Καμπότζη Λάος Μαλαισία Στο Λάος χάθηκαν νεφρά και στην Καμπότζη τα μυαλά

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και που ηταν αυτο το θεικο αεροδρομιο ειπαμε; Να μην το παραλειψω στους προσεχεις σχεδιασμους μου. Τετοια εμπειρια θελω να τη ζησω, δεν πρεπει να την χασω... να πω οτι δεν εφυγα ματαια και χωρις εμπειριες απο τον κοσμο τουτο. Αν δε εχω και την τυχη να με κανει χαλκομανια καi ενα Air Bus, θα σκασει απο τη ζηλεια του o Traveller...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
...πραγματι μοναδικη ....γελασα με τη ψυχη μου!!:clap:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και που ηταν αυτο το θεικο αεροδρομιο ειπαμε; Να μην το παραλειψω στους προσεχεις σχεδιασμους μου. Τετοια εμπειρια θελω να τη ζησω, δεν πρεπει να την χασω... να πω οτι δεν εφυγα ματαια και χωρις εμπειριες απο τον κοσμο τουτο. Αν δε εχω και την τυχη να με κανει χαλκομανια καi ενα Air Bus, θα σκασει απο τη ζηλεια του o Traveller...
Νομίζω ότι αναφέρεται στο LCCT της Κουάλα Λουμπούρ. Αν και δεν έχω βιώσει ανάλογες καταστάσεις εκεί, το σίγουρο είναι ότι η επιβίβαση/αποβίβαση από/προς τα αεροσκάφη της Air Asia γίνεται πεζή. Μπροστά πηγαίνει η καλλίγραμμη αεροσυνοδός και ακολουθεί ο λαός. Πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (βλέπε Kuching - στη Μαλαισία τουλάχιστον) έτσι γίνεται για τις πτήσεις της συγκεκριμένης εταιρίας. Αλλιώς τι low cost θα ήταν?
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Καλά δεν το πιστεύω.:clap::clap: ανεπανάληπτη :clap::clap:.... σουλάτσο στο αεροδρόμιο...:haha::haha:
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πέρα δώθε στο αεροδρόμιο :haha: Τι άλλο θα δούμε σ΄αυτό το ταξίδι ?:shock: :clap:
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Δεν καταλαβαινω...Γιατι δεν το λες απλο;:shock: Τα υπολοιπα που σας συμβαινουν ειναι συνηθισμενα;:haha::haha::haha:
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
:haha::clap::haha:
Καλά τον Γκιούλι, τους άλλους 100 γιατί τους πήρες στον λαιμό σου;;;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπα, τέτοια πράγματα δε γίνονται. Έπεσε σύρμα στο αεροδρόμιο ότι κατέφθασε η dimkyr (είναι επικηρυγμένη στην Ασία) και εξυφάνθει συνωμοσία για να της τσαταλιάσουνε τα νεύρα
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Μπα, τέτοια πράγματα δε γίνονται. Έπεσε σύρμα στο αεροδρόμιο ότι κατέφθασε η dimkyr (είναι επικηρυγμένη στην Ασία) και εξυφάνθει συνωμοσία για να της τσαταλιάσουνε τα νεύρα
A ρε ρουφ!! Ολα να τα μαρτυράς!! Και προσπαθούσα να "χτίσω" τόσο καιρό low προφιλ έντιμης και ηθικής γυναίκας!!
Οντως είναι το low cost terminal αεροδρόμιο και όχι φυσικα το Klia. Η επιβίβαση γίνεται με τα πόδια μέσα απο τους αεροδιαδρόμους και εκείνη την ημέρα είχε χαλάσει το αεροπλάνο μας και υπήρχε κακή συνεννόηση με τους υπαλλήλους, δια ταύτα γυρνοβολάγαμε σαν τα χασαπόσκυλα εντός του αεροδρομίου. Η travelina έχει δίκιο. Τι μου φταίγαν τα ανθρωπάκια? Ευτυχώς με γλίτωσε απο σίγουρο λιντσάρισμα η άγνοιά τους και το ότι άργησε να ρίξει σήμα η Ιντερπόλ.... Μείνετε συντονισμένοι. Αυτή είναι μόνο η αρχή πολλών δεινών .......

υγ σε κάποια στιγμή -γενναία δεν είμαι- τα χρειάστηκα όταν είδα ένα αεροπλάνο να έρχεται καταπάνω μας και δεν είναι υπερβολή. Ο θόρυβος ήταν εκωφαντικός, και απο τον φόβο μου άρχισα να τρέχω μαζί με καμμιά 20αρια άλλους ...... λέγοντας στον Γκιούλιβερ "...τι με κοιτάς? τόσα ακούς και γίνονται....."
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
ρε συ dim
ξερω οτι με τον γκιουλι μιλατε στην καθαρευουσα ..
και οσο να ναι ...σου ξεφευγουν και στο κειμενο ..
δειξε εναν οικτο και γραψε νεοελληνικα..
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Τα πραγματα ειναι απλα: βλεπουμε τον επομενο προορισμο της Dim kyr και κατευθυνομαστε προς την αντιθετη στο χαρτη ηπειρο. :bleh: Οχι σαν την ομορφουλα-πλην αφελη Λαοτιανη που ακομα θα ψαχνει το δρομο για το σπιτι της...
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Με τα πόδια οι 100 περίπου επιβάτες της πτήσης για Βιεντιάν, γυρνοβολάνε μέσα στους αεροδιαδρόμους πεζή (ναι ναι καλά διαβάσατε , μέσα και πεζή) με τα μπαγάζια τους και ψάχνουν να βρούν το αεροπλάνο αποφεύγοντας με έξυπνες μανούβρες τα air bus που έρχονταν καταπάνω τους και ήταν στην φάση της προσγείωσης. Υψηλά στάνταρ ασφαλείας!!!. Το όλο εγχείρημα πολύ γρήγορα μετατρέπεται στο γνωστό παιχνίδι "Ο παπατζής", εδώ παπάς, εκεί παπάς, που είναι ο παπάς? "Εδώ το αεροπλάνο, εκεί το αεροπλάνο, πού είναι το αεροπλάνο?". Λίγο ακόμη και θα άρχιζαν να μπαίνουν σε διάφορα αεροπλάνα (υπήρχε άμεση πρόσβαση άλλωστε, τύπου ΚΤΕΛ) και να ρωτάν ευγενικά τους πιλότους "... συγγνώμη για Λάος? " και θα παίρναν απαντήσεις του στυλ "μπααα ... Βιρμανία, πάρε το επόμενο" ή "τώρα σχόλασα. δεν μου πληρώνουν και τις υπερωρίες....βράστα.... δεν πάω πουθενά..".
:haha::haha::haha: Καινούργιο συκώτι έκανα!! :haha::haha:

Αχ βρε dim μου, τι τραβάς κι εσύ? Τι γκρίνια πια κι αυτός ο Γκιούλι...:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom