Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Το 1ο πράγμα που έπρεπε να γίνει είναι ΚΑΘΟΛΙΚΗ απαγόρευση των γέρων να κάνουν 1 βήμα εκτός σπιτιού. Ειδικά για κάτι γέρους που βγαίνουν και περπατούν χωρίς λόγο, η ποινή θα έπρεπε να είναι αφαίρεση πολιτικού δικαιώματος (καθώς είναι ηλίθιοι και αποφασίζουν για την τύχη όλων μας) επίσης πρόστιμα 4 ψήφια.

Πέστε οι γέροι του forum να με φάτε τώρα.
Πιστεύεις πως αυτός ειναι τρόπος να μιλάς??? Εχεις "τσουβαλίασει" όλους τους ανθρώπους βάση ενός χαρακτηριστικού τους, την ηλικία και απευθύνεσαι σε αυτούς με τόση ασέβεια... Δηλαδή αν δήλωνα εγώ πως όλοι οι φαλακροί είναι ηλίθιοι, θα υπήρχε κανένας λόγος να συνεχίσει κάποιος εδώ μέσα να κάνει διάλογο μαζί μου???? Κατι παρόμοιο κάνεις.... Έλεος είπαμε νέοι, αυθόρμητοι κτλ αλλά όλα έχουν όριο. Μπορείς να εκφράζεις τη γνώμη σου, τη δυσαρέσκειά σου με επιχειρήματα και σεβασμό.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.600
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Ξέρετε κάποιους στο περιβάλλον σας γνωστούς η φίλους που να έχουν τον ιό; Εγώ δε ξέρω. Το ίδιο και όσους ρώτησα.
Κανέναν!! Και εγώ την ίδια σκέψη έκανα χθες... Ζω στη Θεσσαλονίκη που έχει πάνω από 50 κρούσματα. Αλλά κανένας γνωστός μου δεν ξέρει κανένα νοσούντα από τον ιό...
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
Κανέναν!! Και εγώ την ίδια σκέψη έκανα χθες... Ζω στη Θεσσαλονίκη που έχει πάνω από 50 κρούσματα. Αλλά κανένας γνωστός μου δεν ξέρει κανένα νοσούντα από τον ιό...
Στην Κολωνια είναι κοντά στα 2000 κρούσματα με 47 θανάτους,εν τούτοις στην δουλειά είμαστε 40 συνάδελφοι χωρίς κανένας μας να έχει κανέναν γνωστό που ασθενησε,ο ένας Ιταλός οπου οι γονείς του στην Ιταλία ζουν σ ένα χωριό χωρίς κανένα κρούσμα κ εκεί.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.298
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Κανέναν!! Και εγώ την ίδια σκέψη έκανα χθες... Ζω στη Θεσσαλονίκη που έχει πάνω από 50 κρούσματα. Αλλά κανένας γνωστός μου δεν ξέρει κανένα νοσούντα από τον ιό...
Αυτά τα 50 κρούσματα είναι αυτοί που εμφανίστηκαν στα νοσοκομεία γιατί είχαν έντονα συμπτώματα και χρειάστηκαν περίθαλψη. Πολύ μικρή η πιθανότητα σε μια πόλη ενός εκατομμυρίου να γνωρίζεις εσύ ή κάποιος γνωστός σου έναν απ' αυτούς εκτός κι αν έχεις 200 γνωστούς και ο κάθε γνωστός σου γνωρίζει 100 άτομα.

Επειδή όμως τα κρούσματα δεν είναι μόνο 50 αλλά πολλαπλάσια όπως έχει παραδεχτεί και ο Τσιόδρας, καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι για να μην ακούμε για κρούσματα σημαίνει ότι οι περισσότεροι είναι ασυμπτωματικοί ή με ήπια συμπτώματα και ως εκ τούτου δεν το αποκαλύπτουν στον κύκλο τους, φοβούμενοι και τη γενική υστερία που επικρατεί στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή.
 
Last edited:

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.826
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Αλλος πλανητης φαινεται το sun city. Εγω μονο νεους βλεπω σε πηγαδακια. Τους ατρωτους των 16-18 ετων. Ο παππους θα την πληρωσει ομως....
Απο τη χθεσινη βολτα-αθληση μου... View attachment 306433
κουκουλες γιατι φορανε? ειναι η παρεα του Εμινεμ?
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
παρωπίδες έχεις βάλει εσυ που θέλεις να καταλαβαίνεις ότι σε βολεύει.Στο ναό που ήδη έψελνε πήγε και έψαλε χωρίς να είναι επιπλέον ψάλτης.Αν το έβλεπες με απλή λογική όπως λες θα έπρεπε να σταθείς και στο ότι ήταν 5 άτομα σε 1000τμ. Αλλά δεν ξέρω τι σε ενοχλεί.πραγματικά όμως.
5 ατομα ηταν σε 1000τμ; Αληθεια; Γιατι η εικονα δειχνει να εχει μαζευτει κοσμος απο εξω παστωμενους ο ενας πανω στον αλλο.
Να θυμισω οτι ολοι εμεις μεναμε σπιτι και απλα καναμε υπομονη μη κανωντας τιποτα.
Για δες την εικονα και πες μου βλεπεις 5 ατομα;

ekklisia1_tsiodras_aftodioikisi.jpg
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ξέρετε κάποιους στο περιβάλλον σας γνωστούς η φίλους που να έχουν τον ιό; Εγώ δε ξέρω. Το ίδιο και όσους ρώτησα.
Ο 46χρονος στρατιωτικός απο Ξανθη που πέθανε πριν καμιά δεκαριά μέρες ήταν γνωστός μου. Υπηρετούσαμε μαζι απο το 2015 ως το 2019 στη Ξάνθη. Επισης Ξέρω και τους άλλους 4 στρατιωτικούς που απλά αρρώστησαν ελαφρά επίσης απο Ξάνθη (διαφορετικό στρατόπεδο).
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom