Σιγκαπούρη Σιγκαπούρη

Giorgos@1

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Διαλέγεις τι θέλεις να δεις στο σεντοζα ο κλείνεις συνδυαστικό εισιτήριο. Πχ universal k cable ...το συνδυαστικό εισιτήριο για τον ζωολογικό ισχύει 7 μέρες κ το αγοράζεις κ από το ταμείο εκεί...
Σε ευχαριστώ πολύ
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Υποχρεωτική καραντίνα 14 ημερών για ΟΛΟΥΣ όσους μπαίνουν στη Σιγκαπούρη.
https://www.gov.sg/article/covid-19-travel-restrictions-for-foreign-visitors-entering-singapore
All countries/regions [updated 18 Mar 2020]

From 20 March 2020, 2359 hours, all Singaporeans, Permanent Residents, Long Term Pass holders and short term visitors entering Singapore will be issued a 14-day Stay-Home Notice (SHN)^.

They will have to provide proof of the place where they will serve the 14-day SHN, for example a hotel booking covering the entire period, or a place of residence they or their family members own.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλησπέρα σας..εύχομαι υγεία σε όλους !ποια περιοχή προτείνετε στην Σιγκαπούρη για διαμονή;να είναι και σχετικά οικονομική αλλά να μπορείς να μετακινηθείς και ανετα;οι περιοχες lavander και robertson quay είναι καλές;
 

retzi

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Καλησπέρα σε όλους.. Την άλλη εβδομάδα φεύγουμε για Μπαλί/Σιγκαπούρη και θέλω να μου δώσετε τα φώτα σας σε κάποια πραγματάκια όσον αφορά την Σιγκαπούρη.. Επειδή γενικά ο χρόνος που θα έχουμε είναι περιορισμένος (φτάνουμε 21/9 μεσημέρι και φεύγουμε στις 23/9 γύρω στις 11 το βράδυ για το αεροδρόμιο) είπαμε να συνδυάσουμε την τελευταία μέρα να πάμε στο πάρκο της Universal αλλά και στον ζωολογικό κήπο. Στην πράξη αυτά τα δύο μπορούν να συνδυαστούν? Επίσης από τιμές είναι καλύτερα να τα κλείσεις από το ίντερνετ ή επί τόπου?? Επίσης με τα μεταφορικά τι παίζει εκεί πέρα? Τα ταξί φουλ ακριβά? Γενικά άμα έχετε και κάποια συμβουλή να δώσετε γενικότερα για Σιγκαπούρη καλοδεχούμενη! :cool:
 
Μηνύματα
768
Likes
603
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λος Ρόκες
Θεωρώ ότι δεν μπορούν να γίνουν την ίδια μέρα και Universal και Ζoo. Εφόσον θα πληρώσετε το ακριβό εισιτήριο του πάρκου, εκμεταλλευτείτε το στο έπακρον. Δεν γνωρίζω αν στην είσοδο έχει την ίδια ή ακριβότερη τιμή, αλλά λόγω ουράς καλό είναι να το έχετε από πριν. Επίσης να έχετε ως δεδομένο πως οι ουρές παντού θα είναι μεγάλες (30-40λ αναμονής για τα καλά rides τουλάχιστον), οπότε σκεφτείτε και την λύση του skip-the-line για να μην χάνετε χρόνο. Το αγοράζετε μέσα στο πάρκο, είναι τσουχτερό αλλά ειδικά αν έχετε μαζί σας παιδί είναι επένδυση.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα σε όλους.. Την άλλη εβδομάδα φεύγουμε για Μπαλί/Σιγκαπούρη και θέλω να μου δώσετε τα φώτα σας σε κάποια πραγματάκια όσον αφορά την Σιγκαπούρη.. Επειδή γενικά ο χρόνος που θα έχουμε είναι περιορισμένος (φτάνουμε 21/9 μεσημέρι και φεύγουμε στις 23/9 γύρω στις 11 το βράδυ για το αεροδρόμιο) είπαμε να συνδυάσουμε την τελευταία μέρα να πάμε στο πάρκο της Universal αλλά και στον ζωολογικό κήπο. Στην πράξη αυτά τα δύο μπορούν να συνδυαστούν? Επίσης από τιμές είναι καλύτερα να τα κλείσεις από το ίντερνετ ή επί τόπου?? Επίσης με τα μεταφορικά τι παίζει εκεί πέρα? Τα ταξί φουλ ακριβά? Γενικά άμα έχετε και κάποια συμβουλή να δώσετε γενικότερα για Σιγκαπούρη καλοδεχούμενη! :cool:
Καλησπέρα ! Θεωρώ πως είναι αδύνατον να συνδυαστούν Universal + zoo. Στο zoo εμείς διαθέσαμε 4-5 ώρες , συν 1.30 ώρα τα πήγαινε έλα. Βάλε και το οτι τα Universal δεν ειναι τόσο κοντά στον zoo (δεν έχει καλή σύνδεση με τα ΜΜΜ κιολας) .
Από τιμές είναι τα ίδια, απλά πάντα συμφέρει να τα κλείνεις απο πριν .
Στα ΜΜΜ είτε θα πάρετε μια κάρτα 3ήμερη είτε θα μπαίνετε με φυσική ή ψηφιακή κάρτα (χρεωστική) (το προτείνω). Εισιτήρια μιας διαδρομής δεν υπάρχουν.
Ταξί μια φορά χρησιμοποιησα, και μια διαδρομή 2.5 km την πλήρωσα 11 ευρώ....... για συμβουλές κλπ διάβασε την ιστορία που ανέβασα πρόσφατα!
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
137
Likes
516
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική!
Καλησπέρα σε όλους!
Επιτέλους έφτασε ο καιρός για το πρώτο μου υπερατλαντικό ταξίδι στην Ασία!!
Πρώτη στάση η Σιγκαπούρη και θέλω να μου προτείνετε hostels κατά προτίμηση αλλα και οικονομικά ξενοδοχεία για διαμονή και σε πια περιοχή να προσανατολίζομαι ώστε να είμαι κεντρικά?
Οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία ευπρόσδεκτη!
 

annoula

Member
Μηνύματα
227
Likes
495
Καλησπέρα σε όλους!
Επιτέλους έφτασε ο καιρός για το πρώτο μου υπερατλαντικό ταξίδι στην Ασία!!
Πρώτη στάση η Σιγκαπούρη και θέλω να μου προτείνετε hostels κατά προτίμηση αλλα και οικονομικά ξενοδοχεία για διαμονή και σε πια περιοχή να προσανατολίζομαι ώστε να είμαι κεντρικά?
Οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Εγω πριν λιγες μερες εμεινα στο orchard hotel, τσεκαρε το. Περπατας ολη την orchard street που ειναι ο βασικος δρομος με τα μαγαζια κ ωραια βολτα περιπου 5km και βγαινεις marina bay sands.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα σε όλους!
Επιτέλους έφτασε ο καιρός για το πρώτο μου υπερατλαντικό ταξίδι στην Ασία!!
Πρώτη στάση η Σιγκαπούρη και θέλω να μου προτείνετε hostels κατά προτίμηση αλλα και οικονομικά ξενοδοχεία για διαμονή και σε πια περιοχή να προσανατολίζομαι ώστε να είμαι κεντρικά?
Οποιαδήποτε άλλη χρήσιμη πληροφορία ευπρόσδεκτη!
Πόσες μέρες θα κάτσεις Σιγκαπούρη?? Για hostel θα ελεγα αν δεν εχεις τσεκάρει ήδη να κοιτάξεις το hostelworld, γενικοτερα τα rates και τα reviews ειναι αξιοπιστα, και έπειτα να συγκρίνεις και με Booking ή κάποιο αλλο site τιμές.. Δε ξερω τι θες ακριβώς αλλά κάποιο hostel με γενικοτερη βαθμολογία στο 7.5 και πάνω με atmosphere(να γνωρίσεις και κανεναν) cleanliness 8 ειναι καλη επιλογή θεωρώ .. Σιγουρα πάντως κλείσε όσο πιο γρήγορα μπορείς.. Ακομα και κοιτωνες ξεκινάνε απο 25-30 ευρω Σιγκαπούρη..
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
137
Likes
516
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική!
Πόσες μέρες θα κάτσεις Σιγκαπούρη?? Για hostel θα ελεγα αν δεν εχεις τσεκάρει ήδη να κοιτάξεις το hostelworld, γενικοτερα τα rates και τα reviews ειναι αξιοπιστα, και έπειτα να συγκρίνεις και με Booking ή κάποιο αλλο site τιμές.. Δε ξερω τι θες ακριβώς αλλά κάποιο hostel με γενικοτερη βαθμολογία στο 7.5 και πάνω με atmosphere(να γνωρίσεις και κανεναν) cleanliness 8 ειναι καλη επιλογή θεωρώ .. Σιγουρα πάντως κλείσε όσο πιο γρήγορα μπορείς.. Ακομα και κοιτωνες ξεκινάνε απο 25-30 ευρω Σιγκαπούρη..
Μάξιμουμ 3 βραδιά είπαμε γιατί μετά φεύγουμε για Φιλιππίνες !
Έχω τσεκάρει hostelworld όποτε θα το έχω στο νου μου !
Σε ευχαριστωωω πολύ .
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
137
Likes
516
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική!
Εγω πριν λιγες μερες εμεινα στο orchard hotel, τσεκαρε το. Περπατας ολη την orchard street που ειναι ο βασικος δρομος με τα μαγαζια κ ωραια βολτα περιπου 5km και βγαινεις marina bay sands.
Εξαιρετικά !
Θα το τσεκάρω και αυτό αν και προς hostel προσανατολίζονται λόγω συγκεκριμένου μπατζετ γιατί το ταξίδι είναι 1,5 + μήνα στην Ασία .
Ευχαριστώ πάντως 😃
 

nick07

Member
Μηνύματα
290
Likes
523
Για ενα 3ημερο περασμα απο Σιγκαπουρη τον γεναρη καμια ιδεα τι αξιζει περισσοτερο να δει κανεις; Διαμονη εχει κλειστει στο tanjong pagar, κανα χιλιομετρο πιο νοτια απο chinatown.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom