Σάμος, Το νησί του Πυθαγόρα!

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Επειδή ήμουν στην αναζήτηση ξενοδοχείου για φέτος το καλοκαίρι για Σάμο...Κοίταξα και σ' αυτό που προτείνεις αλλά το site νομίζω πως είναι πολύ λιτό...δεν μου λέει τίποτα...παρόλα αυτά είπα να τηλεφωνήσω να μάθω τιμές και μήπως έχουν κάποιο άλλο site...και για καλή μου τύχη απάντησε μία γιαγιάκα που δεν άκουγε...είναι δυνατόν αρχές αυγούστου και να μην έχουν κάποιον υπεύθυνο στο ξενοδοχείο τους...πάντως για το LEMOS μου είπε η γιαγιάκα για τέλη Αυγούστου 60 ευρώ...αν άκουσε σωστά τι της είπα...Αυτά!
ναι οκ τι να πω!! :shock::shock:
ειναι δικο τους προβλημα, αν θελουν να εχουν στο τηλ μια γιαγιακα που δεν ακουει :shock::shock:
πιστευω απλα οτι οι ανθρωποι στα νησια ειναι πολυ χαλαροι, και οχι τοσο επαγγελματιες,
και σε ξενοδοχεια που δεν ειναι μεγαλα ξενοδοχειακα συγκροτηματα συναντας τετοιες περιπτωσεις..
 

mairoulaaaaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Κούβα
θα μας φτασουν 10 μερες?

διαβασα τοσα ωραια πραγματα που απορω αν 10 μερες ειναι αρκετες για να παρουμε μια ωραια γευση του νησιου!δηλαδη που να πρωτοκολυμπησουμε?τι να πρωτοφαμε?
θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματακια!το νησι ενδεικνεται για ποδηλατο?
επισης,τα μονοπατια με τους καταρραχτες στα Σειτανια θα τα βρουμε ευκολα?
για Τουρκια-Κουσάντασι ειναι ακριβο το εισητηριο?
ευχαριστω!
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΕΝΥΑ
Φέτος ελεγα να παω Σαμο για διακοπες. Τελικα λόγω μερικών καταστασεων και διφορούμενων απόψεων για το νησι θα παω αλλου...

Σημερα σε καποιο αλλο forum διαβασα το παρακάτω.....ισχύει;
.....................................................................................





"ΣΑΜΟΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΦΙΛΟΞΕΝΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δρομους ΔΕΝ εχει. ( ο κεντρικος δρομος που ενωνει Καρλοβαση και Βαδυ εχει σε καποια σημεια 1,5 λουριδα και πρεπει να εχει στρωθει ασφαλτος πριν 15 χρονια)
Ακτοπλοικες γραμμες ΔΕΝ εχει ( 2-3 φορες την εβδομαδα εχει καραβι απο Πειραια)
Παραλιες ΔΕΝ εχει (εκτος εαν σας αρεσει να κολυμπατε σε ΚΟΤΡΟΝΕΣ...).
Τουριστικες υποδομες ΔΕΝ εχει.
Μαγαζια ΔΕΝ εχει (μα καλα, που ψωνιζεται ρε παιδια, στα τουρισταδικα????).
Φαι....ΔΕΝ ΕΧΕΙ....
και εξηγω, εισαι σε ενα καταπρασινο νησι, περιμενεις να φας τουλαχιστον καλα κρεατικα...αμ δε, αγευστα, και δεν λεω σε ενα μαγαζι αλλα εδω και μια εβδομαδα δεν εχω φαει καλη μπριζολα πουθενα...τι το πιο απλο.....

και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΩΣΤΟΥΣ...ΔΕΝ ΕΧΕΙ!!!! (βλεπουν πινακιδες Αθηνας και τρελενονται οι κομπλεξικοι)

τι εχει;...πρασινο, εαν ηθελα ομως πρασινο θα πηγαινα σε βουνο, οχι σε νησι....
awww.myphone.gr_forum_image_smilies_frown.gif


ΤΟΣΟ ΑΦΙΛΟΞΕΝΟ ΝΗΣΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΣΑΜΟ δεν εχω ξανασυναντησει και εχοντας γυρισει πολλα μεροι στην Ελλαδα και καποια στο εξωτερικο.
Δυστυχως οι κατοικοι σε αυτο το νησι θελουν να ζουν μονοι τους οπως καταλαβαινω απο την συμπεριφορα τους...και δυστυχως για αυτους (ευτυχως για τους υπολοιπους) το καταφερνουν....ΑΔΕΙΟ ειναι το νησι!!!!

Προσοχη εαν παρολα αυτα κανεται το λαθος και την επισκευθειται ΜΗΝ πατε ουτε για 5 λεπτα στον Αγιο Κωνσταντινο, μπορει να κατσεται να φατε και ο ταβερνιαρης να παρει την τροχαια να σας γραψει.


Εγω την πατησα φετος......και για αυτο ενημερωνω για να μην την πατησουν και αλλοι.
Μονο σαμιωτες ειναι οι νεαροι σε αυτο το νησι οι τουριστες ανω των 60....

Περυσι ημουνα Κρητη....η μερα με την νυχτα σε ολα, μα σε ολα λεμε!!!!
τι να λεμε, φαι, δρομους, παρπαλιες, αγορα, ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (και το βρακι τους να σου δωσουν)????
Με εφαγε η περιεργεια να δω και την Σαμο....ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑ

Για ολα αυτα και για πολλα αλλα που ξεχναω.....ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΑΜΟ, μεινεται καλυτερα στην Αθηνα καλυτερα θα περασετε !!! "


πηγη: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205956&page=76
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Κοίτα φίλε μου επειδή εγώ κατάγομαι απο τη Σάμο δεν θα σου πω πολλά για να μη θεωρηθεί οτι μεροληπτώ θα βρεθούν σίγουρα άλλοι να σου πουν περισσότερα Αλλά το σίγουρο είναι οτι πλοίο έχει 6 μέρες την εβδομάδα για Πειραιά εκτός αν έχει απαγορευτικό λόγω ανέμων .Βέβαια τα εισιτήρια ναι είναι ακριβά και οι ώρες πολλές 12 .
Παραλίες υπάρχουν πολλές πεντακάθαρες όλες πάρα πολλές με αμμουδιά και μερικές ναι έχουν και πέτρες αλλά σημασία έχει νομίζω οτι μπορείς να βρείς πολλές και γραφικότατες με αμμουδιά Ψιλή Άμμος , Χρυσή Άμμος Πότο Κάκι κτλπ
Τώρα για φαγητό μπορεί και να χει δίκιο υπάρχουν και καλές ταβέρνες αλλά δυστυχώς οι περισσότερες είναι τουριστικές ...
Για το κόσμο εντάξει ενα δίκιο το χει το άρθρο αλλά τα παραλέει
Το θεωρώ πολύ σκληρό και λίγο άδικο αλλά και υπερβολικό άρθρο για ένα τόσο ωραίο νησί ...έχει αξεπέραστη φυσική ομορφιά και είναι εμπειρία η επίσκεψη...Μην επηρεάζεσαι πήγανε και σχημάτισε την δική σου γνώμη
:roll::roll:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Εγω ΔΕΝ καταγομαι απο τη Σαμο εχω ομως τη καλλιτερη εικονα για αυτο το νησι....
Δεκα μερες που εμεινα δεν ειδα τιποτα το αρνητικο παρα μονο θετικα στοιχεια,απο παραλιες φαγητο, συμπεριφορα ανθρωπων, φιλοξενεια....τι να πω....
Γιατι τα βλεπεις ολα τοσο αρνητικα ???
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Λοιπόν τώρα μόλις είδα αυτά που έγραψε ο "sakaflias"και θεωρώ ότι είναι ΑΔΙΚΟ πολύ άδικο για το νησί όλα αυτά που του ...σούρνεις....
Ναι οκ δεκτό ο καθένας να αξιολογεί τον κάθε τόπο διαφορετικά αλλά νομίζω ότι η τοποθέτηση σου είναι πολύ ακραία!
Είχα πάει τον περασμένο μήνα το τριήμερο του Αγ.Πνεύματος στο νησί,δεν είχα θεωρήσει σκόπιμο να καταγράψω το πώς πέρασα αλλά τώρα νομίζω ότι επιβάλλεται!για να ακουστεί και μιά άλλη άποψη.
Κατ αρχάς εκείνο το τριήμερο που σε άλλα νησιά(και δεν θα αναφέρω ονόματα για να μην παρεξηγηθούν ντόπιοι)και ξέρω πολύ καλά τι σου λέω,ζητούσαν πάνω από 60-70ευρώ για μιά διανυκτέρευση σε ξενοδοχ όχι πεντάστερο εννοείται,στη Σάμο έμεινα σε τρίστερο(στο Βαθύ) με 40ευρώ με ωραιότατο πρωινό,το ξενοδοχ αυτό πολύ καλύτερο από άλλα τετράστερα άλλων περιοχών ,με δωρεάν ασύρματη σύνδεση και ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΟΥς ιδιοκτήτες!
Ειδικά σ αυτό το κομμάτι της φιλοξενίας που θίγεις εγώ τουλάχιστον έχω να πώ τα καλύτερα από το ξενοδοχείο μέχρι τους οδηγούς και εισπράκτορες των λεωφορείων του Κτελ με το οποίο έκανα τις μετακινήσεις μου στις παραλίες,μάλιστα τον ένα τον πέτυχα 2 φορές και ήταν εξυπηρετικότατος στο να μου πεί για κάτι επιπλέον δρομολόγια που τον ρωτούσα κλπ.
Το τριήμερο αυτό που πήγα το νησί είχε πολύ ξένο τουρισμό,ελληνες ελάχιστους,ρώτησα λεπτομέρειες την ξενοδόχο και μου είπε ότι στην πλειονότητα είναι Βόρειοι..Σκανδιναυοί κλπ καθώς επίσης και Γερμανοί!οι οποίοι μάλιστα συμπαθούν πολύ το νησί τους και πηγαίνουν σταθερά.Το ότι είχε λίγους τουρίστες εμένα(σε αντίθεση με σένα)μου άρεσε ΚΑΙ ΠΟΛΥ μαλιστα.
Για τους δρόμους δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική(επειδή δεν οδηγούσα) πάντως και σε άλλα νησιά που έχω πάει έχω δεί και χειρότερους κατσικόδρομους..
Τα λεωφορεία έτσι κι έτσι,μπήκα σε λεωφορείο...χάλι με σκισμένα καθίσματα κλπ(πράγμα επίσης σύνηθες και σε άλλα νησιά)μπήκα όμως και σε λεωφορείο σε πολύ καλή κατάσταση και με κλιματισμό.
Η πρωτεύουσα το Βαθύ όπου και έμεινα μου άρεσε πολύ!!αμφιθεατρικά χτισμένο και περιποιημένη η παραλία με το πλακόστρωτο κατα μήκος όλης της παραλίας και κάθε τόσο παγκάκια κλπ πέρα ως πέρα έτσι ώστε να κάνεις την βόλτα σου και να απολαμβάνεις..,
όχι σαν αλλα μέρη που ΔΕΝ αξιοποιούν την παραλία.
Οι παραλίες δύο τρεις που πρόλαβα να κάνω μπάνιο μια χαρά!
Στο Ποτοκάκι δίπλα από το Πυθαγόρειο οκ πολύ πολύ κρύα η θάλασσσα σα να σούριχναν παγάκια(ήταν βεβαια και ιούνιος)αλλά πεντακάθαρα βαθειά νερά(έχω πάει σε νησιά που από τη θολούρα η τον χάλια βυθό δεν μπορείς να κολυμπήσεις),το δε τοπίο και η όλη ομορφιά σε συνεπαίρνει!Κατ αρχάς είναι μιά ατελείωτη παραλία μέσα στο πράσινο μέσα στα δεντρα!!μπορεις να έχεις την ξαπλώστρα σου μέσα στα δέντρα!έχει τα πάντα καφέ,ρεστωράν κλπ,
και μούκανε εντύπωση το πόσο καθαρά ήταν!!να μην αναφέρω πάλι που είχα δεί ξαπλώστρες και τραπεζάκια μέσ τη βρώμα που έπαιρνα το τραπεζάκι και το έπλενα στη θάλασσα πριν καθήσω...
Εκεί ήταν όλα πεντακάθαρα!σε λογική απόσταση η μιά ομπρελα από την άλλη όχι σαν παστή σαρδελα ο ένας πάνω στον άλλο,και το γεγονός ότι ήταν μόνο ξένοι ήταν καλό ...επικρατούσε ηρεμία!!αλλος με το βιβλιαράκι του άλλος απλώς λιάζονταν κλπ
Κολύμπησα επίσης στο Κοκάρι,οι κοτρώνες που περιγράφεις εμένα μου άρεσαν μιλάμε για πέτρες...όχι όμως απαγορευτικές στο να κάνεις το μπάνιο σου,εκεί πάλι στο Κοκάρι άλλο τοπίο!πιό μικρής έκτασης παραλία,επίσης διαυγέστατα τα νερά,με λίγο κύμα(όταν πιάνει αέρας όπως μου είπαν σηκώνει τεράστια κύματα),επίσης μούκανε κι εκεί εντύπωση η τάξη η καθαριότητα,όταν ρώτησα το γκαρσόν αν πληρώνω για την ξαπλώστρα πολύ ευγενικά μου απάντησε όχι όχι,μόνο αν θέλετα κάτι να πάρετε,
πήρα έναν φραπέ νομίζω 3 ευρώ ,μιλάμε για φραπεδιά σε μεγάλο ποτήρι και μιά κανάτα!μάλιστα ολόκληρη κανάτα μούφερε με παγωμένο νερό!
Εχω να πώ τα καλύτερα για το νησί!αν θυμηθώ κι άλλα θα σας πώ!
εμένα με γοήτευσε και θάθελα να το ξαναεπισκεφθώ νάχω μέρες στη διάθεση μου να το γυρίσω,
α και κάτι τελευταίο (και παρακαλώ να μη θιγεί κανείς..)επειδή έκανες τη σύγκριση με τα Χανιά...ίσως είναι και θέμα συγκυριών ίσως παίζει ρόλο το που μένει κανείς,εγώ πρίν τρία χρόνια που πήγα και έμεινα στον Πλατανιά(λίγο έξω από τα Χανιά)για διακοπές δεν πέρασα καθόλου μα καθόλου καλά,η δε θάλασσα ασε τι να σου λέω τέτοιο χάλι ...5 μέρες ένα μπάνιο σε βούρκο....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ζητώ συγγνώμη από τον sakaflia γιατί θεώρησα ότι όσα έγραψε ήταν δική του άποψη,μετά πρόσεξα ότι μας μετέφερε μιά άποψη που είδε σε κάποιο άλλο φόρουμ και να προσθέσω η μάλλον να σχολιάσω και κάτι ακόμα που διάβασα...εκεί που λέει ότι το νησί είναι άδειο..να γιατί είναι άδειο το νησί κλπ ότι φταίει δηλ η συμπεριφορά των κατοίκων;
Ας σκεφθούμε και κάτι άλλο και ας αναρωτηθούμε μήπως μας τρώει πολλές φορές ο μιμητισμός θέλουμε να ακολουθούμε το ρεύμα και τη "μόδα'';όπου πάνε οι πολλοί να πάμε κι εμείς;έτσι αποκτούν όνομα κάποια νησιά και όλοι τρέχουν προς τα κεί και αδικούνται κάποια άλλα που ΔΕΝ εχουν τη φήμη,το όνομα,λέω μήπως;
το έζησα και με τη Λήμνο...
 

mairoulaaaaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Κούβα
ωραια τα λετε!με οδηγο τις πληροφοριες σας θα κανω φετος τις διακοπες μου!
Θα ήθελα όμως να μαθω αν εχει κανει κανεις απο εσας καποια ενδιαφερουσα εκδρομη στην Τουρκια.που σε πανε?Εφεσο κ Κουσαντασι?μηπως υπαρχει κατι κ για Παμουκαλε?
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Αυτό το άρθρο δεν κατάφερα να το διαβάσω ολόκληρο. Πέρα από τις ανακρίβειες, μου έβγαλε το μάτι η ορθογραφία, είναι ενδεικτική της ποιότητας και της αξιοπιστίας. Θα πρότεινα να τα παρακάμπτουμε κάτι τέτοια αντί να τα αναδημοσιεύουμε.

Η Σάμος έχει κατ'αρχήν φυσικές ομορφιές και εναλλασσόμενα τοπία. Έχει παραθαλάσσια κέντρα κοσμικά (Βαθύ, Πυθαγόρειο, Κοκκάρι) ή ήρεμα (Βοτσαλάκια) και ορεινά χωριά για δροσιά και φαγητό στην πλατεία. Έχει παραλίες ερημικές ή πολυσύχναστες, με άμμο ή βότσαλο, βαθειές ή ρηχές για κάθε γούστο. Αξιοθέατα κάθε είδους: αρχαιολογικά (μουσείο Βαθιού, Ηραίον, Ευπαλίνειο Όρυγμα!), θρησκευτικά (Παναγία Σπηλιανή, Τίμιος Σταυρός), φυσικής ιστορίας (μουσείο Μυτιληνιών). Έχει αρχοντιά στις πόλεις (Βαθύ, Καρλόβασι) και διαφορετικό χρώμα από χωριό σε χωριό (Μανωλάτες, Πλάτανος, Όρμος Μαραθοκάμπου). Έχει πράσινο και νερά (Κούτσι, Πλατανάκια, Ποτάμι), έχει και άγρια βουνά για ορειβασία (Κέρκης). Είναι αρκετά μικρή για να πάρεις γεύση κάνοντας "το γύρο" σε μια μέρα και αρκετά μεγάλη για να μην πλήξεις σε δέκα μέρες. Έχει συχνή αεροπορική συγκοινωνία και το πλοίο από Πειραιά κάνει πλέον 9 ώρες. Και τέλος είναι φθηνή!

Τι δεν έχει η Σάμος (οτιδήποτε άλλο αρνητικό δεν ευσταθεί και ξέρω καλά τι λέω):

  • δεν έχει έξαλλη νυχτερινή ζωή
  • δεν έχει καλούς δρόμους. Όχι πως είναι άβατοι αλλά θέλουν μάτια δεκατέσσερα.
  • οι κάτοικοι ασχολούνται με τον τουρισμό ερασιτεχνικά συνεπώς δεν έχω την καλύτερη άποψη όσον αφορά τον επαγγελματισμό τους. Όμως φίλοι που πήγαν για διακοπές διαφωνούν μαζί μου (και χαίρομαι). Κτηνοτρόφοι επίσης δεν είναι (για κοψίδια ντόπια τραβάς στο Λιδορίκι).
  • παραλίες έχει πολλές και κάποιες είναι γραφικότατες, όπως η Ψιλή Άμμος Μαραθοκάμπου στα ΝΔ και του Τσαμαδού στα ΒΑ. Συγχρόνως έχει και αέρηδες, με αποτέλεσμα να ανατρέπεται το καθημερινό σου πρόγραμμα όσον αφορά το ποια παραλία θα επισκεφτείς.
Για τη mairoulaaaaaa:
Το εισιτήριο για Κουσάντασι από Βαθύ και πάλι πίσω κάνει 140ευρώ (συν 10ευρώ κεφαλικός φόρος απέναντι). Από Πυθαγόρειο είναι αρκετά φθηνότερο αλλά δεν έχει κάθε μέρα. Μπες στο site του Rhenia tours. Αν θέλεις πακέτο σε πάνε στον αρχαιολογικό χώρο της Εφέσου, αλλά όχι στο Παμουκκάλε (είναι 220χλμ, δεν προλαβαίνεις σε μια μέρα). Εκεί πας με συγκοινωνία (πολύ προσεγμένα λεωφορεία) από Κουσάντασι ή με δικά τους τουριστικά γραφεία (FEZ travel, Ephesus suttle κα) αλλά πρέπει να διανυκτερεύσεις στην Τουρκία.
Οι αποστάσεις στη Σάμο είναι μεγάλες για ποδήλατο και το έδαφος είναι ορεινό, δε βοηθάει. Μόνο μέσα στο Καρλόβασι ή στα παράλια του Μαραθοκάμπου, ίσως και Ηραίον-Πυθαγόρειο-Ποτοκάκι, θα είχε νόημα να κινείσαι με ποδήλατο.
Τον καταρράκτη στα Σεϊντάνια δεν τον ξέρω, στο Ποτάμι είναι εύκολα προσβάσιμος.
 

mairoulaaaaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Κούβα
Για τη mairoulaaaaaa:
Το εισιτήριο για Κουσάντασι από Βαθύ και πάλι πίσω κάνει 140ευρώ (συν 10ευρώ κεφαλικός φόρος απέναντι). Από Πυθαγόρειο είναι αρκετά φθηνότερο αλλά δεν έχει κάθε μέρα. Μπες στο site του Rhenia tours. Αν θέλεις πακέτο σε πάνε στον αρχαιολογικό χώρο της Εφέσου, αλλά όχι στο Παμουκκάλε (είναι 220χλμ, δεν προλαβαίνεις σε μια μέρα). Εκεί πας με συγκοινωνία (πολύ προσεγμένα λεωφορεία) από Κουσάντασι ή με δικά τους τουριστικά γραφεία (FEZ travel, Ephesus suttle κα) αλλά πρέπει να διανυκτερεύσεις στην Τουρκία.
Οι αποστάσεις στη Σάμο είναι μεγάλες για ποδήλατο και το έδαφος είναι ορεινό, δε βοηθάει. Μόνο μέσα στο Καρλόβασι ή στα παράλια του Μαραθοκάμπου, ίσως και Ηραίον-Πυθαγόρειο-Ποτοκάκι, θα είχε νόημα να κινείσαι με ποδήλατο.
Τον καταρράκτη στα Σεϊντάνια δεν τον ξέρω, στο Ποτάμι είναι εύκολα προσβάσιμος.
Σ ευχαριστω παρα πολυ!
για το ποδηλατο,το αποκλεισαμε κι εμεις οταν αρχισαμε να ψαχνουμε για το νησι.οσο για τα λεφτα για Τουρκια,δεν περιμενα να ειναι τοσο πολλα!Σκεφτομαστε να κανουμε την εκδρομη Εφεσο-Κουσαντασι.αν ειναι να δωσουμε περιπου 300 ευρω μονο για τη μετακινηση μας αυθημερον,τοτε το βλεπω λιγο δυσκολο...Θα το δουμε κι αυτο,λοιπον...
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Όχι! Κάτσε! Στάσου! Περίμενε! Το έγραψα εγώ λάθος και σε παρασύρω!
Τα εισιτήρια από Βαθύ μαζί με το φόρο απέναντι είναι συνολικά 160ευρώ και για τους δύο, πήγαινε-έλα, αν διανυκτερεύσετε στην Τουρκία.
Αν επιστρέψετε αυθημερόν είναι συνολικά 100ευρώ και για τους δύο πήγαινε-έλα, με τον κεφαλικό.
Από Πυθαγόρειο μάλιστα υπήρχε φθηνότερη προσφορά τον Ιούλιο που δεν ξέρω αν ισχύει και για τον Αύγουστο.
 

mairoulaaaaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Κούβα
Όχι! Κάτσε! Στάσου! Περίμενε! .
:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p
Μύγδαλααααα!!!!!

ευχαριστω κ παλι!πηρα κι εγω ενα τηλ. γιατι τρομοκρατηθηκα κ μου ειπαν γυρω στα 70 ευρω το ατομο για Εφεσο-Κουσαντασι.Αχαααα,σκεφτηκα,υπαρχουν ελπιδες!αν οντως ισχυει κ αυτο με τα 50 που λες,πιστευω οτι θα παμε σιγουρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom