Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

giannisnt

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
διαβασα προηγουμενα Posts και αναφερονται την ιδια κυρια(M.T.),αν εχω νεα θα σας στειλω ενα pm.
 

minasak

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα .Ενδιαφέρομαι και εγώ και το συζυγό μου.Θα είμαστε Ρώμη 1/4-6-18. Η μόνη ημέρα για Βατικανό είναι το Σάββατο 2/6. Υπάρχει παρέα και ξεναγός ;
 

giannisnt

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
καλημερα,
μιλησα με την ξεναγο και ψαχνει να μου βρει 2 εισιτηρια για το σαββατο 02/06. η τιμη της ξεναγου ειναι 150€.αναμενω ενημερωση της. οποιος ενδιαφερεται ακολουθει...εκκρεμει βεβαια να συμφωνησει και η ξεναγος.(δεν πιστευω οτι θα διαφωνησει)
 

eua st

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γιάννη καλησπέρα,
Εμείς είμαστε σύμφωνοι για το Σάββατο 2/6, μήπως θα μπορούσες σε παρακαλώ να ενημερώσεις και την ξεναγό για +2 και να μου πεις εάν συμπεριλαμβάνονται στην τιμή?
 

minasak

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα. Ούτε εμείς έχουμε εισιτήρια. Μπορείτε να μας συμπεριλάβετε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.715
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@minasak, @eua st @giannisnt μπορείτε να συνεννοηθείτε με προσωπικά μηνύματα. Είναι εντελώς ανούσιο για όλους τους υπόλοιπους να διαβάζουν τα κανονίσματά σας. Παρακαλώ μην συνεχίσετε εδώ αυτήν τη συζήτηση,
 

spyros91

Member
Μηνύματα
889
Likes
808
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
καλησπερα σε ολους! γυρισα μετα απο 6 φανταστικες ημέρες στην Ρωμη!! Δεν θα σας πω για τα αξιοθέατα (ειναι ολα τελεια και αξιζουν) .. 1) top μονοημερη το Τιβολι. με 5,20 ευρω πηγαινε ελα. και προτιμηστε το αν ειστε ιταλια την πρωτη κυριακη του μηνα (ελευθερη εισοδος στην φανταστικη villa d'este) .

2) Παγωτα: α.gelateria de la romana, ωραιο με αρκετες γευσεις 2,20 οι δυο μπαλες , β.venchi , περισσοτερες γευσεις φουλ κοσμος πολυ ωραιο παγωτο(γευση nougatina απιστευτη) 4 ευρω οι τρεις μπαλες,
γ. della palma απλα η καλυτερη . με 150 γευσεις ,αρκετες καταπληκτικες και αρκετο κοσμο. 4 ευρω οι 3 μπαλες ,5 ευρω οι 4 μπαλες (το προτεινω)

3) Φαγητο : α. carlo menta στο trastevere, καλο φαγητο με φοβερες τιμες .
β. dar poeta στο trastevere , πολυ ωραιες και μεγαλες πιτσες 9-11 ευρω η μια.
γ. la montecarlo ,κοντα στο Πανθεον πολυ ωραια μακαροναδα ,μεγαλη μεριδα 8-10 ευρω.

4) περπατηστε κανει καλο!! η Ρωμη ειναι οτι πρεπει για περπατημα!
 

eleni_vang

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα και απο μένα! Πρόκειται να ταξιδεψω στην Ρώμη τον Ιούλιο και είμαι ανάμεσα σε δυο καταλύματα.

https://www.booking.com/hotel/it/sa...54a47d&checkin=2018-07-17&checkout=2018-07-22

https://www.booking.com/hotel/it/trevi-accomodation-roma1.el.html?aid=376387;label=fac419jc-hotel-el-it-treviNaccomodationNroma1-unspec-gr-com-L:el-O:windowsS10-B:chrome-N:yes-S:bo-U:ao-H:s;sid=24893617eb754e9be43c9d0b0254a47d;all_sr_blocks=259503601_104660468_2_1_0;bshb=2;checkin=2018-07-17;checkout=2018-07-22;dest_id=-126693;dest_type=city;dist=0;hapos=1;highlighted_blocks=259503601_104660468_2_1_0;hpos=1;room1=A,A;sb_price_type=total;srepoch=1528473716;srfid=217656240192317520d96215c77471d2270d697aX1;srpvid=1c0f70b8615101c1;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Πιο απο τα δυο πιστεύετε βολεύει γις τις μετακινήσεις πιο πολύ? Το δεύτερο αν κ είναι καράκεντρο υστερεί λίγο σε βαθμολογία σε σχέση με το πρώτο..
 

kokoui

Member
Μηνύματα
375
Likes
495
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Μεταξύ των δυο διαλέγω το δεύτερο λόγο τοποθεσίας όμως οι κριτικές είναι χάλια.
http://www.booking.com/Share-uS7Baj
Θα σου πρότεινα και αυτό, δοκιμασμένο, λίγο μακριά από κέντρο αλλά δίπλα από στάση του μέτρο και πολύ καλή περιοχή.
 
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα! Νέο μέλος εδώ, οπότε ζητώ εκ των προτέρων κατανόηση σε περίπτωση που η ερώτηση που θα σας θέσω έχει (χιλιο)απαντηθεί.
Πρόκεται να ταξιδέψω με το αγόρι μου τέλη Αυγούστου στη Ρώμη για 4 βράδια. Προσωπικά έχω ξαναεπισκεφθεί την πανέμορφη Ρώμη, ενώ ο φίλος μου όχι.
Επειδή θα συμπεριλάβουμε φυσικά επίσκεψη στα μουσεία του Βατικανού, μου κέντρισε το ενδιαφέρον η βραδυνή περιήγηση, με πρώτη είσοδο στις 19:00 (την προηγούμενη φορά εγώ είχα μπει πρωί. )
Έχει κάποιος/α σχετική εμπειρία να μου πει αν αξίζει; Συγκριτικά πάντα με την επίσκεψη κατά τις πρωινές - μεσημεριανές ώρες.
Αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι το βράδυ έχει λιγότερο κόσμο και πιθανολογώ και λιγότερη ζέστη. Αλλά με ενδιαφέρει και αν είναι πιο όμορφη η ατμόσφαιρα αργά το απόγευμα στους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους... Τι θα προτείνατε; Με γνώμονα και τι είναι καλύτερο για κάποιον που πάει πρώτη φορά (εγώ τα έχω ξαναδεί :p).
Ευχαριστώ όποιον/α απαντήσει και με βοηθήσει να αποφασίσω..:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.618
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom