Συνάντηση Travelstories, 26/3 - Εντυπώσεις

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
«Αγαπητο ημερολογιο, χθες βραδυ περασα χαλια. Πηγα σε μια βαρετη συναντηση, οπου κατι τυποι γνωριζονται λεει μεσω ενος φορουμ. Συζητουσαν για ταξιδια και λοιπα ρηχα θεματα. Ηταν καμια 60αρια απο δαυτους. Καθε ηλικιας και στυλ. Ενιωσα ξενος. Αναγκαστικα και παρα τη θεληση μου μιλησα με τους περισσοτερους. Δε μου αρεσε. Ηταν υποπτοι. Πολλοι χωρις καν να γνωριζονται ανταλλασσαν χαμογελα και κουβεντες δειχνοντας να περνουν καλα. Δε με επεισαν. Στημενο μου φανηκε. Στοιχηματιζω οτι απο μεσα τους ολοι εκλαιγαν, αλλα δεν ηθελαν να χαλασουν την παρασταση. Για ποιο λογο, δεν ξερω. Δε γινεται ανθρωποι που σε μεγαλο ποσοστο δε γνωριζονται καθολου να ειναι τοσο ανοιχτοι στην επικοινωνια. Καποιο λακο εχει η φαβα.

Κανανε και μια κληρωση οπου 3 ατομα θα επαιρναν κατι φλυτζανακια, δηθεν στην τυχη. Ψεμματα! Ειδα αυτον τον ζεφυρους να λεει συνωμοτικα στον μπαρμαν: ''πες αυτους εδω...''. Εμαθα αργοτερα οτι η Κειτ ηταν συμμαθητρια του στον παιδικο σταθμο, ο γιαννης ειναι συνεταιρος του στη δουλεια και ο Λευτερης μακρινος του ξαδερφος.

Ολη αυτη την ωρα επιναν μπυρες. Πολλες μπυρες. Μαλλον για να πνιξουν τον πονο τους ή για να μπορουν να υποκρινονται καλυτερα οτι διασκεδαζαν. Καποιοι καταναλωναν και ζωϊκα λιπη. Καθονταν ολοι εκει, αποκομμενοι απο τον υπολοιπο κοσμο του μαγαζιου, ηταν ενα λυπηρο θεαμα...

Οταν μαλιστα τους φωτισε ο θεος να αποχωρησουν, προτου τους πεταξουν με τις κλωτσιες οι υπαλληλοι, καποιοι θελησαν να παρατεινουν αυτο το θλιβερο υποκριτικο βραδυ πηγαινοντας σε ενα σημαντικο ραντεβου, λεει. Δε με καλεσαν. Οχι πως θα πηγαινα. Να μου λειπει το βυσσινο!»
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
«Αγαπητο ημερολογιο, χθες βραδυ περασα χαλια. Πηγα σε μια βαρετη συναντηση, οπου κατι τυποι γνωριζονται λεει μεσω ενος φορουμ. Συζητουσαν για ταξιδια και λοιπα ρηχα θεματα. Ηταν καμια 60αρια απο δαυτους. Καθε ηλικιας και στυλ. Ενιωσα ξενος. Αναγκαστικα και παρα τη θεληση μου μιλησα με τους περισσοτερους. Δε μου αρεσε. Ηταν υποπτοι. Πολλοι χωρις καν να γνωριζονται ανταλλασσαν χαμογελα και κουβεντες δειχνοντας να περνουν καλα. Δε με επεισαν. Στημενο μου φανηκε. Στοιχηματιζω οτι απο μεσα τους ολοι εκλαιγαν, αλλα δεν ηθελαν να χαλασουν την παρασταση. Για ποιο λογο, δεν ξερω. Δε γινεται ανθρωποι που σε μεγαλο ποσοστο δε γνωριζονται καθολου να ειναι τοσο ανοιχτοι στην επικοινωνια. Καποιο λακο εχει η φαβα.

Κανανε και μια κληρωση οπου 3 ατομα θα επαιρναν κατι φλυτζανακια, δηθεν στην τυχη. Ψεμματα! Ειδα αυτον τον ζεφυρους να λεει συνωμοτικα στον μπαρμαν: ''πες αυτους εδω...''. Εμαθα αργοτερα οτι η Κειτ ηταν συμμαθητρια του στον παιδικο σταθμο, ο γιαννης ειναι συνεταιρος του στη δουλεια και ο Λευτερης μακρινος του ξαδερφος.

Ολη αυτη την ωρα επιναν μπυρες. Πολλες μπυρες. Μαλλον για να πνιξουν τον πονο τους ή για να μπορουν να υποκρινονται καλυτερα οτι διασκεδαζαν. Καποιοι καταναλωναν και ζωϊκα λιπη. Καθονταν ολοι εκει, αποκομμενοι απο τον υπολοιπο κοσμο του μαγαζιου, ηταν ενα λυπηρο θεαμα...

Οταν μαλιστα τους φωτισε ο θεος να αποχωρησουν, προτου τους πεταξουν με τις κλωτσιες οι υπαλληλοι, καποιοι θελησαν να παρατεινουν αυτο το θλιβερο υποκριτικο βραδυ πηγαινοντας σε ενα σημαντικο ραντεβου, λεει. Δε με καλεσαν. Οχι πως θα πηγαινα. Να μου λειπει το βυσσινο!»
Αψογος! Και υπεροχη βραδια!
Παντα τετοια, παιδια!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
8.166
buenos dias a todos!!μαλλον ξυπνησα τελευταια απ' ολους..:oops:..
anyway, περασαμε σουπερ χθες!!το κεφαλι μου ακομη γυριζει (να σημειωθει οτι δεν ηπια πολυ)!!!

χαρηκα πολυ που γνωρισα τους παλιους και καινουργιους που συναντησα πρωτη φορα και που ξαναειδα οσους ηδη γνωριζα!!

-οσοι ηρθαν χθες, χωρις να ειναι μελη του φορουμ, επιβαλλεται να εγγραφουν ΑΜΕΣΑ!!
-καταγγελλω κεγω την κληρωση ως στημενη..ειδα με τα ιδια μου τα ματια τον sporo να τα τσεπωνει χοντρα απο το leftri...
-οι πειραιωτες ειμαστε δυναμη στο φορουμ και πολυ χαιρομαι!!:clap:
-MHN βαλλετε τιποτα ξοφλο - φωτος στο φορουμ....γιατι μετα θα τρεχουμε να κρυφτουμε..

ps.dva scra kai sally νομιζω οτι δεν σας ειδα καθολου..μα καλα που καθοσασταν??
A όχι! Θέλουμε ξοφλο-φώτος να παρηγορηθούμνε όσοι δεν ήρθαμε!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
A όχι! Θέλουμε ξοφλο-φώτος να παρηγορηθούμνε όσοι δεν ήρθαμε!
και για να παρηγορηθεις εσυ vario, πρεπει να απελπιστουμε ολοι οι αλλοι??:bleh::bleh::bleh: ασε και εχω βγει σε κατι τρελες ποζες..κριμα ειναι!!!
αληθεια, εσυ γιατι δεν ηρθες???
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.062
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
-καταγγελλω κεγω την κληρωση ως στημενη..ειδα με τα ιδια μου τα ματια τον sporo να τα τσεπωνει χοντρα απο το leftri...
-οι πειραιωτες ειμαστε δυναμη στο φορουμ και πολυ χαιρομαι!!:clap:
quote]

Oτι η κλήρωση ήταν στημένη το ομολόγησε και ο Zephyrous, οπότε τα υπόλοιπα περισσεύουν.:bleh::bleh:
Γιατί δε λές ότι έριξες και την ιδέα για τραβελστορική συνάντηση αποκλειστικά Πειραιωτών με έδεσμα τα μύδια. Μόνο που αυτή τη φορά θα πρέπει να κάνουμε προπαραγγελία για να προλάβουμε εσένα και τη neraida:haha::haha::haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Oτι η κλήρωση ήταν στημένη το ομολόγησε και ο Zephyrous, οπότε τα υπόλοιπα περισσεύουν.:bleh::bleh:
Γιατί δε λές ότι έριξες και την ιδέα για τραβελστορική συνάντηση αποκλειστικά Πειραιωτών με έδεσμα τα μύδια. Μόνο που αυτή τη φορά θα πρέπει να κάνουμε προπαραγγελία για να προλάβουμε εσένα και τη neraida:haha::haha::haha:
καλα, ναι!η μυδο-συναντηση πειραιωτων πρεπει να γινει!!
φυσικα στο αμμος και τωρα εχω βρει και καλο κοννε, οποτε τα μυδια θα ειναι εκει και θα μας περιμενουν!!
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:haha:Τόσες αγκαλιές και φιλιά...μόνο σε γάμους :haha:
Γελαστές φατσούλες, απίστευτη οικειότητα, μια μεγάααλη παρέα, μοναδική σε ταμπεραμέντο :clap:
Πέρασα καταπληκτικά τόσο, που από τη χαρά μου, μέτρησα και τα σκαλοπάτια...λίγο ανορθόδοξα βέβαια...:shock: αλλά ok...αδέρφια, με κάτι μώλωπες τη γλύτωσα...:D (dik-7, latina, sapienza, σας ευχαριστώ που με σκεφτήκατε :kiss:)

Ιδιαίτερη αναφορά στον αγαπημένο μας καπετάνιο, που μας κερνούσε αγίασμα...;), στην κούκλα varsa και τον γλυκύτατο(σαν το προφιτερόλ του)Leftris B, που μας έκαναν την μεγάλη τιμή, να έρθουν από μακριά, για χάρη μας :clap:

Σε όσους πρωτογνώρισα, δεν θα αναφερθώ ονομαστικά...ξέρετε καλά ότι με κατακτήσατε, με τα υπέροχα χαμόγελά σας...:D

Λυπάμαι που δεν συνομίλησα με όλους, επιφυλάσσομαι στο μέλλον...;)

Zeph...πότε είπαμε η επόμενη ?:haha:
Άψογη η συγκέντρωση, μπράβο και πάλι :clap: καθιερώνεσαι επάξια στο ρόλο του διοργανωτή...δίνε το σύνθημα και ακολουθούμε...:lol:

Vamos...:clap:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Εκθεση της μαθήτριας Μ.Α.
«Πως πέρασα στη συνάντηση 26/3 9.00 μμ»


Εγώ κύριε, για πρώτη φορά συνεβρέθηκα σε τραβελστορική συνάντηση!
Σαν καλό κορίτσι, πήγα αρκετά νωρίς, μαζί με άλλες 2 συμφορουμίτισσες (ΝΤΙΝΑ & ioanna karagianni).Κατόπιν προσήλθαν και οι λοιποί!

Παραγγείλαμε την πρώτη μπυρίτσα μας, που αργότερα, ως εκ θαύματος έγινε ρακή (ψέματα λέω ο soudianos φταίει) μετά συνοδείας λουκανικων (αντε βρε Ioanna karagianni θα φάμε και κανένα λουκανικάκι ή ξεροσφύρι.... ζηλέψαμε από το christos71), οπότε μετά ήλθαμε στα ίσια μας!

Λοιπόν, η συνάντηση, απ΄ότι διεφάνει ήταν άνευ προηγουμένου. Αγοραφοβικοί θα πάθαιναν σοκ. :clap: Ο μέσος όρος ηλικίας ανεβοκατέβαινε μέχρι τα μεσάνυχτα.
Πηγαινοερχόμασταν.... να συστηθούμε «εγώ είμαι η malysa, ma….ly…sa…, εσείς ποιος είστε?»......
«το malysa από που βγαίνει?»... . Λοιπόν αν τυχόν ακόμα κάποιος άλλος ήθελε να με ρωτήσει το ίδιο ή με ρώτησε και δεν του απάντησα (λέμε τώρα), είναι ο συνδυασμός ονόματος- επιθέτου.

Πειραιώτες ή σχεδόν, οι Αθηνα123, DIK-7, latina, ΝΤΙΝΑ, και κοντοχωριανοί (από καταγωγή) οι Samion (το Nickname εχει σχέση με την καταγωγή?), Travelina, ΝΤΙΝΑ...... και κάποιοι άλλοι, που δεν θυμάμαι....(θυμίσου ρε θυμίσου....) :haha:

Λίγες κουβέντες με τους περισσότερους, εεε που να προλάβουμε κύριε ...
Είναι όντως παράξενη η αίσθηση να συναντάς τόσους πολλούς ανθρώπους, εκτός ταξιδιού, και να έχουν ένα κοινό στόχο.... τα ταξίδια...Ολοι ήταν εξαιρετικοί. Με μερικούς ένοιωσα σαν να γνωριζόμασταν καιρό.... είναι ίσως η αύρα μας!
Να πω την αλήθεια, αν έγραφα διαγώνισμα με θέμα «βρείτε ποιος ήταν ποιος», θα έπαιρνα γύρω στο 15/20. :shock:

Την επόμενη φορά θα είμαι πιο διαβασμένη.
Αυτά …κύριε (ελέησον ημάς)!

Και επειδή θέλω να αποφύγω την αποστολή πμ (μην φθάσουν τα 300 και βαρύεμαι να σβύνω), ας μου επιτραπούν εδώ τα παρακάτω πμ :

Ρενάτα, ο Κalspiros ως Τζωρτζ Κλούνει καλά κρατεί..... γλύκας και ντροπαλούλης....(γουτσου γουτσου)
Τravellina, εγώ μόνο τον christos71 είδα να κρατάει σκονάκι ...
Thimios8863, άλλαξε το avatar-φωτο.... είσαι καλύτερος στη πραγματικότητα.
Pandora, ελπίζω και γω, εκείνα τα ρημάδια τυφλά σκαλοπάτια να μην σου αφήσαν κανένα στραμπούληγμα!
Zephyrous , δεν σου δίνω συγχαρητήρια! Δεν μου άρεσε καθόλου η συνάντηση!!
Αθηνα123, η πιο χαμογελαστή της συνάντησης. Καλή σταδιοδρομία και από μένα.!
Ευαγγελία, το χιούμορ...
Gianni1966, φχαριστούμε και πάλι πολύ (...ξέρεις εσύ) .
YΒΟΝΗ με το καλό το 2μηνο!
ΝΤΙΝΑ, κατάφερες να τάισες τη μικρή τα ξημερώματα? Θύμισε μου το nickname της 3ης της παρέας...
Βahari, γράψε την ιστορία με τα μακαρόνια κλπ
Christos71 ματσ μουτσ
Hydronetta φχαριστώ για την εξήγηση των τσιμπημάτων..
Ιοanna karagianni, δεν σε χωνεύω καθόλου...
Dorojita, περιμένουμε τις φωτογραφίες με ... ανυπομονησία.... ωχ σε κάποιους έκανα κερατάκια (ναι και γω θα έλεγα να μην αναρτηθούν στο φόρουμ, γιατί άκουσα από κάποιους ότι δεν θέλουν...)

Ροζουλίτα, μας έλλειψες! Να τα εκατοστήσεις η μικρή σου (πίστευα ότι θα στα έλεγα και από κοντά) . Περαστικά στα ανω άκρα σου!

υ.γ.Koυίζ (ζήλεψα από thimios8863) :
Βρείτε ποιά από τα παραπάνω είναι αναληθή... :haha:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Πέρασα καταπληκτικά τόσο, που από τη χαρά μου, μέτρησα και τα σκαλοπάτια...λίγο ανορθόδοξα βέβαια...:shock: αλλά ok...αδέρφια, με κάτι μώλωπες τη γλύτωσα...:D (dik-7, latina, sapienza, σας ευχαριστώ που με σκεφτήκατε :kiss:)

Ζeph...πότε είπαμε η επόμενη ?:haha:
Pandora μου, με πρόλαβες και το μήνυμά μου έφυγε μετά από το δικό σου...
Ευτυχώς όλα καλά λοιπόν για σένα:clap::clap:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
:haha::haha: στην επόμενη, θα ζητήσω κάτοψη του χώρου...:D
:haha::haha::haha:
Ασε κια γω τη πάτησα, στα σκαλοπάτια εξόδου... όταν βγήκα κάποια στιγμή, ενδιάμεσα για ανεφοδιασμό... τώρα ή έφταιγαν τα σκαλοπάτια ή η ρακή :haha::haha:
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Η συναντηση ηταν καταπληκτικη!
Εφτασα αργα -μετα τις 10- χωρις να ξερω κανεναν
και για μια στιγμη σκεφτηκα "ποιον θα βρω εκει;"
Βρηκα φιλους ,ανθρωπους χαρουμενους ,γελαστους ,
ενδιαφεροντες ,ζωντανους και οχι απλως το προσωπο πισω απ'το avatar.

Λοιπον, προτεινω να κανονισουμε την επομενη συναντηση απο τωρα, μολις ο glosolli γυρισει απο καναδα;)
Μεχρι τοτε, να αναρτηθουν οι φωτογραφιες και να κανουμε και κουιζ
τυπου "ποιος ειναι ποιος":haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.908
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom