Σε ποια ηλικια ξεκινησατε να ταξιδευετε?

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
ακουσα οτι θα βγει ενα χαπι σε 10 χρονια το οποιο θα γιατρευει καθε ειδους εθισμο.λετε να κανει και για τον δικο μας?
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Ξεκίνησα στην τρυφερή ηλικία των 10, όταν καβάλα σε ένα 742 της Ολυμπιακής κατέκτησα με την μητέρα μου το Λονδίνο...

Η καριέρα μου άρχισε να απογειώνετε με την ενηλικίωση μου... Κάθε χρόνο και ένα interail, κάθε χρόνο όλο και περισσότερες Ευρωπαικές πόλεις γίνονταν δικές μου...

Τα τέλη της δεκαετίας του 80 άρχισαν τα εξωευρωπαικά με πρώτο σταθμό την Ν.Υ, για να καταντήσω στο σημερινό χάλι...η αρρώστια ανίατη και επιδεινώνετε χρόνο με τον χρόνο...

Πέρσι 14 φέτος 17 μέχρι τώρα + ένα Βερολίνο και μια Βενετία πρώτα ο Θεός... ο κατήφορος δεν έχει σταματημό...

Πείτε μου ότι με γελούν τα μάτια μου γιατί την παθαίνω την κατάθλιψη τώρα.........
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πέρσι 14 φέτος 17 μέχρι τώρα + ένα Βερολίνο και μια Βενετία πρώτα ο Θεός... ο κατήφορος δεν έχει σταματημό...
Απίστευτο... Κι έλεγα ότι εγώ το είχα παρακάνει φέτος, με 18 διαφορετικές χώρες (κάποιες από 2 φορές), σε 7 ταξίδια και 4 ακόμα εντός Ελλάδας (και μάλιστα με μηδέν επαγγελματικά ταξίδια). Αλλά αυτό πια παραείναι....

Για να απαντήσω στο αρχικό ερώτημα: Με πήγαν πρώτη φορά στη Σοβιετική Ένωση στα 8 μου, και πρώτη φορά χωρίς γονείς πήγα για 3 weeks Αγγλία στα 13 μου (και ξανά πάλι στα 14).
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
εγώ στα 16 μου με ένα φίλο πήγαμε στο Γκλάντμπαχ να δούμε την ΑΕΚαρα μας.:clap:
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
ακουσα οτι θα βγει ενα χαπι σε 10 χρονια το οποιο θα γιατρευει καθε ειδους εθισμο.λετε να κανει και για τον δικο μας?
δεν γιατρέυεται αυτή η τρέλα... μόνο μεγαλώνει
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ...με την δουλειά μου, δεν έχω δυστυχώς την δυνατότητα να ταξιδεύω συχνά στο εξωτερικό. Αλλά ξεκίνησα από μικρός κι εγώ...με τους γονείς μου..δε θυμάμαι ακριβώς σε τι ηλικία. Θυμάμαι ότι ήμουν μικρός και έκλαιγα μέσα στο ασανσέρ του πύργου του Άιφελ επειδή νομίζω ότι είχαμε κολλήσει για κάτι ελάχιστο... ίσως να έκλαιγα κιόλας επειδή απλά φοβήθηκα.. δεν είμαι σίγουρος! lol
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
δυστυχώς, εγώ ξεκίνησα τα ταξίδια μου στο εξωτερικο πολυ αργά...οταν πλέον τα παιδιά μου τελείωναν τις σπουδές τους...και αρχισαν να αυτονομουνται οικονομικα.πριν 6 χρόνια.θεωρουσα οτι τα ταξίδια στο εξωτερικό ηταν ακριβά και πραγματι ήταν κάποτε....προήχαν άλλα πραγματα για μένα ...δεν ηταν στις άμμεσες προταιραιότητες μου..γνώριζα βέβαια όλη την ελλάδα λόγω της εργασίας του άντρα μου...αλλα τώρα που εχω την δυνατότητα οικονομική και χρονική,τρελλαινομαι για το εξωτερικό!!και κάνουμε 2-3 ταξίδια τον χρόνο.ευχομαι να ειμαστε όλοι καλά και να ταξιδεύουμε....
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
4 χρονών με πήγαν οι γονεις μου οδικώς κωνσταντινούπολη και παράλια μικράς ασίας.. μετά οδικώς γιουγκοσλαβία 2-3 φορές και στα 12 κάναμε το γύρο της ευρώπης.. στα 14 πηγα για αγγλικά σ'ενα κολλέγιο στην αγγλία οποτε πήρα το κολλάει και με το που εγινα 18 αρχισα να φευγω και μόνη μου..
τώρα κάνω ενα "μεγάλο" ταξίδι ( το λιγότερο ενα μήνα) σε αλλη ήπειρο κάθε χρονο..
η ευρώπη ειναι σουπερ αλλα μου φαίνεται οτι οι ευρωπαικές χωρες εχουν πολλά κοινά οποτε με βλέπω να ξαναγυρνώ στο απώτερο μέλλον..πλην καποιων ποδηλατικών ταξιδιών που θέλω να κάνω
όσο εχω λεφτά , καλή υγεία και δεν έχω υποχρεώσεις ελπίζω να φεύγω για μέρη off the beaten track .. ( αν και εχουν απομείνει ελάχιστα..)
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Προσωπικά από τα 10 που επισκεφθήκαμε οικογενειακώς την Γερμανία...
Απο τότε έχω πάει σε αρκετά ακόμη μέρη κυρίως με παρέες...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
δυστυχώς, εγώ ξεκίνησα τα ταξίδια μου στο εξωτερικο πολυ αργά...οταν πλέον τα παιδιά μου τελείωναν τις σπουδές τους...και αρχισαν να αυτονομουνται οικονομικα.πριν 6 χρόνια.θεωρουσα οτι τα ταξίδια στο εξωτερικό ηταν ακριβά και πραγματι ήταν κάποτε....προήχαν άλλα πραγματα για μένα ...δεν ηταν στις άμμεσες προταιραιότητες μου..γνώριζα βέβαια όλη την ελλάδα λόγω της εργασίας του άντρα μου...αλλα τώρα που εχω την δυνατότητα οικονομική και χρονική,τρελλαινομαι για το εξωτερικό!!και κάνουμε 2-3 ταξίδια τον χρόνο.ευχομαι να ειμαστε όλοι καλά και να ταξιδεύουμε....
Ε.. όχι και πολύ αργά.
Θα θυμάμαι πάντα τον ακμαιότατο ( συνταξιδιώτη στη Ν. Αμερική) κ. Κωστα .
Αρχισε τα ταξ'ιδια του στα ...65 με τη σύνταξη, αλλά του δωσε και κατάλαβε.
Τον ειχα αναφέρει και παλιοτερα, ήταν αυτος που δε δοκιμασε τα φυλλα κοκας και θεώρησε αντιχριστιανική την τελετή με τον Σαμάνο, καπου εξω απ το Κουσκο.
Κατα τα άλλα , κανενα προβλημα. Ουτε στα 4000 υψομετρο, ουτε με την ζεστη- υγρασια στον Αμαζόνιο, ουτε και με τις υπερατλαντικες πτησεις
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ε.. όχι και πολύ αργά.
Θα θυμάμαι πάντα τον ακμαιότατο ( συνταξιδιώτη στη Ν. Αμερική) κ. Κωστα .
Αρχισε τα ταξ'ιδια του στα ...65 με τη σύνταξη, αλλά του δωσε και κατάλαβε.
Τον ειχα αναφέρει και παλιοτερα, ήταν αυτος που δε δοκιμασε τα φυλλα κοκας και θεώρησε αντιχριστιανική την τελετή με τον Σαμάνο, καπου εξω απ το Κουσκο.
Κατα τα άλλα , κανενα προβλημα. Ουτε στα 4000 υψομετρο, ουτε με την ζεστη- υγρασια στον Αμαζόνιο, ουτε και με τις υπερατλαντικες πτησεις

εγώ δεν ειμαι 65!!!ειμαι πολύ μικρότερη...ελπιζω να ειμαι και εγω σαν τον κύριο κώστα στα 65μου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.985
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom