Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Συγνώμη παιδιά δεν κατάλαβα στο Λονδίνο υπάρχουν ανταλλακτήρια ή μόνο σε Τράπεζες, το οποίο σημαίνει ουρά μπορώ να αλλάξω χρήματα. Είναι καλύτερα να πάω στην Τράπεζα της Ελλάδας ή σε ανταλλακτήριο στην Ομόνοια. Ρωτάω γιατί την Πρωτοχρονιά θα βρεθώ στο Λονδίνο. Ευχαριστώ!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
στην Ομόνοια πήγαινε.. εκεί αν χρειαστεί μη πας σε ανταλλακτήριο, καλύτερα κάνε μια ανάληψη με την cash card σου
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σήμερα παίζει περίπου το 1 Ευρώ = 0,95 Λίρες Αγγλίας...και το 1 Ευρώ επίσης = 1,46 Δολλάρια! Λέτε να ισοσκελιστεί το Ευρώ με την Λίρα μέχρι να πάτε;:clap:
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σήμερα παίζει περίπου το 1 Ευρώ = 0,95 Λίρες Αγγλίας...και το 1 Ευρώ επίσης = 1,46 Δολλάρια! Λέτε να ισοσκελιστεί το Ευρώ με την Λίρα μέχρι να πάτε;:clap:
1 προς 1 η λιρα.τελειο....
αλλα και το δολλαριο πολυ καλα 1.46....ερε δοξες που θα δει παλι το ebay...;)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
Τα ανταλλακτήρια (στην Ομόνοια) δίνουν καλύτερες τιμές από τράπεζα Ελλάδας?

Λέτε να κάνω από τώρα συνάλλαγμα για ταξίδι τέλη Γενάρη ή να περιμένω?
 

birlas

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Ταξιδεύω Πράγα για Χριστούγεννα. Ξέρει κανείς αν κάνω αναλήψεις από τον λογαριασμό μου στην Citibank με Cash Card θα μου χρεώσουν προμήθεια???Λέω να το κάνω έτσι για να αποφύγω συνάλλαγμα κ ανταλλακτήρια!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.090
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ταξιδεύω Πράγα για Χριστούγεννα. Ξέρει κανείς αν κάνω αναλήψεις από τον λογαριασμό μου στην Citibank με Cash Card θα μου χρεώσουν προμήθεια???Λέω να το κάνω έτσι για να αποφύγω συνάλλαγμα κ ανταλλακτήρια!!!
Θα χρεωθείς ένα ποσό της τάξης των 2 ευρώ ανά ανάληψη (κάνε μία και καλή αν δε θες να πληρώσεις παραπάνω).
 

birlas

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Θα χρεωθώ προμήθεια ακόμα κ αν η ανάληψη γίνει από ΑΤΜ της Citibank???Γιατί σκέφτηκα ότι εφόσον έχω λογαριασμό στην τράπεζα δεν θα παίζει ρόλο αν η ανάληψη γίνει στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό αφού μιλάμε για την ίδια τράπεζα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.560
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom