Πολωνία Συμβουλές για Πολωνία

Vickara

Member
Μηνύματα
27
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εμεις πηγαμε περσι 13 με 18 Δεκεμβρη και μας ανησυχουσε λιγο ο καιρος γιατι ειχαμε και το μωρο μαζι αλλα ηταν οκ! Γυρω στους μηδεν βαθμους, χοντρο κρυο, χωρις βροχές.. Την μικρη την ντυναμε καλα, με ποδοσακο στο καροτσι και αδιαβροχο απο πανω για να κοβει τον αερα, ενω τα Πολωνεζακια μωρα που ειναι μαθημένα τα ειχαν μονο με το μπουφαν τους..
Ότι θα έχει κρύο είναι το μόνο σίγουρο, από εκεί και πέρα αν ντυθείτε καλά με ισοθερμικα, γάντια, καλά παπούτσια, κολάν κάτω από το παντελόνι κτλ, θα μπορέσετε να το διαχειριστείτε. Καλά να περασετεε!
Ευχαριστούμε πολύ!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα θα ταξιδεψω βαρσοβια και θα ηθελα να ξερω τι ρουχα να παρω
Μπλε να πάρεις. Φοριέται πολύ φέτος. (Αμα θες να σου απαντήσουμε για το πόσο ζεστά, πρέπει να μας πεις και την εποχή).
 

LenaChatz

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας! Παρέα 7 ατόμων έχουμε κλείσει εισιτήρια προς και από Βαρσοβία 23 - 26 Νοεμβρίου. Φτάνουμε γύρω στις 10.30 το πρωί στο Chopen.
Θα ήταν καλή ιδέα να φεύγαμε κατευθείαν για Κρακοβία και να μέναμε εκεί τα 2 πρώτα βράδια; Και τα δύο τελευταία Βαρσοβία;
Πολύ καλή ιδέα πιστεύω, και εμείς όταν είχαμε πάει έτσι το κάναμε, από αεροδρόμιο κατευθείαν σταθμό τρένου για Κρακοβία και μετά Βαρσοβία. Θα είναι και στολισμένα λογικά θα είναι πανέμορφα! Απλά να κοιτάξετε να κλείσετε νωρίς τα εισιτήρια τρένου online γιατί εξαντλούνται σύντομα.
 

ILXAS04

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Η EMAIL ΞΕΝΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Η EMAIL ΞΕΝΑΓΟΥ ΣΤΗΝ ΚΡΑΚΟΒΙΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Καλησπέρα και καλως ηρθες.
Σύμφωνα με τους όρους του φόρουμ που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ και τα greeklish, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του.
Παρακαλώ γραψε ξανά το μήνυμά σου με πεζα.
 

marianna1989

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημερα!! Αρχες Δεκεμβριου σκεφτομαστε με τον αντρα μου και μαζι με ενα ζευγαρι να παμε Πολωνια. Θα ηθελα ομως να ρωτησω, αν ενα τετοιο ταξιδι ειναι ευκολο με ενα μωρο 4 μηνων. Τι καιρο εχει περιπου τετοιο μηνα? Οι μετακινησεις μας λεμε να γινουν με αμαξι για να αποφυγουμε μεσα μαζικης μεταφορας. Θα ηθελα τις συμβουλες σας.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημερα!! Αρχες Δεκεμβριου σκεφτομαστε με τον αντρα μου και μαζι με ενα ζευγαρι να παμε Πολωνια. Θα ηθελα ομως να ρωτησω, αν ενα τετοιο ταξιδι ειναι ευκολο με ενα μωρο 4 μηνων. Τι καιρο εχει περιπου τετοιο μηνα? Οι μετακινησεις μας λεμε να γινουν με αμαξι για να αποφυγουμε μεσα μαζικης μεταφορας. Θα ηθελα τις συμβουλες σας.
Καλησπέρα! Εμεις είχαμε πάει τον Ιανουάριο που πέρασε και είχε -11! Απίστευτο κρύο και κάποιες στιγμές απλά δεν αντεχόταν! Δεν νομίζω πως είναι καλή ιδέα για το μωράκι σας! Επίσης η Κρακοβία είναι πόλη που την περπατάς για να την ζήσεις και ούτε καν μέσα δεν χρησιμοποιήσαμε! Οπότε με το αμάξι χάνεις την μαγεία της πόλης! Αλλα δεν μας λες για ποια πόλη μιλάς!
 

marianna1989

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σευχαριστω για την αμεση απαντηση σου! Λεμε Κρακοβια 3 μερες, 2 Βροτσλαβ κ 1 μερα Βαρσοβια... Με προβληματιζει η τοοοοσο χαμηλη θερμοκρασια...Οι μετακινησεις με αυτοκινητο ειναι οκ εκει?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σευχαριστω για την αμεση απαντηση σου! Λεμε Κρακοβια 3 μερες, 2 Βροτσλαβ κ 1 μερα Βαρσοβια... Με προβληματιζει η τοοοοσο χαμηλη θερμοκρασια...Οι μετακινησεις με αυτοκινητο ειναι οκ εκει?
Έχει πολύ κρύο πράγματι! Εμας χιόνιζε κιόλας την 1 ήμερα! Όπως είπα και πριν εγώ αμάξι δεν θα έπαιρνα με την καμία στην Κρακοβία! Θα το έπαιρνα μόνο για να το βάλω σ ένα Parking μέχρι την ήμερα που θα έφευγα ώστε να κάνω τουρ σε άλλες περιοχές!
 

marianna1989

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι για Κρακοβια εχεις δικιο..για τις αλλες πολεις ειναι καλες οι μερες που λεμε να κατσουμε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.190
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom