Aegean Airlines Ryanair Γενικά Συζήτηση για αεροπορικές εταιρείες στην Ελλάδα.

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παίρνω συχνα την A3321 (τελευταία πτήση Ηράκλειο - Αθήνα). Από το Γενάρη έχω να την πετύχω στην ώρα της.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Αυτο ισχυει κ για Sky Express?
Εχω πτηση 7 το απογευμα Ηρακλειο-Αθηνα. Να βαλω διωρακι;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αυτο ισχυει κ για Sky Express?
Εχω πτηση 7 το απογευμα Ηρακλειο-Αθηνα. Να βαλω διωρακι;
Έτσι όπως φαίνεται το σετ των δρομολογίων, ενδεχομένως ένα μισαωράκι. Εάν έπαιρνες την 21:40 τότε σίγουρα παραπάνω..

1658583707664.png
 
D

Delmem38110

Guest
Βασικά το ίδιο πρέπει να κάνει όποιος έχει πτήση με Αιγαίου από ελληνικό προορισμό που κάνει παραπάνω από 3 πτήσεις την ημέρα. Και αυτό γιατί το ίδιο αεροπλάνο κάνει όλα τα δρομολόγια, έτσι κάθε πτήση "τσιμπάει" και κανά 20λεπτο καθυστέρηση λόγω της αυξημένης κίνησης. Οπότε όσο πιο απόγευμα οι πτήσεις, τόσο πιο πολύ καθυστέρηση έχουν.

Μέσα στον Ιούλιο είχα 4/4 καθυστερήσεις για Ηράκλειο και Σαντορίνη, οι απογευματινές πτήσεις μέσο όρο 1 ώρα καθυστέρηση, βραδινές 2+ ώρες
εμείς αλλάξαμε την τελευταία βραδινή πτήση με μια πιο νωρίς γιατί αν καθυστερήσουν πάνε οι διακοπές.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Προκηρύχτηκε νέος διαγωνισμός για το σύνολο των άγονων αεροπορικών γραμμών.Το παιχνίδι είναι μεταξύ Sky και Aegean εκτός αν έχουμε συμμετοχή/έκπληξη απο το εξωτερικό.

Προκηρύχτηκε ο μεγάλος διαγωνισμός για τις 28 άγονες αεροπορικές γραμμές. «Ανάβουν μηχανές» SKY express και Olympic Air - Metaforespress
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
  • Like
Reactions: Pel

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.266
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Καθυστέρηση πτήσης χθες το απόγευμα από Λισσαβόνα προς Αθήνα 1 ώρα και 3 τέταρτα χωρίς καμία ενημέρωση προς το επιβατικό κοινό (ούτε από την Aegean με sms ή e-mail ούτε από τους πίνακες ή το προσωπικό του εκεί αεροδρομίου).

Αποζημίωση μετά, το δωρεάν internet καθ' όλη τη διάρκεια της πτήσης στο Α320neo αεροσκάφος και το ζεστό γεύμα που έχει επανέλθει μετά τον κορονοϊό.
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
και το άσχημο με τη Λισσαβόνα είναι ότι δεν έχει ηλεκτρονικό τσεκ ιν και ανοίγουν τα γκισέ 2 ώρες πριν την πτήση.
αν πας στο αεροδρόμιο πιο νωρίς αναγκαστικά περιμένεις, έχεις δεν έχεις να παραδώσεις βαλίτσες. συνήθως όμως είναι γρήγοροι, και έχουν νομίζω 4 η 5 γκισέ ανοιχτά.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.266
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
και το άσχημο με τη Λισσαβόνα είναι ότι δεν έχει ηλεκτρονικό τσεκ ιν και ανοίγουν τα γκισέ 2 ώρες πριν την πτήση.
αν πας στο αεροδρόμιο πιο νωρίς αναγκαστικά περιμένεις, έχεις δεν έχεις να παραδώσεις βαλίτσες. συνήθως όμως είναι γρήγοροι, και έχουν νομίζω 4 η 5 γκισέ ανοιχτά.
Όντως, και αυτό είναι θέμα. Χθες άνοιξε το check in στο αεροδρόμιο 2,5 ώρες πριν και μας πήρε 20 λεπτά η αναμονή (είχε 3 γκισέ ανοιχτά, το 1 για gold και business και 2 για τους υπόλοιπους)
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.987
Καθυστέρηση πτήσης χθες το απόγευμα από Λισσαβόνα προς Αθήνα 1 ώρα και 3 τέταρτα χωρίς καμία ενημέρωση προς το επιβατικό κοινό (ούτε από την Aegean με sms ή e-mail ούτε από τους πίνακες ή το προσωπικό του εκεί αεροδρομίου).

Αποζημίωση μετά, το δωρεάν internet καθ' όλη τη διάρκεια της πτήσης στο Α320neo αεροσκάφος και το ζεστό γεύμα που έχει επανέλθει μετά τον κορονοϊό.
Και το καλοκαιρι ειχαμε δωρεαν ιντερνετ σε ολη την πτηση.
 

Jobous

Member
Μηνύματα
84
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Επιστροφή απο Ρώμη Σάββατο απόγευμα. Λοιπόν αυτό που ονομάζουνε "πατατοσαλάτα" που δεν ήταν η vegeterian επιλογή και ακόμα δεν μπορώ να το καταλάβω, θα το έδιναν στα παιδιά τους δηλαδή ?? Δεν λέω πεθερά γιατί εκεί μπορεί και να το έδιναν. Ντροπή , πολύ απλά ντροπή. Εκτός των άλλων ότι οι αεροσυνοδοι έιχαν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια περί vegeterian και normal επιλογής.Που στο καλό να τους στείλω τα ευχαριστώ για την θεσπέσια εμπειρία που είχαμε , συν κάτι Ισραηλίτες που βγάζαμε παντοφλίτσα και ακουμπάγαμε ποδαράκι στο πίσω μέρος του πλαινού χερουλιού του μπροστινού καθίσματος, αλλα όπως πάντα δεν μιλάμε έτσι ???
Ή ένας άλλος (Ισραηλινός πάλι) με το κωλόχαρτο στο χέρι που μας κέρασε μια δόση κορονοϊού. Θα ήθελα να μάθω πόσοι κόλλησαν σε αυτό το αεροπλάνο εκτός απο εμάς !!!!!
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπερα!!εγω εκλεισα μολις ταξιδι στην Πραγα με τα πακετα της aegean μεσα απο το σαιτ της αεροπορικο και ξενοδοχειο 260 το ατομο ,σε 5στερο στο κεντρο.μου φανηκε πολυ καλα deal που εχει σε καποια πακετα ειδικα σε καποιους προορισμους που τα εισητηρια ειναι στο Θεο.βεβαια εκλεισα offseason αμεσως μετα τις γιορτες γιατι οσο προς τα χριστουγεννα οι τιμες καινε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.280
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom