Περού Σαββατοκυριακο στη Λιμα,ενα καλοκαιρι γεματο Περου..

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.464
Συνονόματε, έμπαινε γερά...η ιστορία σου από Βενεζουέλα είναι ίσως η πιο διασκεδαστική που έχω διαβάσει στο φόρουμ, τη σκεφτόμουν συνέχεια όταν ήμουν εκεί πριν λίγο καιρό....go on!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
ή λατινοαμερικανα απο τις ανδεις ή λατινοαμερικανα απο το-συμπαθεστατο- κορδελιο...:haha::haha::haha:..ναι,οσο αστειο και να φαινεται εχει κατι γυναικαρες μελαχρινες,ουτε καταλαβαινεις τη διαφορα..:haha::haha:
σ'ευχαριστω παντως,μακαρι να πανε ολα καλα...:D:D
Βρε μπας και μας ετοιμάζεις ήδη την επόμενη ιστορία "Έρωτας στο μαγικό και ανεξερεύνητο Κορδελιό;" :haha::bleh:
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Βρε μπας και μας ετοιμάζεις ήδη την επόμενη ιστορία "Έρωτας στο μαγικό και ανεξερεύνητο Κορδελιό;" :haha::bleh:
:haha::haha::haha:τρελοκομειοοοο...:haha::haha::haha:..χμμμμ,να σε πω την αληθεια τιποτα δεν ειναι απιθανο..:D:D..ετσι κι αλλιως στο κορδελιο αν βγεις παρασκευη βραδυ,παιζει και να γυρισεις δευτερα πρωι απ'ευθειας για τη δουλεια..:haha::haha:εχει παρα πολλα κλαδια μωρε και σκαλωνουν τα ποδια σου,εχω ακουσει για εκει...:D:Dοποτε για ενα ποτο πας και το κανεις τριημερακι κουκλος..:bleh::bleh::haha::haha:
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Και ταξιδιωτική ιστορία και Άρλεκιν; :clap:
Πεθαίνω για τη συνέχεια...
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Η πρωτη επαφη μου με την ελληνικη πρεσβεια στη Λιμα ηταν μεσω τηλεφωνου για να επιβεβαιωσω αλλα και να μαθω περισσοτερα για την αποστολη της carta de invitacion,μιας προσκλησης δηλαδη,(μια υπευθηνη δηλωση επικυρωμενη απο την αστυνομια οτι αναλαμβανω τη σιτηση και την τυχον ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη της υπηκοου ταδε ταδε..:) που βοηθαει κατα καποιο τροπο να παρει καποιος τη βιζα ωστε να ερθει στην ελλαδα η σε οποιαδηποτε χωρα της ευρ.ενωσης..:)..
μη ξεροντας πολλα πανω σε αυτο το θεμα,αλλα με μια διψα να ξαναδω και πολυ περισσοτερο να δειξω τις ομορφιες της πατριδας μας σε μια φοβερη εποχη οπως ειναι ο ιουνιος,επικοινωνησα με την πρεσβεια μας οπου η απαντηση που πηρα ηταν αφοπλιστικη και απλα...ελληνικη..:haha::haha:..''λυπουμαστε κυριε,αλλα απο 5 εως 30 μαιου αδυνατουμε να εκδωσουμε βιζα..'':(:(..ο λογος αγνωστος,οι εξηγησεις λιγες..!και ξαφνικα,μια ιδεα που μας ειχε καρφωθει στο μυαλο,να περασουμε δηλαδη τα γενεθλια μου εδω σε καποια πανεμορφη παραλια της χαλκιδικης,φαινοτανε αδυνατο να πραγματοποιηθει καθως μεχρι να κλεινανε ραντεβου για τη συνεντευξη με τη μαργαριτα και μεχρι να επαιρνε τη βιζα στα χερια της,θα ειχανε περασει τα γενεθλια μου και θα ψιλοφτανανε τα αλλα..:haha::haha:..ετσι,με μια στεναχωρια μεγαλη,θα επρεπε να περιμενουμε τουλαχιστον ως τον αυγουστο να ξαναειδωθουμε,ειτε πηγαινοντας εγω στη λιμα ειτε ερχοταν αυτη εδω..και θα περνουσαμε την ημερα των γενεθλιων μου αρκουμενοι σε ευχες με τη βοηθεια της τεχνολογιας..:lol::lol:
Ομως για ενα λεπτο ρε παιδια....αν δεν παει ο μωαμεθ στο βουνο,ερχεται το βουνο στο μωαμεθ,δε λενε..??:lol::lol::lol:..γιατι λοιπον να μη παω εγω εκει,στη Λιμα να γουσταρουμε μαζι τη μερα εκεινη και να κανουμε κατι που θα μας μεινει αξεχαστο..??:D:D..
Η αληθεια ειναι οτι η ενεργεια που ειχα,η προσμονη και η μουρλα να τη ξαναδω ηταν τοσο μεγαλη που πραγματικα ενιωθα οτι μπορουσα να κανω τα παντα..:D:D..ενιωθα οτι δε με συγκρατουσε τιποτα,οτι ολα ειναι δυνατα αν τα θες πραγματικα και χωρις πολλα λογια ειμουνα τρελος στην ιδεα και μονο να τη δω και να ξεσαλωσουμε μαζι τη μερα που θα εμπαινα στη τριτη δεκαετια της ζωης μου,στα πρωτα -αντα..:D:D..
''Ρε λες να μπορεσω να παω??μπαααα,και ποσο θα βρω τα εισητηρια??και πως θα παρω αδεια''??(μιας και ηξερα οτι αδεια επαιρνα ΜΟΝΟ τον αυγουστο και αυτο δεν αλλαζε..:roll:..)ηταν μονο μερικες απο τις πρωτες σκεψεις μου..:)ωπ..:shock:11 ιουνιου ειναι σαββατο και 13 δευτερα ειναι του αγιου πνευαμτος και ειναι αργια..:D:D..''να το πρωτο καλο σημαδι'',σκεφτηκα...:D:Dμια μερα ακομη,τριημερο αλλα παλι ποτε να πας και ποτε να γυρισεις..??:haha::haha:..''ναι,και αν παω και αυτη δουλευει..??:bash: τι κανω τοτε??τραγωδια θα ειναι οχι γενεθλια..'':haha::haha:..πολλες ερωτησεις με βασανιζανε,παρα την πολυ θετικη ενεργεια που ειχα,ενιωθα οτι ειχα να ξεπερασω πολλους σκοπελους μεχρι να βρω την μια και μοναδικη ''διοδο'' ωστε να καταφερω να υπερκερασω ολες τις δυσκολιες και να παω,να γουσταρουμε τη φαση και να γυρισω πισω,πρωτον σωος και αβλαβης και δευτερον ετοιμος για δουλεια...:D:D:haha::haha:
Ηδη την επομενη μερα της πρωτης κιολας μου σκεψης-και αφου το θυμαμαι καλα αυτο-..:haha::haha:ειχα κανει δυο-τρεις χοντρες γκαφες στη δουλεια μου,καθησα να ψαξω να δω κατα ποσο ειναι πραγματοποιησιμο ενα τετοιο εγχειρημα..:)..ψαξιμο εδω,ψαξιμο εκει,σε σαιτ γνωστα και αγνωστα,εμπιστα και μη,με οτι πιθανο τροπο σκαρφιζοταν το γεματο προσμονη και επιθυμια μυαλο μου:rolleyes::rolleyes:,ψαξιμο μεχρι να χαζεψεις τελειως(αφου θυμαμαι οτι ψαχτηκα να το κανω και αντιστροφα μεσω ασιας..:haha::haha::haha:..σε καποιες στιγμες απελπισιας και ζαλουρας..:haha::haha::haha:..)ωσπου η τυχη μου εσκασε ενα πρωτο χαμογελο:D,τοσο ομορφο,ωστε να με δωσει ψυχολογια και αυτοπεποιθηση κι αλλη για να συνεχισω..:D:D:D
''Παρασκευη απογευματακι κατα τις εφταμιση φευγει μια πτηση της british για λονδινο,και απο εκει αν βολευουν οι ωρες με την φτηνοτερη πτηση της KLM,μεσω αμστερνταμ θα φτασω σε νορμαλ ωρα..:lol::lol:..ομως η επιστροφη..??''..:roll::roll:''για να φτασω εδω το αργοτερο τριτη ξημερωματα,θα πρεπει να φυγω απο εκει κυριακη μεσημερι.???:roll:''..:roll:
Πολλα τα ερωτηματα που ψαχναν απαντηση,πολλα τα κομματια του παζλ να τα φτιαξεις και να κουμπωσουν σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα..:roll:..''ομως αν ελεγα το αφεντικο μου να με δωσει μια μερα αδεια,τη τριτη δηλαδη ωστε να το μετατρεψω σε τετραημερο..??''..;)..Ας ειναι καλα ο ανθρωπος,την επομενη κιολας μερα,κουκλος,στην ωρα μου και με μια χαμογελαρα ως τα αυτια,αιτουμαι να κατσω και μια μερα παραπανω μωρε αδερφε..:Dδεν εγινε και τιποτα..:lol::lol:..''ο λογος''??με ρωταει..''ε,να μωρε θα παμε με τη παρεα μου στο πλατανιτσι για τριημερακι και να,λεμε να κατσουμε και μια μερα ακομη,οντας το πρωτο ουσιαστικα Σ/Κ του ''επισημου'' καλοκαιριου..''....:D:D:D:D..:lol::lol:..''οκ,κατσε και τη τριτη και ελα τεταρτη..''..η απαντηση του,και ενα δυνατο ''οπλο'' ακομη προσθετονταν στη ''μαχη''εναντια στο χρονο,τα χρηματα και το ''κουμπωμα'' ολων αυτων των δυσκολιων...μια μερα ακομαααααα:clap::clap::clap:..εεεε,οκ..:D:D,τι περιμενατε να του πω..???:haha::haha:οτι θα παω για μερικες ωρες στο Περου να περασω τα γενεθλια μου με ενα μελαχροινο αγγελουδι,που μονο που χαμογελαει και το βλεπω,πεφτω στο πατωμα και κανω τρεις κολοτουμπες σαν αρκουδι..???:haha::haha::haha::D:D:D..οχι μονο δε θα μ' αφηνε αλλα θα με 'ριχνε και κανα γαμωσταυριδι πρωινιατικα..:haha::haha:
Με αυτα και μ'αυτα,με μια μερα plus δηλαδη,το απογευμα εκεινο κατεληξα και στην επιστροφη παλι με την ΚLM και ηδη ειχε αρχισει να διαμορφωνεται ο ''χαρτης'' της τρελης διαδρομης μου ως τη λιμα και πισω σε δυο μερες..:shock::shock:

 
Last edited by a moderator:

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
είσαι απίστευτος!
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Η δυναμη του ερωτα..:D:D..δεν πιστευα ποτε οτι υπαρχει και τι μπορει να κανει..:D:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ερωτα, ερωτα, ερωτα, ερωτα, ερωτα,ερωταααααααααααααααααααααααααααααααααααα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
 
Last edited by a moderator:

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Εντάξει... Πραγματικά είσαι απίστευτος!!
Μωρέ καλά λέω εγώ πως love is in the air!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.932
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom