Συζήτηση για καθεστώτα της Ασίας

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Διαβαζοντας το θεμα, έστω και με καθυστέρηση, ειμαι ευτυχής που π'εφτω σε τοσο ενδιαφέρουσες αναλύσεις και λίγο περισσότερο γιατί εγερα σε επαφή το Γιώργο με την παρέα μας.
Καλα να εισαι οπου και να ΄σαι φιλε.
 

marigoula

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη-Βέρνη-Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα-Βραζιλία-Λατιν.Αμερ
Αφενώς θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιώργο(και στον Vagantos που τον έφερε στην παρέα μας) για τις απίστευτες ταξιδιωτικές ιστορίες που κάθε φορά διαβάζω με τεράστια αγωνία. Ούτε Σέρλοκ Χολμς έτσι... Με την συγκεκριμένη ιστορία μέχρι και γω πόνεσα... Αφετέρου ήθελα να πω το εξής: είμαι 21 χρονών και τρελαμένη με τα ταξίδια.Δυστυχώς μέχρι στιγμής έχω καταφέρει να πάω μόνο Ευρώπη και Τουρκία. Σκεφτόμουν όμως τα απόμενα ταξίδια μου να είναι σε πιο εξωτικά μέρη και δει μέρη τα οποία είναι ευκολότερο να πας ως Single παρά αργότερα με περισσότερες υποχρεώσεις οικογένεια ή δουλειά. Μέρη όπως η Βενεζουέλα, το Περού, η Κολομβία και το Εκουαδόρ, η Κούβα, το Μεξικό, η Νικαράγουα κ.τ.λ. Μετά την τελευταία ταξιδιωτική ιστορία θα το σκεφτώ σοβαρά...Για να ταξιδέψω όσο θέλω στην ζωή μου πρέπει πρώτα από όλα να ζήσω:bleh: Άρα να ξεκινήσω από Βόρεια Αμερική, να εξαντλήσω την ευρώπη και να αφήσω τα υπόλοιπα για τα βαθειά γεράματα?:oops:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
μια χαρά εισαι !!!! έχεις και καλούς στόχους ...προχώρα !!!!! ακάθεκτη ..
 

marigoula

Member
Μηνύματα
35
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη-Βέρνη-Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα-Βραζιλία-Λατιν.Αμερ
μια χαρά εισαι !!!! έχεις και καλούς στόχους ...προχώρα !!!!! ακάθεκτη ..
Μου έδωσες πολύ κουράγιο ευχαριστώ;)
Με την βοήθεια όλων σας εδώ πέρα σίγουρα θα τα καταφέρω.
Μου έχετε μάθει τοοοοοοοοοοοόσα πολλά.... Ειλικρινά ευχαριστώ.Όσα έχω πάρει από το σάιτ δεν τα έχω πάρει από δώδεκα χρόνια σχολείου. Μια ζωή θυμάμαι να μας μιλάνε για τα ίδια και τα ίδια. Πότε μας μίλησαν για καθεστώτα του κόσμου? Πoυ έφτασα να μάθω τι συμβαίνει στην Βόρεια Κορέα στα 21 μου? Ντρέπομαι... Αλλά σίγουρα τώρα σκίζω όλους του συμφοιτητές μου στις βραδιές Trivial. Σας είμαι ευγνώμον;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.585
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στην Κούβα είμαι Βαγγέλη, όπου σε περιμένουμε... (Χριστούγεννα εσείς οι εκπαιδευτικοί κάθεστε, ε;)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
:clap::haha::clap: Xριστουγεννα οντως καθόμαστε Γιώργο.
Ως τωρα ομως δεν φευγαμε εκτός, αρκουμαστε σε καμμια κάθοδο στους αγίους τόπους ( Λαμία, Αθήνα, γονεις - φιλοι κλπ)
Αν και για φετος το χειμωνα δεν προβλέπετει μεγάλη κινητικοτητα ( θα ναι "υποψηφιος" ο μικρος), για μελλοντικά (και) η Κουβα ειναι στο προγραμμα (κι εσυ θα σαι πάντα εκει).
Εξάλλου τωρα που υπάρχει εκει και ορθοδοξη εκκλησια δεν υπάρχει κανενας λόγος να μην ερθω εκει.
Ονειρό μου ειναι να εκκλησιαστουμε παρέα στην Αβάνα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.142
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom