Σε ποια ηλικια ξεκινησατε να ταξιδευετε?

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μα γι αυτό στο είπα .. σχολίασα το δικό σου "πολύ αργά".
Είσαι στην καλυτερη ηλικία για να παίξεις την πιο καλή ...balla :haha:
Κι εγώ καπου εκει πρεπει να μαι.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Μα γι αυτό στο είπα .. σχολίασα το δικό σου "πολύ αργά".
Είσαι στην καλυτερη ηλικία για να παίξεις την πιο καλή ...balla :haha:
Κι εγώ καπου εκει πρεπει να μαι.
χαιρομαι...νομιζα οτι θεωρησες οτι ειμαι τοσο μεγάαααλη....
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αφου εχουμε παιδια που αποφοιτησαν απ το νηπιαγωγειο δεν ειμαστε και μικροι.....:D
δεν είμαστε και μικροί αλλά εχουμε την καλυτερη ηλικία...εσυ το ειπες..
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ελλάδα από μικρός με γονείς. Εξωτερικό από τα φοιτητικά χρόνια.

Πάντως για την απορία της Έφης, ναι έχουμε κάποια μέλη που μπορείς να πεις ότι έχουν γυρίσει τον κόσμο. Οι περισσότεροι έχουν λιγότερες από 10 χώρες στη λίστα τους.
(Def, να κάνουμε τα στατιστικά dynamic!)

Αθηνά, γιατί απεξάρτηση? Όταν κάνεις κάτι που σ' αρέσει, περνάς καλά και δεν ενοχλείς κανέναν, δεν υπάρχει λόγος να το σταματήσεις!!!

discolata, out of the beaten track υπάρχουν ... γιατί το λες? Ας πούμε Αφρική σαν εύκολη απάντηση (για μένα είναι ο στόχος για το 2009 με τουλάχιστον 1 ταξίδι, μακάρι και 2 αλλά δε ξέρω αν θα μπορέσω από χρόνο και χρήμα).
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
traveller, εισαι απιαστος!!!!
εχω γυρισει σχεδον ολη την ελλαδα απο πολυ νωρις... αλλα στο εξωτερικο βγηκα το 2002 δηλ. στα 28 μου...αργα, αλλα απο τοτε προσπαθω να ταξιδευω στο εξωτερικο 1 ή 2 φορες τον χρόνο, για να κερδισω τον χαμενο χρονο...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Το πρώτο ταξίδι έγινε στη Βουλγαρία με ένα φίλο (στα 19) όπου μείναμε 1 μήνα σε Σόφια - Φιλιππούπολη. Ακολούθησε το ταξίδι των τελειοφοίτων σε Ταϋλάνδη ;)- Σιγκαπούρη. Έκτοτε κάνω 1-2 ταξίδια το χρόνο στο εξωτερικό εκτός από τα τακτικά στο Λονδίνο (2-3 κάθε χρόνο τελευταία για να δώ τα παιδιά) και τα κοντινά σε Τουρκία - Βουλγαρία τα οποία δεν μετρούν.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό το έκανα στα 27, το 2004 (δεν ξέρω ακόμη γιατί δεν είχα ξεκινήσει νωρίτερα, μάλλον δεν έιχα κάποιον να με τσιγκλίσει), ελπίζω να μπορώ να ταξιδεύω πάντα!!
και να φτάσω σε επίπεδα traveller
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.567
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμενα με πήγε η γιαγιά μου στην Ελβετία στα 12 μου για να βελτιώσω τα γερμανικά μου. Δεν κόλλησα τότε, αλλα αργότερα, από τα 17 γύριζα την Ευρώπη παίζοντας κιθάρα. Από τα 18 ξεκίνησα τα υπερατλαντικά και πλέον ταξιδεύω αρκετούς μήνες το χρόνο, εξαρτάται και από τη χρονια βεβαια. Πέρυσι για παράδειγμα ταξίδεψα 7 μήνες, φέτος θα κλείσω τους 6 και του χρόνου με βλέπω να δουλεύω minimum ένα οχτάμηνο, οποτε το πολύ να ταξιδέψω 3 μήνες γιατί δε βγαίνει αλλιώς, σωματικά και οικονομικά. Tο "ποσα ταξίδια" κάνω το χρόνο είναι παραπλανητικό, γιατί τα δυο ακούγονται λίγα, αλλα αν σκεφτείς ότι το καθένα διαρκεί κανένα τετράμηνο... Απλά λέω, αφού θα πάω που θα πάω μέχρι και εκεί...δεν περνάω και κανένα-δυο μήνες και στις διπλανές χώρες? χαιρετισμούς από την india σε όλο το forum...
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
δεν το πιασα αυτο 14 & 17 ενοεις traveller οτι περσι εκανες 14 ταξιδια και φετος 17?
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
yorgo πως γινετε με τη δουλεια να χεις τοσσο χρονο,να την κανουμε κι εμεις αυτη τη δουλεια!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.567
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Είμαι freelancer, δηλαδή πληρώνομαι μονο για τις ημερες που δουλεύω. Το καλο επομένως είναι ότι δε ζητάω άδεια από κανέναν κι έχω όσo καιρό θέλω για να ταξιδεύω, και το κακό πως δεν έχω σταθερή δουλειά, δέκατο τρίτο μισθό και καμια εξασφάλιση ότι ο κάθε εργοδότης θα ανέχεται τα καπρίτσια μου. Ο νυν δείχνει τρομερή προσαρμοστικότητα και υπομονή, αλλα δεν είμαι και σίγουρος πως όταν γυρίσω η δουλειά μου στην Κουβα θα με περιμένει.

Αλλα τέλος πάντων για να απαντήσω στην ερώτηση, γίνεται. Γίνε μεταφράστρια, ηθοποιός, μοντέλο, άνοιξε δικό σου κουρείο... όλοι αυτοί θεωρητικά πάνε διακοπές όσον καιρό θέλουν και η λίστα είναι ατέλειωτη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom