Εγω μπορεί και να το εκοβα με τα πόδια με παρεα και σιγουρα θα εξεταζα σοβαρα και ψυχραιμα την περιπτωση του ταξι ή uber.
Κατάλυμα δεν γίνεται να αλλάξω έτσι και αλλιώς γιατί έκλεισα ήδη airbnb και για τα 4 βράδια που θα μείνουμε.Γιατί αποκλείεται όλοι την λύση με τα νυχτερινά λεωφορεία;;Σε όσες Ευρωπαικές πόλεις έχω πάει εμπιστευόμουν το Google Maps για μετακινήσεις με μέσα μεταφοράς :p

Γι αυτο θα ξεκινήσουμε κατα τις 3:30 και πιο νωρίς για να υπάρχει και κάποιο περιθώριο για λάθος
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Γιατί αποκλείεται όλοι την λύση με τα νυχτερινά λεωφορεία;;
Γιατι ειναι ζητημα αν θα κοστισει μολις 5-10 ευρω το ατομο περισσοτερο το ταξι και αντι γι αυτο και θα σερνεστε με τις βαλιτσες για 1 -1.5 ωρα μες στα ξημερωματα 6 ατομα.
 
Μηνύματα
61
Likes
8
Εγω πάντως δεν θυμάμαι νυχτερινά λεωφορεία Για να ειμαι ηλικρινης βέβαια δεν το ψάξαμε με τα πόδια ειναι αρκετά μακριά και οχι τοσο ασφαλή δρόμος προς τερμινι αμα το παρεις σερί δεν ειναι σίγουρη αλλα ειναι 24ωρες ενα καφε στο τερμινι οποτε περάστε εκει κάποιες ωρες αλλα αν εισαι αρκετά άτομα πάρτε ταξί να δώσετε απο 5€ το άτομο
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Εγω πάντως δεν θυμάμαι νυχτερινά λεωφορεία Για να ειμαι ηλικρινης βέβαια δεν το ψάξαμε με τα πόδια ειναι αρκετά μακριά και οχι τοσο ασφαλή δρόμος προς τερμινι αμα το παρεις σερί δεν ειναι σίγουρη αλλα ειναι 24ωρες ενα καφε στο τερμινι οποτε περάστε εκει κάποιες ωρες αλλα αν εισαι αρκετά άτομα πάρτε ταξί να δώσετε απο 5€ το άτομο
Γιατι ειναι ζητημα αν θα κοστισει μολις 5-10 ευρω το ατομο περισσοτερο το ταξι και αντι γι αυτο και θα σερνεστε με τις βαλιτσες για 1 -1.5 ωρα μες στα ξημερωματα 6 ατομα.
Αυτό για τα νυχτερινά θα το τσεκάρουμε και εκεί αλλίως θα πάρουμε ταξί μέχρι τερμινι γιατί μέχρι τσιαμπινο δεν γίνεται καθώς όπως προανέφερα έχουμε κλείσει την μεταφορά από τερμινι για τσιαμπινο ευχαριστώ πάντως για την βοήθειά σας :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Αυτό για τα νυχτερινά θα το τσεκάρουμε και εκεί αλλίως θα πάρουμε ταξί μέχρι τερμινι γιατί μέχρι τσιαμπινο δεν γίνεται καθώς όπως προανέφερα έχουμε κλείσει την μεταφορά από τερμινι για τσιαμπινο ευχαριστώ πάντως για την βοήθειά σας :)
Να τσεκαρετε και τη συχνοτητα. Γιατι αν αναχωρει ανα μιση ωρα πχ οπως διαβασα, ισως πρεπει να αναπροσαρμοσετε και το ποτε πρεπει να ειστε στη σταση μην το χασετε και περιμενετε το επομενο.
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Να τσεκαρετε και τη συχνοτητα. Γιατι αν αναχωρει ανα μιση ωρα πχ οπως διαβασα, ισως πρεπει να αναπροσαρμοσετε και το ποτε πρεπει να ειστε στη σταση μην το χασετε και περιμενετε το επομενο.
Δείτε εδώ τι μου βγάζει στο google maps
 

Attachments

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Καλησπέρα 19 Φεβρουαρίου θα βρίσκομαι Ρώμη με την παρέα μου για 4 ημέρες.Επιλέξαμε να μην μπούμε στο Κολοσσαίο ωστόσο θα περάσουμε απ έξω για να το θαυμάσουμε.Θα ήθελα να μου πείτε τι άλλο μπορούμε να δούμε εκεί γύρω χωρίς να χρειάζεται να πληρώσουμε κάποιο εισιτήριο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.865
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom