Σουηδία Στοκχολμη-πληροφοριες

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Για ένα κυρίως πιάτο σε ένα μέσο προς σχετικά οικονομικό εστιατόριο να υπολογίζεις 20-25 ευρώ. Αν βάλεις και πρώτο πιάτο ή κρασί, ξεφεύγει.
Υπάρχει πάντα η λύση του thefork που μπορεί να ρίξει τις τιμές ή η επιλογή πιο οικονομικών εστιατορίων, όπως Ινδικών κλπ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.760
Για ένα κυρίως πιάτο σε ένα μέσο προς σχετικά οικονομικό εστιατόριο να υπολογίζεις 20-25 ευρώ. Αν βάλεις και πρώτο πιάτο ή κρασί, ξεφεύγει.
Υπάρχει πάντα η λύση του thefork που μπορεί να ρίξει τις τιμές ή η επιλογή πιο οικονομικών εστιατορίων, όπως Ινδικών κλπ.
Επειδη διαβαζω οτι στο ξενοδοχειο προσφερουν πληρες μενου και καπου τοσο ειναι η διαφορα με απλο δωματιο, θα προτιμησω το ξενοδοχειο τελικα. Ειναι πολλες οι παροχες, συν απογευματινο τσιμπολογημα και καφεδες ολη μερα (που ειναι σοβαρο θεμα για μενα, υπαρχουν χωρες που εχω ξεφυγει για 3 καφεδες τη μερα που θελω × 5 ευρω).
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Γνωρίζετε αυτή τη στιγμή ποια είναι η κατάσταση εκεί με τον κοβιντ και τους περιορισμούς; Τα ίδια με κεντρική Ευρώπη ή εκεί τα πάνε καλύτερα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Εχει μεινει κανεις στην αλυσιδα ξενοδοχειων Clarion? Επειδη μου φαινεται ιδιαιτερα ακριβη πολη, το οτι βρισκω δωματιο (με παραθυρο, ειναι φοβερο οτι διαθετουν τοσα ξενοδοχεια ποντικοτρυπες χωρις παραθυρο), με πρωινο και βραδινο φαγητο μου φαινεται καλη ιδεα. Το δοκιμασα και στη Βενετια και ηξερα το κοστος διαμονης και διατροφης χωρις εκπληξεις.
Αν αντι γι αυτο παμε σε κανονικο εστιατοριο, ποσο κοστιζει ενα κανονικο δειπνο χωρις αλκοολ? Δεν ειμαι πολυ του street food για βραδυ, μ αρεσει το φαγητο σε τραπεζια χαλαρα, οποτε δεν θελω να συγκρινω το κοστος street food με του ξενοδοχειου, αλλα ενος μεσου εστιατοριου με του ξενοδοχειου.
Ποιο clarion και που το βρήκες; Στη σελίδα τους ή κάπου αλλού;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Clarion Collection Hotel Tapto.
Υπαρχει και στη σελιδα τους, εχω γραφτει μελος για εκπτωση αλλα βρηκα κατωτερη τιμη στο Hotels.com.
Εγώ έκλεισα το best western kom απ'τη σελίδα τους στα 220 ευρώ με πρωινό σε δωμάτιο με παράθυρο, αν θες να το δεις.
Τα φιλιά μου.
 
D

Delmem38110

Guest
Εγώ έκλεισα το best western kom απ'τη σελίδα τους στα 220 ευρώ με πρωινό σε δωμάτιο με παράθυρο, αν θες να το δεις.
Τα φιλιά μου.
τα clarion και από προσωπική μου εμπειρία προσφέρουν πιο οικονομική και ολοκληρωμένη λύση, το φαγητό δεν είναι ότι καλύτερο αλλά είναι τίμιο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Να ρωτήσω κάτι, για Σουηδία το διαβατήριο αρκεί να είναι σε ισχύ μέχρι και την ημερομηνία επιστροφής ή θέλει και τίποτα κανένα 6μηνο μετά;

(Ξέρω πως πας και με ταυτότητα αλλά εγώ έχω διαβατήριο)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Να ρωτήσω κάτι, για Σουηδία το διαβατήριο αρκεί να είναι σε ισχύ μέχρι και την ημερομηνία επιστροφής ή θέλει και τίποτα κανένα 6μηνο μετά;

(Ξέρω πως πας και με ταυτότητα αλλά εγώ έχω διαβατήριο)
Εντός ΕΕ απλά να είναι σε ισχύ.
Θυμάμαι έχει ξανασυζητηθεί στο forum, δεν έχω πρόχειρο link δυστυχώς
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom