Σας έχουν κλέψει ποτέ;

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Στο μετρό της Αθήνας 350 €, κάρτες και το αγαπημένο μου πορτοφόλι (αγορασμένο σε ταξίδι) έκαναν φτερά. Από τότε ποτέ ξανά "μπανάνα"....
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στο μετρό της Αθήνας 350 €, κάρτες και το αγαπημένο μου πορτοφόλι (αγορασμένο σε ταξίδι) έκαναν φτερά. Από τότε ποτέ ξανά "μπανάνα"....
Έπαθα ακριβώς το ίδιο στο μετρό (με μικρότερη χρηματική απώλεια) όταν άνοιξα την τσάντα να σηκώσω κινητό...και πάει το αγαπημένο μου πορτοφολάκι αγορασμένο από το Βερολίνο.
 

Lara Croft!

Member
Μηνύματα
32
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΣΧΑ Ιουλιος 2013
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική & ΗΠΑ
Kanel28 Παρατηρωντας την υπογραφη σου σε συνδυασμο με το ποστ σου, δε μπορουσα παρα να γελασω. :)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
έξω ευτυχώς δε με έχουν κλεψει ποτέ (φτου φτου).. Αλλά με έχουν κλέψει μέσα στο σπίτι μου πριν 3 χρόνια, ενώ κοιμόμουν, μέρα μεσημέρι.. Πήραν το κινητό απ'το προσκεφάλι μου, άδειασαν τσάντες και έφυγαν.. Δε νομίζω πως το έχω ξεπεράσει
 

Lara Croft!

Member
Μηνύματα
32
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΣΧΑ Ιουλιος 2013
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική & ΗΠΑ
:shock:
Τι φρικη... δεν λες καλα που δεν σε πειραξαν. Κανεις βαθυ υπνο, ε?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
:shock:
Τι φρικη... δεν λες καλα που δεν σε πειραξαν. Κανεις βαθυ υπνο, ε?
Εννοείται πως αυτό λέω! Και ευτυχώς που δε ξύπνησα! Αλλά μόνο στην σκέψη ότι κάποιος κακοποιός ήταν τόσο κοντά, ασχετα που δε το κατάλαβα τότε, με τρομάζει και φοβάμαι πιο πολύ μέσα στο σπίτι παρά έξω.. Βαρύ ύπνο δε κάνω, το αντίθετο, ίσως ήταν η καλή μου τύχη εκείνη την ώρα, τι να πω..
 

lucia

Member
Μηνύματα
57
Likes
5
Εμένα 1 σίγουρη, 1 υπό αμφισβήτηση και 1 μισή :) Η σίγουρη είναι το σπάσιμο του αυτοκινήτου. Μου άρπαξαν την τσάντα με τα ρούχα και τα παπούτσια του χορού (τσάμπα ο κόπος των ληστών δηλαδή) 2. Η αμφισβητούμενη. Αθήνα, εκτός πόλης μου. Ο ταξιτζής έφυγε ενώ πήγαινα να ανοίξω το πορτμπαγκάζ να πάρω το σακ βουαγιάζ μου, δεν παίζει να μη με είδε. Δεν είδα αριθμό αυτοκινήτου, δε έψαξε να με βρει, ενώ μπορούσε. Έκτοτε πρώτα παίρνω αποσκευή, μετά πληρώνω 3. Η μισή. Μιλούσα στο κινητό στο δρόμο με την τσάντα μισοανοιχτή, ενα πιτσιρίκι μου αρπάζει το πορτοφόλι από την τσάντα, αλλά το πρόλαβα. Το θέμα ήταν ότι μέσα είχα την ταυτότητα και πετούσα για Ισπανία σε δυο μέρες...στο τσακ το γλίτωσα.
Προχτές επίσης έκλεψαν την τσάντα της αδερφής μου στο Βερολίνο σε ένα κλαμπάκι, ταυτότητες, λεφτά, κάρτες, κινητά, κλειδιά, τα κλαίμε ακόμα και τα πληρώνουμε επίσης.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αργει πολυ η anny και ανησυχω...
Χα απ το στομα μου το πηρες ..εχει ξανασυζητηθει αυτο με τη Βαρκελωνη να κραταει τα σκηπτρα..και εμενα να δινω-παιρνω οδηγιες για τσαντακια ...που σαι βρε αννυ και βαριομαστε να τα ξαναγραφουμε?:haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom