Σουηδία Στοκχολμη-πληροφοριες

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Θέλω να κλείσω εισητηριο από Skavsta προς Στοκχόλμη,κοιτάω στο σάιτ flygbussarna, απ’ο,τι κατάλαβα είναι open ticket,σωστά; Και ισχύει για μια διαδρομή, από Skavsta προς το κέντρο της πόλης ας πούμε; Γιατί είδα ότι το βελακι είναι αμφίρροπο. Μπορω να το χρησιμοποιήσω παραπάνω από μια φορά για παράδειγμα, είτε από Σκαβστα προς Στοκχόλμη,είτε από Στοκχόλμη προς Σκαβστα;
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Θέλω να κλείσω εισητηριο από Skavsta προς Στοκχόλμη,κοιτάω στο σάιτ flygbussarna, απ’ο,τι κατάλαβα είναι open ticket,σωστά; Και ισχύει για μια διαδρομή, από Skavsta προς το κέντρο της πόλης ας πούμε; Γιατί είδα ότι το βελακι είναι αμφίρροπο. Μπορω να το χρησιμοποιήσω παραπάνω από μια φορά για παράδειγμα, είτε από Σκαβστα προς Στοκχόλμη,είτε από Στοκχόλμη προς Σκαβστα;
Ναι από την ημερομηνία αγοράς ισχύει για 3 μήνες. Τι εννοείς να το χρησιμοποιήσεις παραπάνω από μια φορά? Εσύ θα επιλέξεις το Adult, round trip. Αν επιλέξεις το single είναι για μια διαδρομή.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Απλά γράφω για να πω ότι δεν θέλω να φύγω από την Στοκχολμηηηη :( Πανέμορφη πόλη και άλλη ζωή εδώ...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Απλά γράφω για να πω ότι δεν θέλω να φύγω από την Στοκχολμηηηη :( Πανέμορφη πόλη και άλλη ζωή εδώ...
Στοκχολμόπληκτη κι εσύ? Εγώ και σκανδιναβόπληκτος:D
Το θέμα είναι ότι πέρασες τέλεια, απ' ότι κατάλαβα!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Στοκχολμόπληκτη κι εσύ? Εγώ και σκανδιναβόπληκτος:D
Το θέμα είναι ότι πέρασες τέλεια, απ' ότι κατάλαβα!
Βλέπω είμαστε αρκετοί :D Ναι,παρα πολύ ωραία.. Καθημερινά περπατάω κάπου στα 25χλμ, 11 το βράδυ και εχει ακόμα φως όποτε δεν μου πάει η καρδιά να γυρίσω στο δωμάτιο μου :p Φευγω το βραδάκι. Αλλά θα επιστρέψω ξανά στην πανέμορφη Στοκχόλμη... ίσως μου δοθεί η δυνατότητα για σπουδές, ο καιρός βεβαια (και οι τσουχτερές τιμες :haha: ) θα είναι μια πρόκληση...
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.069
11 το βράδυ και εχει ακόμα φως όποτε δεν μου πάει η καρδιά να γυρίσω στο δωμάτιο μου :p
Αὐτό ἀκριβῶς! ἤ στίς 03 τό πρωί, ὁ ὀρίζοντας νά διαθέτει αὐτό πού ἔχουμε ἐμεῖς στίς 21:55 περίπου, μήνα Μάϊο... Καί στίς 04:20 νά ἔχει φωτεινέψει γιά τά καλά. Γύρισα ἐχθές ἀπό Ὄσλο καί πράγματι, αὐτό τό σκηνικό σέ κάνει νά μήν θές νά πᾷς γιά νάνι.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Αὐτό ἀκριβῶς! ἤ στίς 03 τό πρωί, ὁ ὀρίζοντας νά διαθέτει αὐτό πού ἔχουμε ἐμεῖς στίς 21:55 περίπου, μήνα Μάϊο... Καί στίς 04:20 νά ἔχει φωτεινέψει γιά τά καλά. Γύρισα ἐχθές ἀπό Ὄσλο καί πράγματι, αὐτό τό σκηνικό σέ κάνει νά μήν θές νά πᾷς γιά νάνι.
Πολύ ιδιαίτερη εμπειρία πραγματικά! Κοιτάς τον ορίζοντα προς τον βορρά και έχει πάντα φως. Ο χειμώνας όμως πρέπει να είναι δύσκολος...!
 

vangeli3

Member
Μηνύματα
45
Likes
15
Παιδιά ποια μέρη θα θεωρούσατε must to see για 4 μερες παρουσιας στη Στοκχόλμη?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Παιδιά ποια μέρη θα θεωρούσατε must to see για 4 μερες παρουσιας στη Στοκχόλμη?
https://www.travelstories.gr/commun...βία-ή-Σκανδιναβικό-τουρλού-sto-cop-hel.53008/

Διάβασε τα κεφάλαια της Στοκχόλμης και θα είσαι σούπερ έτοιμος για ένα φουλ 4ημερο! Περιλαμβάνει όλα τα must to see εντός της πόλης. Ότι απορία έχεις ρωτάς.
 
Μηνύματα
6
Likes
1
https://www.travelstories.gr/commun...βία-ή-Σκανδιναβικό-τουρλού-sto-cop-hel.53008/

Διάβασε τα κεφάλαια της Στοκχόλμης και θα είσαι σούπερ έτοιμος για ένα φουλ 4ημερο! Περιλαμβάνει όλα τα must to see εντός της πόλης. Ότι απορία έχεις ρωτάς.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ώρα ξημερώνει και τι ώρα νυχτώνει την περίοδο της πρωτοχρονιάς και εαν έχει κάποιος εμπειρία από τόσο μικρή μέρα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι ώρα ξημερώνει και τι ώρα νυχτώνει την περίοδο της πρωτοχρονιάς και εαν έχει κάποιος εμπειρία από τόσο μικρή μέρα.
Χωρίς τίτλο1.jpg

Όπως βλέπεις έχεις περίπου 6 ώρες φως. Δεν είναι τόσο τραγικό. Νυχτώνει γύρω στις 3 το μεσημέρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom