Aegean Airlines Ryanair Γενικά Συζήτηση για αεροπορικές εταιρείες στην Ελλάδα.

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.250
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καλησπερα!!εγω εκλεισα μολις ταξιδι στην Πραγα με τα πακετα της aegean μεσα απο το σαιτ της αεροπορικο και ξενοδοχειο 260 το ατομο ,σε 5στερο στο κεντρο.μου φανηκε πολυ καλα deal που εχει σε καποια πακετα ειδικα σε καποιους προορισμους που τα εισητηρια ειναι στο Θεο.βεβαια εκλεισα offseason αμεσως μετα τις γιορτες γιατι οσο προς τα χριστουγεννα οι τιμες καινε.
Καλησπέρα. Για πόσα βράδια έκλεισες το ξενοδοχείο;
 

DimisG

Member
Μηνύματα
48
Likes
241
Έχεις miles+bonus? Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις λινκ, με το σημείο στο τελευταίο στάδιο πριν ολοκληρώσεις την αγορά αεροπορικού εισιτηρίου και διαμονής?
Ακριβής ημερομηνία ταξιδιού?
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
Σχετικά με την χαρά μερικών για την επαναφορά του ζεστού φαγητού στην Aegean, είναι ένα φιάσκο! Καλύτερα ας κρατούσε το σάντουιτς που έδινε.
Στην χθεσινή πτήση από Κοπεγχάγη, το μοσχάρι με πατάτες, ήταν 4 πατατουλες κ 1,5 , ναι 1,5 κομμάτι μοσχάρι 🤣
 
D

Delmem38110

Guest
Σχετικά με την χαρά μερικών για την επαναφορά του ζεστού φαγητού στην Aegean, είναι ένα φιάσκο! Καλύτερα ας κρατούσε το σάντουιτς που έδινε.
Στην χθεσινή πτήση από Κοπεγχάγη, το μοσχάρι με πατάτες, ήταν 4 πατατουλες κ 1,5 , ναι 1,5 κομμάτι μοσχάρι 🤣
συμφωνώ απολύτως.
θα έπρεπε να έχει 250 γραμμάρια μπονφιλέ Αργεντινής συνοδευόμενο με πατάτες μπεΪμπυ και σπαράγγια, συνοδευτική σαλάτα με τοματίνια μοτσαρέλα και ρόκα. και οπωσδήποτε τιραμισού... για κρασί μια μαλαγουζια δεν θα ήταν άσχημη. και φυσικά εξξξξξπρεσακι.
να μην τους ξανά προτιμήσεις.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
συμφωνώ απολύτως.
θα έπρεπε να έχει 250 γραμμάρια μπονφιλέ Αργεντινής συνοδευόμενο με πατάτες μπεΪμπυ και σπαράγγια, συνοδευτική σαλάτα με τοματίνια μοτσαρέλα και ρόκα. και οπωσδήποτε τιραμισού... για κρασί μια μαλαγουζια δεν θα ήταν άσχημη. και φυσικά εξξξξξπρεσακι.
να μην τους ξανά προτιμήσεις.
Αν ήταν στο χέρι μου , δεν θα τους ξαναπροτιμουσα. Δεν πιάνω τον λόγο της ειρωνίας αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Πριν την πανδημία δεν είχε καμία σχέση.
Και ξέχασα και τα +7€ σε περίπτωση που θες να αλλάξεις θέση. Πρακτικές lowcost
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Και ξέχασα και τα +7€ σε περίπτωση που θες να αλλάξεις θέση. Πρακτικές lowcost
Δε ξέρω πόσο καιρό είχες να ταξιδέψεις αλλά είναι μια τακτική που υπάρχει εδώ και 2-3 χρόνια και χρησιμοποιείται κατά κόρον και από αρκετά μεγαλύτερες αεροπορικές από την Aegean.. Ειδικά τα light εισιτήρια πια δεν έχουν σχεδόν κανένα δικαίωμα σε οποιαδήποτε αλλαγή, είτε του εισιτηρίου είτε για μέσα στη πτήση.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.461
Ταξίδι-Όνειρο
???
Δε ξέρω πόσο καιρό είχες να ταξιδέψεις αλλά είναι μια τακτική που υπάρχει εδώ και 2-3 χρόνια και χρησιμοποιείται κατά κόρον και από αρκετά μεγαλύτερες αεροπορικές από την Aegean.. Ειδικά τα light εισιτήρια πια δεν έχουν σχεδόν κανένα δικαίωμα σε οποιαδήποτε αλλαγή, είτε του εισιτηρίου είτε για μέσα στη πτήση.
Όπως και να έχει το θεωρώ αστείο από την αγαπημένη μας Aegean ή και από τις μεγαλύτερες εταιρείες.... Αυτό! 🙂
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Δε ξέρω πόσο καιρό είχες να ταξιδέψεις αλλά είναι μια τακτική που υπάρχει εδώ και 2-3 χρόνια και χρησιμοποιείται κατά κόρον και από αρκετά μεγαλύτερες αεροπορικές από την Aegean.. Ειδικά τα light εισιτήρια πια δεν έχουν σχεδόν κανένα δικαίωμα σε οποιαδήποτε αλλαγή, είτε του εισιτηρίου είτε για μέσα στη πτήση.
Παμε παλι .πρακτικες που απεκτησαν οι αεροπορικες λογω πανδημιας..πριν την πανδημια δε ειχαν αυτα τα ξεφτιλικια αυτο λεμε!κ το λες κ μονος σου τα τελευταια 2-3 χρονια οσο δηλαδη εχουμε κοβιντ!ωστοσο το ζεστο φαι της ετζιαν παντα χαλια ηταν οποτε δε περιμενουμε κανενα μπον φιλε,ξερουμε οτι θα φαμε κατεψυγμενο μακαρονακι,απλα δε υπηρχε-υπαρχει λογος που εγινε τοσο θεμα κ ντορος και υπηρξε τοση χαρα για κατι που το εδιναν και προ κοβιντ
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Παμε παλι .πρακτικες που απεκτησαν οι αεροπορικες λογω πανδημιας..πριν την πανδημια δε ειχαν αυτα τα ξεφτιλικια αυτο λεμε!κ το λες κ μονος σου τα τελευταια 2-3 χρονια οσο δηλαδη εχουμε κοβιντ!ωστοσο το ζεστο φαι της ετζιαν παντα χαλια ηταν οποτε δε περιμενουμε κανενα μπον φιλε,ξερουμε οτι θα φαμε κατεψυγμενο μακαρονακι,απλα δε υπηρχε-υπαρχει λογος που εγινε τοσο θεμα κ ντορος και υπηρξε τοση χαρα για κατι που το εδιναν και προ κοβιντ
Ειδικά για την χρέωση της θέσης είναι κάτι που υπήρχε προ-κόβιντ από το 2019, το GoLight υπήρχε πριν το 2019, δεν έγιναν λόγω covid, αλλά έχει γίνει μια συνηθης πρακτική τόσων πολλών εταιρειών πολλαπλάσιου μεγέθους από την aegean και το έχει εφαρμόσει και η Aegean.

Με έκανες στις 12:30 το βράδυ και έψαξα κράτηση του 2019.

1668723445748.png


1668723748718.png



Για την επαναφορά του φαγητού δεν υπήρξε κανένας ντόρος και καμία χαρά, μια ανακοίνωση έβγαλαν και το έχεις κάνεις μεσανατολικό.

Καθόμαστε τώρα και ψειρίζουμε πότε έγινε τι και με κάνεις να ακούγομαι λες και είμαι συνήγορος της Aegean και έχω κανα κέρδος από αυτό. Καλό είναι όμως να κοιτάμε παραέξω σε εταιρείες κολοσσούς που αφαιρούν μέχρι και τα υγρά μαντηλάκια από τις πτήσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Επιβεβαιωνω οτι υπηρχε πολυ πριν την πανδημια και πολλοι στο φορουμ βρηκαν βολικο το go light γιατι τους εφτανε η χειραποσκευη θεωρωντας οτι θα πληρωνουν λιγοτερα απο πριν.
Απο τη στιγμη που προσφερει ναυλο με περισσοτερα προνομια, ειναι θεμα επιλογης.

Το φαι της Aegean ηταν και θα ειναι φτηνοι υδατανθρακες, ειτε ζεστοι ειτε κρυοι. Πολυ κακο για το τιποτε.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ειδικά για την χρέωση της θέσης είναι κάτι που υπήρχε προ-κόβιντ από το 2019, το GoLight υπήρχε πριν το 2019, δεν έγιναν λόγω covid, αλλά έχει γίνει μια συνηθης πρακτική τόσων πολλών εταιρειών πολλαπλάσιου μεγέθους από την aegean και το έχει εφαρμόσει και η Aegean.

Με έκανες στις 12:30 το βράδυ και έψαξα κράτηση του 2019.

View attachment 410808

View attachment 410809


Για την επαναφορά του φαγητού δεν υπήρξε κανένας ντόρος και καμία χαρά, μια ανακοίνωση έβγαλαν και το έχεις κάνεις μεσανατολικό.

Καθόμαστε τώρα και ψειρίζουμε πότε έγινε τι και με κάνεις να ακούγομαι λες και είμαι συνήγορος της Aegean και έχω κανα κέρδος από αυτό. Καλό είναι όμως να κοιτάμε παραέξω σε εταιρείες κολοσσούς που αφαιρούν μέχρι και τα υγρά μαντηλάκια από τις πτήσεις.
Το κανατε θεμα διοτι υπηρχε αρθρο που το εκανε θεμα,λες και η αγαπημενη ετζιαν θα μας ταιζε αστακο!και οσοι σας ειπαμε οτι σιγα το πραγμα που επαναφερει κατι το οποιο προυπηρχε πεσατε να μας φατε οπως κανεις κ τωρα!αρα δεν εχει νοημα να συζητησω κατι περαιτερω,καλο θα ταν να κλεισει εδω το οφ τοπικ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom