Κούβα Σκόρπιες Αναμνήσεις απο ένα Ταξίδι στη Κούβα

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Eίναι αλήθεια οι Κουβανές τόσο όμορφες ?
Eντάξει όλοι γνωρίζουμε το μύθο για τις Κουβανές --- δυστυχώς τίμιε τουρίστα θα στη χαλάσω λίγο.
Ένας γνωστός μου που πήγε πριν χρόνια μου εδήλωσε απογοητευμένος ότι όποια κουβανή ενηλικιώνεται είναι μέσα στη παχυσαρκία και τη κυτταρίτιδα. Η Κούβα δεν είναι η χαρά του Κυρίου αλλά της Κυρίας εδήλωσε.... Νομίζω ότι πρέπει να είναι το δυτικοαφρικάνικο DNA.
Eυχαριστούμε για την ιστορία. Από τα μέρη που ευτυχώς με ταξιδεύετε γιατί δεν με βλέπω να πηγαίνω στο εγγύς μέλλον
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Ένας γνωστός μου που πήγε πριν χρόνια μου εδήλωσε απογοητευμένος ότι όποια κουβανή ενηλικιώνεται είναι μέσα στη παχυσαρκία και τη κυτταρίτιδα. Η Κούβα δεν είναι η χαρά του Κυρίου αλλά της Κυρίας εδήλωσε....
Θα συμφωνήσω για τη χαρά της Κυρίας --- ειδικά μετά απο αυτές τις "μεγαλοκυρίες" που αντίκρυσα στο hotel florida και οι οποίες έρχονται κάθε χρόνο στη Κούβα, μάλλον "καλοπερνάνε" :p
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Πολύ ωραία ιστορία, από εκείνες που σε κάνουν να κάνεις αμέσως αναζήτηση για αεροπορικά. Γέλασα πολύ με τις περιγραφές !! Και εις άλλα με υγεία που λένε..! :D
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα συμφωνήσω για τη χαρά της Κυρίας --- ειδικά μετά απο αυτές τις "μεγαλοκυρίες" που αντίκρυσα στο hotel florida και οι οποίες έρχονται κάθε χρόνο στη Κούβα, μάλλον "καλοπερνάνε" :p
E ενταξει το hotel florida είναι το κατεξοχήν πεδίο δράσης των ζιγκολό, όπως είναι η FIAT και η Tangana για τους γκέι και η έξοδος προς Jaimanitas για τις τρανσέξουαλ (όλες τις καλές ίνφο σας δίνω, ελπίζω να κρατάτε σημειώσεις).

ότι όποια κουβανή ενηλικιώνεται είναι μέσα στη παχυσαρκία και τη κυτταρίτιδα.
Το "ενηλικώνεται" είναι υπερβολή. Μετά τα 30, όντως επέρχεται μια "χαλάρωση" τραγική, αλλά μέχρι τα 30 είναι κόλαση, ειδικά οι μουλάτες. Συμφωνώ πάντως πως αναλογικά οι άντρες είναι ακόμη πιο ωραίοι, αλλά κι αυτοί μετά τα 30 ρίχνουν κάτι μπυροκοιλόνια...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
E ενταξει το hotel florida είναι το κατεξοχήν πεδίο δράσης των ζιγκολό, όπως είναι η FIAT και η Tangana για τους γκέι και η έξοδος προς Jaimanitas για τις τρανσέξουαλ (όλες τις καλές ίνφο σας δίνω, ελπίζω να κρατάτε σημειώσεις).
Καλά είχα καταλάβει εγώ πως είσαι μερακλής!!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
E ενταξει το hotel florida είναι το κατεξοχήν πεδίο δράσης των ζιγκολό, όπως είναι η FIAT και η Tangana για τους γκέι και η έξοδος προς Jaimanitas για τις τρανσέξουαλ (όλες τις καλές ίνφο σας δίνω, ελπίζω να κρατάτε σημειώσεις).


Το "ενηλικώνεται" είναι υπερβολή. Μετά τα 30, όντως επέρχεται μια "χαλάρωση" τραγική, αλλά μέχρι τα 30 είναι κόλαση, ειδικά οι μουλάτες. Συμφωνώ πάντως πως αναλογικά οι άντρες είναι ακόμη πιο ωραίοι, αλλά κι αυτοί μετά τα 30 ρίχνουν κάτι μπυροκοιλόνια...
40 χρόνια φουρναρης το κατεχεις το θέμα . Ετσι ακριβως ειναι ....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και οι... μερακλήδες να μην ξεχάσουν να περάσουν κι από το μπαρ Las Vegas. Ειδικά τις βραδιές που τραγουδάει η/ο φοβερή/φοβερός Imperio είναι not to be missed. Προσοχή στην τουαλέτα, το φίλο μου τον κύριο D που είναι και 2 μέτρα παλίκαρος τον στριμώξανε και λίγο έλειψε να γυρίσει διάτρητος, η κοπέλα του τον έσωσε που τράβαγε τα μαλλιά των άλλων.

Αλλά το καραχίτ (και είμαστε στα πολύ ενδότερα τώρα) είναι ένα ημιπαράνομο μέρος ονόματι Rogelio. Κάτω κομμωτήριο, πάνω παράνομο σεξ σοπ και στην ταράτσα drug show. Ειδικά για 14/2 που σκάνε μύτη και οι γκόμενοι των αρτίστων... love is in the air.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Και τώρα μια ερώτηση που έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα αλλά την ξανακάνω μήπως και πάρω καμιά ελπιδοφόρα απάντηση:

Πώς είναι στην Κούβα τον Αύγουστο;;;

Πολλοί λένε όχι, μακριά, αλλά εμένα μια χαρά μου φαίνεται να περάσατε!

ΥΓ: No pressure, αλλά από την απάντησή σου μπορεί να εξαρτηθεί πού θα πάω φέτος διακοπές!
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Θα κάνει πολύ ζέστη αλλά θα το συνηθισετε γρήγορα -- θα ριχνει κ μια βροχουλα τη μερα -- κ θα περάσετε υπέροχα όπως όλοι όσοι πανε Κούβα
 

vavourvas78

Member
Μηνύματα
12
Likes
13
Κ με αυτήν την περιγραφή , γειώσαμε το all inclusive στο Varadero προτιμώντας το Trinidad . (ευτυχώς δεν είχε ζητηθεί το CVV της κάρτας ενώ έκανα την κράτηση.)

θενξ !
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Κ με αυτήν την περιγραφή , γειώσαμε το all inclusive στο Varadero προτιμώντας το Trinidad . (ευτυχώς δεν είχε ζητηθεί το CVV της κάρτας ενώ έκανα την κράτηση.)

θενξ !
Δηλαδή θα "σκότωνες" το Τρινιδάδ για να πατε Βαραδέρο :eek:o_O:shock::rolleyes-80:
Μόλις έσωσες το ταξίδι σου φίλε μου :clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom