Συζήτηση για το νέο κοροναϊο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Το πρόβλημα είναι οτι μπορεί να εμφανίσεις συμπτώματα την 14η μέρα μεχρι τότε θα έχεις κολλήσει το γιο σου την γυναίκα σου την γειτονική έπαυλή σου στο Παρίσι κοκ :)
Θα είναι ήδη πολύ αργά.
Ευτυχώς θα το ξεπεράσετε με μια μυξούλα και λίγο σκόρδο για το μάτι...γιατι δόξα τω Θεώ (Χριστό, Μωάμεθ, Βούδα, χρήμα, Γη,Άγνωστο κοκ που έχει ο καθένας) είστε υγιείς αλλά εγώ που λόγω πάθησης είμαι ανοσοκατασταλτική και με ενδιαφέρει να ζήσω θέλω να με φροντίσεις χωρίς καν να στο επιβάλλουν, έτσι λόγω συνείδησης ρε γμτ πράγμα που σημαίνει μείνε στο σπίτι με τη ζουζουνιαστή σου οικογένεια που ούτως η άλλως είναι ευλογία για να μπορω κι εγώ να συνεχίσω να πίνω το κακάο μου ανέμελη σε λίγους μήνες που όλα αυτά θα έχουν (?) τελειώσει στο γλυκό Λονδινάκι που τόσο λατρεύουμε!
Κατσε βρε συ αν δεν εχει συμπτωματα θα μπει σε καραντινα και αυτος και μια ολοκληρη πολη προληπτικα; Ενταξει προφανως δεν θα παω Ιταλια διακοπες και μετα θα ρθω επισκεψη σπιτι σου , αλλα αν σε πετυχω στο λεωφορειο ή στο σινεμα ειναι δικη σου ευθυνη! Εσυ που ξερεις οτι εισαι ανοσοκατασταλτικη πρεπει να προσεχεις τις επαφες με τους αλλους ανθρωπους δεν μπορω να κλειστω εγω σπιτι για κανενα εξαμηνο μεχρι να τελειωσουν ολα! Και χτες που χερησιμοποιησα το λεωφορειο μπορει να κολλησα και να μην εχω εμφανισει συμπτωματα ακομα και να μην το ξερω! Τι να κανω να κατσω σπιτι μεχρι να εξαφανιστει ο ιος; Το καταλαβαινω οτι ανησυχεις και δεν θελω να ειμαι σκληρος αλλα το να μπει μια ολοκληρα πολη εθελοντικα σε καραντινα για τις ευπαθεις ομαδες ειναι λιγο δυσκολο! Οι ευπαθεις ομαδες πρεπει αν οχι να μπουν σε καραντινα να προσεχουν περισσοτερο, παντως με μασκες σχεδον αποκλειστικα νεους βλεπω!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Αυτο με την θερμοκρασια ισχυει;;Ενας γιατρος (στο υγεια πανω απ ολα το ειδα δεν θυμαμαι ονομα) ειχε πει οτι δεν τον επηρεαζει η ζεστη θα ειναι εδω και Ιουλιου και Αυγουστο .. ο οικογενειακος γιατρος μας ειπε οτι το καλοκαιρι δεν θα υπαρχει!
Αλλα πως μεταδοθηκε Ταιλανδη κτλ κτλ προς τα κει ενω εκει ειχε ζεστη;
Εχει διαβασει κανεις καποιο καλο αρθρο πανω σε αυτο;
Όμως ταυλανδη έχει πολύ λίγα κρούσματα το ίδιο κ το Βιετνάμ κ το Χονγκ Κονγκ..μήπως τελικά η ζέστη παίζει καθοριστικό ρόλο?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Όμως ταυλανδη έχει πολύ λίγα κρούσματα το ίδιο κ το Βιετνάμ κ το Χονγκ Κονγκ..μήπως τελικά η ζέστη παίζει καθοριστικό ρόλο?
Και οι Βαλτικες εχουν λιγα και πολλες Σκανδιναβικες χωρες. Παιζει ρολο το κρυο εκει?
Ας αφησουμε τους ειδικους να κρινουν καλυτερα.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Και οι Βαλτικες εχουν λιγα και πολλες Σκανδιναβικες χωρες. Παιζει ρολο το κρυο εκει?
Ας αφησουμε τους ειδικους να κρινουν καλυτερα.
Διαπίστωση κ πόρισμα δεν έβγαλα..απλά αναρωτιεμαι από το νούμερα μήπως ισχυει
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.972
Likes
12.015
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Immediately after announcing a new no handshake policy in the Netherlands, Dutch Prime Minister Mark Rutte did this.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
https://www.protothema.gr/greece/ar...stes-zitoun-na-lifthoun-metra-sta-dikastiria/
Δικαστές πιέζουν να κλείσουν τα δικαστηρια. Και για να σας προλάβω (λόγω προηγούμενης συζήτησης), αν κλείσουν θα έχει μεγάλο αντίκτυπο οικονομικά σε εμένα και όλους τους δικηγόρους φυσικά, όπως ήδη βέβαια έχουν ζημιωθεί στον τουρισμό.

Παραθέτω απλά το άρθρο, διότι με αριθμούς πλέον αναφέρεται ο συνωστισμός πολιτών στους κλειστούς χώρους των Δικαστηρίων.

Αλλου διαβάζω επίμονα να κλείσουν όλα τα σχολεία.

Προς το παρόν σταματησαν και οι αθλητικές εξωσχολικες δραστηριοτητες

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/...-ta-programmata-kolymbisis-kai-oi-panellinioi
Αν δεν επικρατεί ένας πανικός, επικρατεί τουλάχιστον σύγχυση και ίσως να ήταν ενδεδειγμένο οι υπεύθυνοι να δώσουν μια συνέντευξη τύπου και να απαντήσουν σε ερωτήματα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom