Σέριφος Σεριφος

VASPAS

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!! Τελικά νοικιάσαμε στο Λιβάδι δωμάτιο, όπως μου προτείνατε κι εσεις.. Έτσι είχα ακούσει και εγώ οτι είναι καλύτερα εκεί και οτι έχει αρκετά μαγζιά και για να φας και για ποτό...
 

alexvovo

Member
Μηνύματα
35
Likes
8
Παιδιααα Κυριακή με Τρίτη θα ειμαι Σέριφο!! Μην ειναι νεκρα ρε γαμωτο..λογω άδειας των υπολοίπων δυο δεν γινόταν αλλη ημερομηνία...
 

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Παιδιααα Κυριακή με Τρίτη θα ειμαι Σέριφο!! Μην ειναι νεκρα ρε γαμωτο..λογω άδειας των υπολοίπων δυο δεν γινόταν αλλη ημερομηνία...
Νέκρα δεν νομίζω να είναι γιατί εμείς πάμε αύριο Σ/Κ κι ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο δεν βρήκα σε κανένα από τα 4 πρακτορεία...
 

redonto

Member
Μηνύματα
36
Likes
9
Όποιος έχει επισκεφθεί Σέριφο και έχει λίγο χρόνο, μπορεί να δώσει λίγες πληροφορίες σχετικά με τον κόσμο που παίζει? Είναι σε κυριλέ-casual φάση όπως στη Σίφνο ή είναι πιο μποέμ επιλογή όπως η Αμοργός. Γενικά δλδ τι ''αύρα'' σου βγάζει το νησί?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Όποιος έχει επισκεφθεί Σέριφο και έχει λίγο χρόνο, μπορεί να δώσει λίγες πληροφορίες σχετικά με τον κόσμο που παίζει? Είναι σε κυριλέ-casual φάση όπως στη Σίφνο ή είναι πιο μποέμ επιλογή όπως η Αμοργός. Γενικά δλδ τι ''αύρα'' σου βγάζει το νησί?
Το πρώτο (προσπαθεί)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αντίστοιχο κόσμο μ'αυτόν που πηγαίνει Αμοργό, σε ποιο κυκλαδονήσι μπορείς να συναντήσεις?
Δονούσα και γενικά Μικρές Κυκλάδες, Ανάφη, Αστυπάλαια (που ανήκει στα Δωδεκάνησα, όμως μοιάζει πιο πολύ με Κυκλάδες) και όλα σχετικά είναι, όπως καταλαβαίνεις.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Στην Σέριφο τι κόσμος παίζει? Μοιάζει με τον κόσμο που πηγαίνει Αμοργό ή είναι πιο κυριλέ? Σκέφτομαι διάφορους συνδυασμούς για νησιά και το 'χω ''κάψει'', ψάχνοντας δωμάτια,δρομολόγια και πληροφορίες.
Σέριφο παίζει κόσμος περισσότερο τύπου Σίφνου, και λιγότερο Αμοργου, χωρίς αυτό να είναι αποτρεπτικό ωστόσο.
Λίγο η διασκέδαση είναι πιο κυριλέ, αλλά και πάλι δεν είναι ούτε Μύκονος, ούτε Σαντορίνη.
Το δύσκολο με τη Σέριφο είναι το μεταφορικό μέσο. Αν δεν έχεις κάτι αρχίζει η ταλαιπωρία.
 

VASPAS

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να μη χάσεις (εννοώ από τοπία, φαγητό, παραλίες) στη Σέριφο αν την επισκεφτείς, εκτός από αυτά που αναφέρονται παραπάνω??
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Διάβασα όλες τις προηγούμενες σελίδες και ομαδοποίησα τις πληροφορίες για Χώρα/Λιμάνι/Παραλίες.
Για Λιβάδι, είδα κυρίως να προτείνονται οι ταβέρνες της Καλης και του Τάκη! Άλλες επιλογές?? Μια ταβέρνα "Μαργαρίτας" που βλέπω στο χάρτη αξίζει? Είναι μακρυά από Λιμάνι?
Ευχαριστώ!
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Παιδια και απο εμενα καλημερα και καλό μηνα!!!!Μια ερωτηση θελω να κανω και εγω στους ειδικους!!!4-5 σεριφο να μεινω που;Τι ειναι το καλυτερο απο αποψη ανεσης;Εννοω να θες να βγεις το βραδυ πχ για βολτα χωρις να πρεπει να παρεις αμαξι και αν αυτο φυσικα ειναι εφικτο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom