Στην Αθήνα μετά από 10 χρόνια!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το θέμα μας είναι: Στην Αθήνα μετά από 10 χρόνια!

Μόνο on-topic από εδώ και στο εξής.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όπως πάντα: όταν βλέπετε κάποιο μήνυμα που ενδεχομένως παραβιάζει κάποιον από τους όρους χρήσης, ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΑΦΟΡΑ.

Κανένας άλλος τρόπος δεν είναι δόκιμος για να το δει / συζητήσει / τακτοποιήσει η συντονιστική ομάδα.

Συνεχίζουμε την κουβέντα. Τα μηνύματα που κρίνουμε ότι κακώς υπάρχουν γραμμένα, θα διαγραφούν.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Είμαι εντελώς επαρχιώτης και πέρασα 5 ολόκληρα βράδυα σε ξενοδοχείο στην πλατεία Καραισκάκη πριν ελάχιστες μέρες. Σε καμιά περίπτωση δεν φοβήθηκα περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη ευρωπαική πόλη. Σε πολλές περιπτώσεις ένοιωσα ντροπή που δεν είναι η Αθήνα ευρωπαική πόλη, και για αυτό δεν έφταιγαν ούτε οι μετανάστες ούτε οι ναρκομανείς.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σε πολλές περιπτώσεις ένοιωσα ντροπή που δεν είναι η Αθήνα ευρωπαική πόλη, και για αυτό δεν έφταιγαν ούτε οι μετανάστες ούτε οι ναρκομανείς.
Δηλαδη εσυ τωρα Σουρδε θες να μας πεις πως φταιει ο Καμινης και ο Παγκαλος...
Αφου ρε ο χοντρος εχει αναλαβει προσωπικα την εξυγιανση του κεντρου της πρωτευουσας, αλλα το 'χει πει ξεκαθαρα, δεν μπορει να ασχολειται με φασιστες, κομμουνιστες και μ@λ@κες...
 
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
σαντορινη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
αποφυγεται οπωσδηποτε κεντρο αθηνα.ρωτηστε στο πρακτορειο για αλλο πακετο.εγω μενω μονιμα κρητη και αυτες τις ημερες ανεβηκα αθηνα για δουλειες και το σκυλομετανιωσα.αν θες την γνωμη μου ακου και τα παιδια παραπανω..βρες καποιο αλλο ξενοδοχειο σε αλλη περιοχη.ψαξτε το!
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Το Μεταξουργείο είναι καλή περιοχή για διαμονή???
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Όχι, αν διαβάσεις εδώ τι έχουν πει για την Ομόνοια, που τα βρίσκω λίγο υπερβολικά, υπολόγισε ότι είναι χειρότερο. Κι επιπλέον είναι και πιο μακριά από τα σημεία ενδιαφέροντος, αν θέλεις να το πάρεις με τα πόδια, και θα διασχίσεις περιοχές όχι πολύ όμορφες.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το Μεταξουργείο είναι καλή περιοχή για διαμονή???
Που στο Μεταξουργείο; Κάποια σημεία του θεωρούνται πλέον το next-best-thing. Ανοίγουν καφέ/μπαρ/ρακάδικα/εστιατόρια με ιδιαίτερο εναλλακτικό ως επί τω πλείστον στυλ. Βέβαια, δεν παύει να είναι μια πολύ υποβαθμισμένη περιοχή. Προσωπικά μου αρέσει, αλλά ξέρω που να πάω.
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Το Μεταξουργείο είναι καλή περιοχή για διαμονή???
Το Μεταξουργείο είναι ακόμη μια περιοχή της Αθήνας που γίνεται must σιγά-σιγά (το ανέφερε και η kats-kats) αλλά, επειδή ανεβαίνω συχνά Αθήνα και πού και πού μένω σε ξενοδοχεία, τα ξενοδοχεία στο Μεταξουργείο είναι πολύ φθηνά, κάτι που για μένα είναι σημάδι να προτιμήσω να μείνω αλλού! Μπορεί να κάνω και λάθος...
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Στο κέντρο είναι ακριβά τα ξενοδοχεία.. Σαν το Βιετναμ παρουσιάζετε την περιοχη Ομόνοια - Μεταξουργείο.. Τόσο επικίνδυνα είναι????? :eek:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom