Σουηδία Στοκχολμη-πληροφοριες

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Απο καιρο στις 16/10 τι εχει πανω κατω?υπαρχει περιπτωση να δω χιονι που το θελω πολυ?
 

Kypraios

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας, πρόκειται να ταξιδέψω το καλοκαιρι στη Στοκχόλμη και θα ήθελα να μου προτείνεται παραλίες που θα μπορουσα να κάνω μπάνιο. Γνωρίζω ότι δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο απλά για να ξέρω. Επίσης όλες οι χρήσιμες πληροφορίες για την πόλη είναι καλοδεχούμενες
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
εχουμε καμια προταση παιδια;;;;
Όταν λες πρόταση?
Πάντως για τον καιρό που ρώτησες πριν 8 μήνες, εγώ Οκτώβριο την πέτυχα ηλιόλουστη με 6 βαθμούς περίπου. Μάλλον απίθανο να την πετύχεις με χιόνι αυτό το μήνα.
 

ntomata!

Member
Μηνύματα
88
Likes
42
Καλημέρα!Θελουμε να παμε ενα διημερο σε κανενα χωριο τριγυρω περιπου 4 ωρες μακρια.Υπαρχει κανενα μικρο ψαροχωρι ας πουμε;Ή καποια αλλη κοντινη προταση;Θα νοικιασουμε αυτοκινητο.Βεβαια η πτηση μας φτανει στις 16.15 κ ισως νυχτωνει.ελπιζω να μη δυσκολευτουμε στην οδηγηση.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
ψαχνω αεροπορικα για 3μερο στη Στοκχολμη αλλα οι ωρες που βρισκω δε με βολευουν καθολου..ποια αεροδρομια κοντινα με την πολη υπαρχουν οπου μπορω να τα προτιμησω??και να παω με τρενο ή flixbus στη Στοκχολμη
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Η Στοκχολμη ειναι σχετικα απομονωμενη. Γυρω εκει ειναι το Γκετεμποργκ (δεν παει απ ευθειας απο Ελλαδα), η Κοπεγχαγη (θες 5 ωρες με το τρενο), το Οσλο (τα ιδια), το Ελσινκι ολη νυχτα με πλοιο. Για 3ημερο ειναι ταλαιπωρια και αδικα εξοδα σε σκανδιναβικες τιμες ολα τα παραπανω.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Ntt

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
ψαχνω αεροπορικα για 3μερο στη Στοκχολμη αλλα οι ωρες που βρισκω δε με βολευουν καθολου..ποια αεροδρομια κοντινα με την πολη υπαρχουν οπου μπορω να τα προτιμησω??και να παω με τρενο ή flixbus στη Στοκχολμη
Για πότε θες? Από Θεσσαλονίκη έχει η Ryanair πτήσεις όλο το χρόνο για Στοκχόλμη Σκάβστα σε βολικές ώρες και πολύ καλές τιμές. Μάλιστα έχει αναχώρηση Παρασκευή και επιστροφή Δευτέρα οπότε βγαίνει 3ημερο. Έριξες μια ματιά?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Για πότε θες? Από Θεσσαλονίκη έχει η Ryanair πτήσεις όλο το χρόνο για Στοκχόλμη Σκάβστα σε βολικές ώρες και πολύ καλές τιμές. Μάλιστα έχει αναχώρηση Παρασκευή και επιστροφή Δευτέρα οπότε βγαίνει 3ημερο. Έριξες μια ματιά?
Απο αθηνα κοιταω και θα προτιμουσα κατι εκτος απο ryanair αλλα ειδα αυτο που ειπε και η @paefstra οτι οι αλλες χωρες τριγυρω ειναι μακρια..απο θεμα κοστους δεν εχω θεμα γιατι η διαμονη ειναι φρι απλα θα θελα να μου βγει ψιλοπληρες 3μερο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.748
Απο αθηνα κοιταω και θα προτιμουσα κατι εκτος απο ryanair αλλα ειδα αυτο που ειπε και η @paefstra οτι οι αλλες χωρες τριγυρω ειναι μακρια..απο θεμα κοστους δεν εχω θεμα γιατι η διαμονη ειναι φρι απλα θα θελα να μου βγει ψιλοπληρες 3μερο
Καποιες απο τις πτησεις επιστροφης τη; Aegean ειναι απογευμα. Εγω εκλεισα τετοια.

Αν θες να το τερματισεις, πας σε πολυ hard core καταστασεις, πχ βραδινο λεωφορειο για Κοπεγχαγη ωστε να εχεις την τελευταια μερα ολη στην Στοκχολμη και πρωινη πτηση με Aegean απο την Κοπεγχαγη οταν φτασεις.
Αλλα το θεωρω παρατραβηγμενο, ακομη που κι εγω κανω πολλα και διαφορα μαγειρεματα.

Οι αναχωρησεις ειναι πρωινες με Aegean η νωρις το μεσημερι με SAS. Not great, not terrible.
Δεν αξιζει να πεθανεις στην κουραση παντως για να κανεις τις 2.5 μερες 3 ολοκληρες, κατα τη γνωμη μου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλά όλα αυτά, αλλά ακριβώς επειδή δεν έχει βολικές συνδέσεις με τις γύρω χώρες τι πιο απλό να πας Θέση/νίκη και να πας Στοκχόλμη φυσιολογικοτατες ώρες. Εκτός αν είναι ταλαιπωρία η μετάβαση Αθηνα-θεσσαλονικη και είσαι κατά να ταξιδέψεις με Ryanair.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.499
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom