Σουηδία Στοκχολμη-πληροφοριες

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Με 3 βραδιά Στοκχόλμη, χωρίς να θέλω να πάω επίσκεψη σε Vasa και Skansen, θα βάζατε εκδρομή σε Uppsala; Για ένα πρωινό ας πούμε, 0900-1500;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Με 3 βραδιά Στοκχόλμη, χωρίς να θέλω να πάω επίσκεψη σε Vasa και Skansen, θα βάζατε εκδρομή σε Uppsala; Για ένα πρωινό ας πούμε, 0900-1500;
Εγω την εβαλα την πρωτη μερα γιατι φτανεις Ουψαλα σε 35 λεπτα απο το αεροδρομιο με flixbus σε 18 με τρενο . Μετα Στοκχολμη. Κερδιζεις χρονο.
 
Last edited:

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Βγαίνει. Εγώ με 3 νύχτες, διέθεσα ολόκληρη ημέρα για Kiruna, Uppsala, Vaxholl. Το έτρεξα βέβαια το πρόγραμμα.(Έχω γράψει σχετική ιστορία).
Καλά να περάσεις :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Εγω την εβαλα την πρωτη μερα γιατι φτανεις Ουψαλα σε 35 λεπτα απο το αεροδρομιο με flixbus σε 18 με τρενο . Μετα Στοκχολμη. Κερδιζεις χρονο.
Ε θα είναι σκότωμα για τους υπόλοιπους, θα με βρίζουν σε όλο το ταξίδι!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Εσεις ξυπνατε νωρις, εγω θα σκοτωσω ανθρωπο αν στη μεση του ταξιδιου ο αλλος με ξυπνησει στις 8 ενα πρωι για να παμε σε αλλη πολη στις 9 :D.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Εσεις ξυπνατε νωρις, εγω θα σκοτωσω ανθρωπο αν στη μεση του ταξιδιου ο αλλος με ξυπνησει στις 8 ενα πρωι για να παμε σε αλλη πολη στις 9 :D.
Ε μπορεί να φύγουμε και στις 11, δεν θα τα χαλάσουμε εκεί. Μισή ώρα είναι από Στοκχόλμη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Με 3 βραδιά Στοκχόλμη, χωρίς να θέλω να πάω επίσκεψη σε Vasa και Skansen, θα βάζατε εκδρομή σε Uppsala; Για ένα πρωινό ας πούμε, 0900-1500;
Βγαινει η Uppsala και για ολοκληρη μονοημερη,μην την φοβαστε!αλλη μια επιλογη ειναι και η Sigtuna αν θελετε μιση μερα εκδρομη,ειναι λιγα τα πραγματα που μπορεις να κανεις εκει
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Βγαίνει. Εγώ με 3 νύχτες, διέθεσα ολόκληρη ημέρα για Kiruna, Uppsala, Vaxholl. Το έτρεξα βέβαια το πρόγραμμα.(Έχω γράψει σχετική ιστορία).
Καλά να περάσεις :)
Εχω μια απορία για την Στοκχόλμη. Εχει τόσα λίγα αξιοθέατα που της αρκούν μόνο 2 ολόκληρες μέρες για να την δεις;
Δεν εχω παει, αλλα την σκεφτόμουν για κανένα τετραήμερο ταξιδάκι.
Επίσης, δεν εχω διαβασει και τίποτα για την πόλη γιατί ειπα οτι θα ασχοληθώ οταν αποφασίσω να κλείσω τα αεροπορικά....
 

vrea

Member
Μηνύματα
232
Likes
209
Γεια σας αγαπημένοι!!

Ετοιμάζουμε ένα ταξιδάκι Στοκχόλμη σύσωμη η οικογένεια για Ιούλιο και ήθελα βοήθεια...:)
  1. Ξενοδοχεία
    • Ποια περιοχή και ποια ξενοδοχεία προτείνετε
    • Ξενοδοχεία με ημιδιατροφή- Clarion Collection- έχει μείνει κάποιος/ εντυπώσεις
  2. Εκδρομές-θα μείνουμε 5 βράδια- μηπως πρέπει να γυρίσουμελίγο στα πέριξ.Τι εκδρομές προτείνετε?
  3. Προτεινόμενα εστιατόρια - έχετε κάποια πρόταση
Οποιαδήποτε hint για Στοκχόλμη που θα βοηθήσει, είναι καλοδεχούμενο:minion happy:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom